MŚ w Akrobacji Szybowcowej - Polacy na czele

WGAC logo

Maciej Pospieszyński i Jerzy Makula najlepsi w pierwszej konkurencji Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie unlimited.

Drugiego dnia Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej rozgrywanych w Dubnicy polscy piloci byli bezkonkurencyjni. Maciej Pospieszyński z Aeroklubu Warszawskiego na szybowcu Swift S-1 i Jerzy Makula z Aeroklubu ROW na szybowcu Solo Fox wywalczyli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w Programie Obowiązkowym Znanym w klasie unlimited.

Maciej Pospieszyński i Jerzy Makula są aktualnymi drużynowymi Mistrzami Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie unlimited. Jerzy Makula dodatkowo broni indywidualnego tytułu Mistrza Świata, który wywalczył już siedem razy. W tym roku w mistrzostwach w klasie unlimited startuje tylko dwóch polskich zawodników, co oznacza, że polska reprezentacja nie będzie uwzględniana w klasyfikacji
drużynowej.

W klasie unlimited startuje 27 pilotów. W pierwszej konkurencji na kolejnych miejscach za Pospieszyńskim i Makulą znaleźli się: Dietmar Poll (Austria), Ferenc Toth (Węgry) oraz Markus Feyerabend (Niemcy).

Szczegółowe wyniki znajdują się tutaj

Piloci startujący w klasie advanced wykonali w piątek drugą konkurencję - Program Dowolny, którą zakończą w sobotę. W sobotę też do drugiej konkurencji wystartują piloci unlimited.

Źródło: Aeroklub Pomorski
comments powered by Disqus