Lataj i ucz się z AOPA France

Cessna 172

Stowarzyszenie AOPA France planuje wznowić organizację serii imprez Fly-in, na które są zapraszani wszyscy członkowie AOPA, niezależnie z którego kraju pochodzą. Pierwszą z nich będzie kwietniowa podróż do Chorwacji, na którą jednak wszystkie miejsca są już zarezerwowane. Z kolei w dniach od 6-8 czerwca odbędą się pokazy lotnicze w Cannes, które będą okazją dla członków wszystkich stowarzyszeń krajowych AOPA do spotkania się pod słonecznym niebem Riwiery Francuskiej. W trakcie tej imprezy francuski oddział AOPA planuje zorganizować swoje doroczne zgromadzenie ogólne.

Emmanuel Davidson z AOPA France wyjaśniał: "W czerwcu zbierzemy się wszyscy na lotnisku w Propriano (LFKO) by odbyć nasz tradycyjny weekend na Korsyce. W programie są słońce, morze, żeglarstwo i zwiedzanie starego miasta”.

"Natomiast w  lipcu br., piloci wyruszą do nas na lot do Discovery Bay na Grenlandii. Illulissat jest jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Jest jeszcze dostępne tylko jedno lub dwa wolne miejsca, ponieważ musieliśmy ograniczyć liczbę uczestniczących w wyprawie samolotów do 15 maszyn. Następnie w ostatni wrześniowy weekend wszyscy zbierzemy się w Beaune, w Burgundii, gdzie spędzimy weekend w winnicy Chateau Pommard (http://www.chateaudepommard.com/). Maurice Giraud, jej właściciel, jest entuzjastą lotnictwa, który często wykorzystuje do podróżowania śmigłowce. Chateau Pommard produkuje jeden z najbardziej znanych rodzajów win we Francji. Celem poznania szczegółów tych wszystkich wydarzeń, należy się skontaktować z Alainem Curoyem lub odwiedzić stronę www.aopa.fr", dodał.

AOPA France zapowiada również organizację cyklu szkoleń dla pilotów, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o wykorzystywanej przez nich awionice. Seria kursów została zaplanowana obejmując zaawansowane kwestie dotyczące GPS, awioniki GNS430/GNS530, a także podstaw szklanego kokpitu. Stowarzyszenie przygotowało również kursy dla osób nie są pilotami, podczas których będą się one mogły nauczyć podstaw używania radia i systemów nawigacyjnych. Kurs skierowany jest do tych, którzy regularnie latają z pilotami, ale nie posiadają własnych uprawnień.
 
Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.aopa.fr

Źródło: AOPA
comments powered by Disqus