II Nowotarskie Zawody Modeli Makiet Szybowców RC

II Nowotarskie Zawody Modeli Makiet Szybowców RC

26-27 kwietnia bieżącego roku w Nowym Targu odbędą się "II Zawody Modeli Makiet Szybowców RC" wchodzące do cyklu imprez o Puchar Air Tow Team Poland. Członkowie Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Nowy Targ, miłośnicy szybowców po raz kolejny postarają się stanąć na wysokości zadania i tym wiosennym akcentem modelarskiej rywalizacji zachęcają modelarzy szybowników do aktywnego rozpoczęcia sezonu na najpiękniejszym lotnisku w Polsce.

Z roku na rok coraz to bardziej popularna dyscyplina modelarska- holowanie makiet szybowców na loty termiczne otwiera przed nami nowe możliwości. Dynamicznie powiększająca się społeczność Air Tow Team Poland jest dowodem na to, że modelarze są głodni tego typu imprez. Impreza w Nowym Targu ukierunkowana jest na zdrową modelarską rywalizację w najpiękniejszej dziedzinie- szybowaniu. W ciągu 2 dni planowanych jest do rozegrania 6 kolejek. Każda z nich polegać będzie na wylataniu 10 minut maxymalnego wymaganego czasu, a następnie wylądowanie w wyznaczonej, odpowiednio punktowanej strefie.

Taka forma rywalizacji w Polsce przyciąga wielu- na pozór niewidocznych modelarzy. Dla przykładu na ubiegłorocznych zawodach w Tarnowie czy też Kurowie udział wzięło 40 modelarzy z całej Polski! Liczba ta jest o tyle duża, że nawet na piknikach często trudno o takie frekwencje.

Szczegóły imprezy

Aeroklub Nowy Targ - Sekcja modelarska 

Źródło: Aeroklub Nowy Targ
comments powered by Disqus