Śmigłowce Airbus w "Mission Impossible-Fallout"

Śmigłowce Airbus w "Mission Impossible-Fallout" (fot. Airbus Helicopters)

Dziś w polskich kinach odbywa się premiera filmu "Mission Impossible-Fallout".

Główny bohater, Tom Cruise, w najnowszym „Mission Impossible – Fallout” lata czarnym śmigłowcem H125 firmy Airbus Helicopters. Na zewnątrz śmigłowca konieczne było zainstalowanie specjalnych kamer.

Łącznie w filmie użyto 13 śmigłowców, w tym na uwagę zasługują piękne ujęcia lotu H225 i H145 firmy Airbus Helicopters. Na planie filmowym pracował zespół z Airbus Helicopters by zapewnić bezpieczeństwo i koordynować loty śmigłowców.

Podczas kręcenia filmu wykonano ponad 100 skoków, by zarejestrować spektakularne ujęcie skoku HALO w wykonaniu Toma Cruise’a z wysokości niemal 8 kilometrów (25 tys. stóp). W wojskowości HALO jest akronimem od High Altitude-Low Opening, co oznacza skok z jak największej wysokości, a otwarcie spadochronu na niewielkiej wysokości. Zrzucany spadochroniarz przelatuje szybko przez strefę rażenia, a w bezpiecznej odległości od ziemi jego pęd jest wyhamowywany otwarciem spadochronu.

Śmigłowiec H125 od Airbus Helicopters jest jednym z najczęściej używanych śmigłowców w produkcji filmowej – zarówno przed kamerą, jak wykorzystywanym do zdjęć lotniczych.

Poniżej film firmy Paramount Pictures z kręcenia scen śmigłowcowych:

Źródło: Airbus Helicopters
comments powered by Disqus