Staruchy 2010

Staruchy 2010

Czas czerwca, to czas "Zlotu Staruchów" - zlotu który wymyślili wspólnie nieżyjący już niestety Piotr ”PePe” Puchalski i piszący te słowa Jacek „atlas” Stawowczyk.

W tym roku zaplanowaliśmy czwarty już z rzędu zlot – od trzech lat noszący imię Piotra Puchalskiego – w terminie od 3 do 6 czerwca 2010.

Chcemy, w gronie „staruchów od Staruchów” - czyli ludzi ceniących i lubiących latać także, a może przede wszystkim na starych, drewnianych szybowcach „z duszą”- jak co roku spotkać się pod warmińskim niebem.

Chcemy nie tylko latać na starych szybowcach co stanowi zawsze główną atrakcję zlotu, ale także w gronie „starych i nowych uczestników” pogawędzić o „Staruchach”, o lataniu na Nich, o problemach z odbudową porzuconych, wyeksploatowanych, nikomu niepotrzebnych już szybowców które wiele lat temu przynosiły nie tylko sławę i tytuły, ale przede wszystkim radość ludziom na nich latającym. Chcemy także wspomnieć Tych którzy już odeszli z naszego grona, w tym naszego Przyjaciela którego imię nosi nasz zlot.

W tegorocznym zlocie zaplanowaliśmy także wieczór poezji lotniczej. Ania Magdalena Mróz, poetka z duszą szybownika, w piątek 4 czerwca zorganizuje wieczór poetycki w czasie którego przedstawi nam swoją poezję, w tym te piękne, lotnicze wiersze zawarte w wydanym niedawno tomiku poezji „Trzeci Diament”.


Czy warto zatem do nas przyjechać i brać udział w szybowcowej „przygodzie ze Staruchami”?

Według nas odpowiedź jest jedna - TAK !!! Ale dla wahających się podajemy kilka podstawowych informacji:

Opłata zlotowa można rzec symboliczna – 20 zł od uczestnika latającego i 10 zł od uczestnika – gościa.

Ceny usług lotniczych dla wszystkich Uczestników zlotu, według cennika jak dla Członka Aeroklubu Warmińsko – Mazurskiego.

Wymagane dokumenty lotnicze takie same jak w macierzystym Klubie.

Bezpłatne hangarowanie szybowców, uwarunkowane ilością miejsca w hangarze i wypełnieniem formularza zgłoszeniowego.

Możliwość laszowania nowych typów szybowców uwarunkowana zgodą Właściciela, Szefa Wyszkolenia AWM oraz pozytywną oceną egzaminu (bezpłatnego) zdawanego u instruktora lub Szefa Technicznego AWM.

Bezpłatny nocleg w budynku aeroklubowym, we własnych śpiworach, z dostępem do kuchni i sanitariatów.

Spotkanie grillowe w sobotę 5 czerwca na koszt Organizatorów z Olsztyna.

Poza tym miła, serdeczna i przyjacielska atmosfera. No i to co niepowtarzalne – cudowne widoki Olsztyna i okolic z lasami i jeziorami jakich gdzie indziej w Polsce i świecie trudno znaleźć.

Olsztyn - a dokładniej Urząd Miasta Olsztyna udzielił nam wsparcia finansowego, dzęki któremu mamy nieco łatwiej.

Wszelkie szczegóły dotyczące przygotowań zlotowych możecie znaleźć w dziale „Aktualności” na stronie Staruchów: www.zabytkoweszybowce.pl

Autor: Jacek Stawowczyk

Źródło: Aeroklub Warmińsko Mazurski
comments powered by Disqus