Holowany B738 Ryanair uderzył na Malcie w trzy zaparkowane cysterny

Kolizja B738 na Malcie, fot. twitter Malta Aviation

2 kwietnia 2021 r., holowany B737-800 linii Ryanair (znaki rejestracyjne 9H-QCJ) zderzył się z trzema cysternami na płycie postojowej międzynarodowego portu lotniczego na Malcie (MLA). Samolot był holowany gdy w pewnym momencie pękł dyszel powodując, że statek powietrzny przemieszczał się dalej niekontrolowany, do momentu gdy uderzył w trzy ciężarówki z paliwem.

Cysterny stały zaparkowane na płycie postojowej, a uderzenie samolotu spowodowało wyciek paliwa z jednej z nich. W chwili zderzenia na pokładzie samolotu nie było pasażerów i nie zgłoszono żadnych obrażeń u obsługi, a jedynie straty materialne.

Na miejsce zdarzenia wysłano zespół straży pożarnej lotniska wraz z przedstawicielami miejscowego biura badania wypadków lotniczych. Incydent spowodował, że na niecałą godzinę lotnisko zostało zamknięte dla operacji lotniczych. „Rejsy LH1276 obsługiwane przez Lufthansę (LHA) z Frankfurtu i UG1300 obsługiwane przez Tunisair z Tunis-Kartagina zostały przekierowane odpowiednio do Katanii i Tunisu”, poinformowało lotnisko w oświadczeniu.


 

Źródło: AeroTime
comments powered by Disqus