50-lecie Aeroklubu Zagłębia Miedziowego

50-lecie Aeroklubu Zagłębia Miedziowego

W tym roku Aeroklub Zagłębia Miedziowego obchodzi swoje 50-lecie. W związku z tym organizuje cykl imprez, które uświetnią półwiecze jego istnienia.

– Zaczynamy 1 września 2018 roku (sobota) od Zlotu Przyjaciół AZM. W tym dniu zapraszamy naszych przyjaciół, koleżanki i kolegów należących do lotniczej rodziny, aby  przylecieli do nas na nasze lotnisko w Lubinie (EPLU) swoimi statkami  powietrznymi – zapraszają organizatorzy. – Lądowanie w tym dniu na naszym lotnisku będzie bezpłatne, zaś każdego kto zarejestruje swój przylot korzystając z formularza na naszej stronie internetowej (www.eplu.eu/zlot-przyjaciol.html) lub wysyłając wiadomość e-mail na adres: 50.lat@eplu.eu poczęstujemy posiłkiem a w menu do wyboru będą domowej roboty tradycyjne gołąbki, kluski leniwe oraz pierogi ruskie a dla smakoszy słodkiego do kawy najlepsze pączki na świecie – dodają.

Kolejna impreza rozpocznie się 22 września 2018 roku w muzeum znajdującym się w lubińskim ratuszu oraz na placu przed ratuszem zorganizowana zostanie wystawa związana z historią i dniem dzisiejszym Aeroklubu Zagłębia Miedziowego. W dniach 22-23 września podczas wystawy upamiętniającej 50-lecie członkowie Aeroklubu Zagłębia Miedziowego będą osobiście prezentowali się na specjalnym stoisku przed ratuszem w Lubinie przy jednym ze swoich szybowców, zaś 6 października 2018 roku planowane jest rozegranie jubileuszowych Klubowych Zawodów w Celności Lądowania.

Szczegółowe informacje będą podawane stronie internetowej www.eplu.eu

Poniżej strona z kroniki Aeroklubu Zagłębia Miedziowego:

Źródło: Aeroklub Zagłębia Miedziowego
comments powered by Disqus