Zagłosuj na projekt "Odlotowy mural - Warszawa Włochy. Osiągnięcia Polskiego Lotnictwa"

Projekt "Odlotowy mural - Warszawa Włochy. Osiągnięcia Polskiego Lotnictwa" (fot. Artur Adamiec)

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego warszawiacy zgłosili 2243 pomysły. Właśnie zakończyła się ocena tych propozycji. Do głosowania zostało dopuszczonych 1503 projektów – 1397 propozycji dzielnicowych oraz 106 ogólnomiejskich.

Od 1 września można głosować na nowy projekt murala finansowany z budżetu obywatelskiego dla Warszawy na 2021 rok.

Projekt dzielnicowy pn. "Odlotowy mural - Warszawa Włochy. Osiągnięcia Polskiego Lotnictwa" dotyczy wykonania 2 murali na ścianach szczytowych elewacji budynku szkoły przy ul. Astronautów 17 (ściany są od strony ul. Hynka). Murale będą przedstawiać na tle wymalowanego nieba z chmurami wydane polskie znaczki pocztowe. W nowym projekcie na znaczkach o tematyce lotniczej przypomne zostaną takie ikony Polskiego Lotnictwa jakimi byli:

  • Franciszek Żwirko, Stanisław Wigura, Stanisław Skarżyński i ich wspaniałe samoloty RWD zaprojektowane i wykonane na Politechnice Warszawskiej, 
  • Czesław Tański który dokonywał pierwszych wzlotów na lotni własnej konstrukcji.
  • oraz niecodzienne wydarzenie, które odbyło się w roku 1938 jakim było przygotowanie największego na świecie balonu Gwiazda Polski do startu do lotu Stratosferycznego na wysokość 30 km.

Dodatkowo na muralu pojawiają się w formie stempli pocztowych logo firm i organizacji związanych z tymi wydarzeniami: Aeroklub Polski, Aeroklub Warszawski, Instytut Lotnictwa, Politechnika Warszawska, Wytwórnia Balonów w Legionowie, Firma Motolux inż. Jana Szala 1935.

Autorem pomysłu jest Artur Adamiec, a współautorką Anna Olej-Kobus. Koszt wykonania projektu to 75 tys. zł. Więcej o projekcie TUTAJ.

Na projekt "Odlotowy mural - Warszawa Włochy. Osiągnięcia Polskiego Lotnictwa" – nr projektu na liście  41 (2097) – można głosowania do 15 września 2020 r

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Warszawy. Nie trzeba być zameldowanym. Nie trzeba być mieszkańcem dzielnicy Włochy. Nie trzeba być pełnoletnim. Instrukcja głosowania – (LINK).

Projekt został złożony ponownie ponieważ mimo dużej ilości głosów w roku 2019 (512 głosów) projekt nie został zrealizowany. W poprzednim głosowaniu zabrakło do realizacji jedynie 23 głosów. – To naprawdę niewiele. Wieżę w to że tym razem się uda i będziemy mogli wzbogacić miasto o ścianę która coś do nas mówi – zachęca do głosowania na ten projekt Artur Adamiec.

Źródło: Artur Adamiec
comments powered by Disqus