Przejdź do treści
Źródło artykułu

Zawody Szybowcowe – Leszno 2020 – odbędą się w sierpniu

Aeroklub Leszczyński zaprasza pilotów szybowcowych do udziału w 45. Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie Otwartej, 25. Szybowcowych Mistrzostwach Polski Kobiet w klasie Club A.

Pierwotnie planowano, że zawody odbędą się w dniach 15 – 23 maja 2020 r. Jednak z uwagi na obecną sytuację organizatorzy zdecydowali się przenieść rywalizację na inny termin. Zawody odbędą się w dniach 14-23.08.2020 r. na lotnisku Leszno Strzyżewice EPLS.

W tym samym terminie odbędą się również zawody Leszno Cup: Ogólnopolskie Zawody Szybowcowe w klasie Standard B, Ogólnopolskie Zawody Szybowcowe w Klasie 18m + 15 m.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie przez pilota: ważnej licencji pilota szybowcowego, ważnego na cały czas trwania zawodów orzeczenia lotniczo-lekarskiego, ważnej Licencji Sportowej FAI, ważnego świadectwa radiooperatora, polisy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, minimum 200 h nalotu dowódczego i 5000 km.

W Szybowcowych Mistrzostwach Polski mogą startować: zdobywcy medali w dotychczasowych SMP; członkowie Szybowcowej Kadry Narodowej i Szybowcowej Kadry Narodowej Kobiet; czołowi piloci CZS z poprzedniego sezonu (1 i 2 miejsce – prawo startu w SMP); piloci, którzy na LR z ostatniego sezonu uzyskali nie mniej niż 800 punktów; piloci legitymujący się Licencją Sportową wydaną przez zagraniczny NAC, którzy uzyskali nie mniej niż 750 punktów w IGC Ranking List w okresie od 30 września roku poprzedzającego rok rozgrywania zawodów do dnia 30.04.2020 r.

Klasy zawodów:
SMP Otwarta – Jedna  klasyfikacja  uwzględniająca  pilotów  polskich  i  zagranicznych,  na szybowcach  zaliczonych  do  klasy  Otwartej zgodnie  z  aktualną  tabelą  zamieszczoną  na  stronie internetowej zawodów.
SMPK Club A – Jedna klasyfikacja uwzględniająca pilotów polskich i zagranicznych, na szybowcach zaliczonych do klasy Club A zgodnie z aktualną tabelą zamieszczoną na stronie internetowej zawodów.
OZS Std B – Jedna klasyfikacja uwzględniająca pilotów polskich i zagranicznych, na szybowcach zaliczonych do klasy Stan zdard B zgodnie z aktualną tabelą zamieszczoną na  stronie internetowej zawodów.
Leszno Cup 18m + 15m – Jedna klasyfikacja uwzględniająca pilotów polskich i zagranicznych, na szybowcach zaliczonych do klasy 15m i 18m zgodnie z aktualną tabelą zamieszczoną na  stronie internetowej zawodów.

Maksymalna liczba zawodników biorących udział w Mistrzostwach została określona na 50 osób w każdej z klas oraz biorących udział w Leszno Cup na 40 osób w każdej z klas.

Udział w zawodach należy zgłosić elektronicznie do 14.07.2020 r. na stronie:
•   rejestracja na SMPO, SMPK –  LINK
•   rejestracja na Leszno Cup –  LINK

Jeżeli po tym terminie ciągle dostępne będą wolne miejsca, organizator może przyjąć zgłoszenie po indywidualnym rozpatrzeniu sprawy.

Więcej informacji w Piśmie organizacyjnym oraz na stronie www.aeroklub.leszno.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony