Pierwszy grecki śmigłowiec Airbus H145 trafił do firmy Airlift

H145 w barwach Airlift, fot. Airbus

Firma Airlift odebrała pierwszy śmigłowciec H145, stając się zarazem pierwszym greckim użytkownikiem tego typu wiropłata. Dwusilnikową maszynę będzie wykorzystywać głównie do transportu pasażerów VIP, lecz dzięki dużej wszechstronności konfiguracji kabiny może ona sprawdzić się w charakterze latającego ambulansu medycznego  oraz w gaszeniu pożarów.

Założona w 1999 r. firma Airlift była pionierem na rynku usług śmigłowcowych w Grecji. Zyskała renomę dzięki jakości i bezpieczeństwu wykonywanych operacji lotniczych. Nowy H145 będzie piątym śmigłowcem Airbusa, który dołączy do floty Airlift, składającej się z modeli H125, H130 i H135. „Działając w Grecji od prawie 20 lat, cieszymy się, że jako pierwsi zaczniemy eksploatację H145 w naszym kraju”, powiedział Alexandros Papadospyridakis, prezes Airlift. „Doceniamy wszechstronność H145, pozwalającą wykonywać różnego rodzaju misje, a także przestronną i wygodną kabinę, z której powinni być zadowoleni nasi klienci”.

„Airlift jest wieloletnim partnerem Airbusa. Czujemy się zaszczyceni tym, że firma ta obdarza nasze produkty ciągłym zaufaniem”, powiedział Henri Stell, dyrektor Airbus Helicopters ds. sprzedaży europejskiej. „Dzięki ulepszonym systemom bezpieczeństwa, doskonałej dostępności do wykonywania lotów oraz łatwości obsługiwania H145 przyczyni się do rozwoju działalności lotniczej firmy Airlift”.

Airbus H145 jest liderem rynkowym w kategorii lekkich śmigłowców wielosilnikowych.  Posiada innowacyjną awionikę Helionix oraz czteroosiowego autopilota, zwiększającego bezpieczeństwo lotu i redukującego obciążenie pilota pracą. Połączenie prędkości i osiągów tej maszyny z przestronną kabiną oraz tylnymi dzielonymi drzwiami ładunkowymi przysparza H145 coraz większej popularności wśród operatorów na całym świecie.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus