Przejdź do treści
A380 - najdłuższy rejs w historii, fot. airlive.net
Źródło artykułu

A380 wykonał najdłuższy lot w swojej historii

19 grudnia, A388 należący do linii Qantas wykonał bezpośredni lot z Drezna do Sydney. Operacja ta została odnotowana jako najdłuższy przelot, jaki do tej pory wykonał samolot tego typu. Superjumbo (znaki rejestracyjne VH-OQH) o nazwie „Reginald Ansett” potrzebował 18 godzin i 26 minut, aby pokonać 16105 km i wylądować w Sydney.

Ale to przedsięwzięcie nie było częścią Projektu Sunrise, a przebazowaniem bez pasażerów i jakiegokolwiek ładunku handlowego. „Reginald Ansett” spędził ostatnie kilka tygodni na lotnisku w Dreźnie, gdzie przechodził modernizację pokładu.

W ramach przeprowadzonych prac całkowicie przebudowano górny pokład i zmodyfikowano główny montując m.in. nowe fotele pasażerskie.


Lotnisko w Dreźnie jest znane na całym świecie jako obiekt, gdzie obsługiwane są A380. Miejscowy port lotniczy oferuje tylko kilka lotów dziennie do Frankfurtu, Monachium, Zurychu i Moskwy. Kilka godzin po lądowaniu w Sydney, VH-OQH wykonał lot nr QF17 z Sydney do Los Angeles. Potrzebował na to ok. 13 godzin.


 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony