Dzień Otwarty Aeroklubu ROW w Rybniku

Dzień Otwarty Aeroklubu ROW w Rybniku

W najbliższą niedzielę, 3.09.2017 r., w Aeroklubie Rybnickiego Okręgu Węglowego odbędzie się Dzień Otwarty. Od godziny 10:00 będzie można zapoznać się z kulisami funkcjonowania Aeroklubu ROW, z tematyką prowadzonych szkoleń, a także ze sprzętem lotniczym. Będzie można przyjrzeć się lotnictwu z bliska, porozmawiać z instruktorami, zrobić fajne zdjęcia. To jedyna okazja, aby poznać ludzi z pasją oraz przeżyć przygodę życia.

Sympatycy lotnictwa, którzy przybedą na lotnisko Rybik-Gotartowice podczas Dnia Otwartego będą mieli świetną okazję, aby obejrzeć samoloty i szybowce z bliska na wystawie statycznej sprzętu lotniczego oraz podczas zwiedzania hangaru szybowcowego i samolotowego.

W ramach Dnia Otwartego odbędzie się też Piknik Modelarski, podczas którego modele zostaną zaprezentowane w locie. Aeroklub zaprasza też tego dnia na zwiedzanie Muzeum Lotnictwa w Miniaturze.

Na przybyłych gości będzie czekać dużo atrakcji, również dla najmłodszych, a także konkursy. Będą też do wygrania loty widokowe szybowcem.

Aeroklub zaprasza ponadto na loty widokowe szybowcem i samolotem, podczas których będzie można wzbić się w niebo oraz zobaczyć okolicę z lotu ptaka. Może to właśnie w niedzielę rozpocznie się czyjaś przygoda z lotnictwem?

Podczas Dnia Orwartego na lotnisku Aeroklub przygotował też część gastronomiczną.

Aeroklub Rybnickiego Okręgu Węglowego został powołany z dniem 01.01.1964 r., jako samodzielna jednostka i 36 aeroklub regionalny, uchwałą z listopada 1963 r. Zarządu Głównego Aeroklubu PRL

Zapraszamy na lotnisko. Wstęp i parking - darmowe.

Źródło: Aeroklub ROW
comments powered by Disqus