AWM: Latanie nocą szybowcem

Aeroklub Warmińsko Mazurski
No cóż, troszkę czasu już upłynęło od ostatniego naszego nocnego, ale i ciut zimnego i wilgotnego latania na Bocianie. Ba, dziwić się nie było czemu, gdyż wtedy był wczesno jesienny, wrześniowy wieczór, a w zasadzie noc. Ale, czego nie robi się, jeśli się chce i jeśli zbierze się grupa ludzi, którzy wiedzą czego właśnie chcą. Teraz zawitała do nas piękna wiosenna pogoda i choć noce są coraz krótsze, to chętka na nocne szybowanie coraz większa.

A że i okazje ku temu będą aż dwie, w związku z tym chcemy byście wiedzieli i przyłączyli się do nas.

Pierwsza okazja do nocnych lotów na "Bocianie" w Aeroklubie Warmińsko Mazurskim będzie w terminie pomiędzy 15-tym, a 20 czerwca. W tym właśnie czasie grupa angielskich szybowników przylatuje do nas właśnie w celu wykonania takich lotów. W warunkach angielskich nie jest to możliwe, ani ze względu na obowiązujące przepisy prawne, ani też dlatego, że po prostu w Anglii o szybowcowych nockach "nie słyszano". To, że usłyszano jest zasługą "naszej wrześniowej nocki" oraz pięknego newsa wraz ze zdjęciami autorstwa Dominika Kuziemskiego umieszczonego na naszej stronie internetowej. Dodatkowo, mój dobry Kolega Stanisław K., Polak na stałe - od dzieciństwa zresztą - zamieszkujący w Kraju Jej Królewskiej Mości, a przy tym pilot szybowcowy, tak zapalił się do tego przedsięwzięcia, iż namówił Swoich Kolegów - pilotów szybowcowych do nocnego latania w Olsztynie. I właśnie w tym terminie chcemy takie nocne latanie zorganizować. Oczywiście jako "naród gościnny" zapewnimy nocne latanie angielskim Kolegom, ale także tym z nas którzy polatać będą chcieli.

Druga okazja nadarzy się w nocy z 25 na 26 czerwca.
Wtedy "Bocianią nockę" będziemy organizować w ramach "V Olsztyńskiego Zlotu Staruchów im. Piotra "Pepe" Puchalskiego - Kormorany 2010". Na ten Zlot, poświęcony pamięci Naszego nieżyjącego Przyjaciela "Pepe" zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko sympatyków starych zabytkowych szybowców, ale także tych z Was którzy chcieli by spędzić z nami dwa fajne dni i jedną "Bocianią" noc.
Przy okazji szczególnie serdecznie zapraszamy naszych Kolegów - Członków Klubu Seniorów Lotnictwa.
Mamy nadzieję że spędzimy wspólnie radosne i jednocześnie fajne lotnicze chwile.

Źródło: Aeroklub Warmińsko Mazurski
comments powered by Disqus