50 Jubileuszowy Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki

50 Jubileuszowy Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki

Aeroklub Krakowski ma przyjemność zaprosić Państwa na 50 Jubileuszowy Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki rozgrywany w dniach 5-8 lipca, na lotnisku w Pobiedniku Wielkim.

Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki to prawdopodobnie najstarsza na świecie impreza sportu samolotowego. Jej początek sięga 1929 roku, kiedy to Akademicki Aeroklub w Krakowie, w rok po rozpoczęciu działalności zorganizował pierwsze zawody lotnicze.

Celem zawodów jest wyłonienie najlepszego pilota precyzyjnego. Lotnicy muszą sprostać wyzwaniom, które czekają na nich w powietrzu. Najważniejszy jest dokładny pilotaż i precyzyjna nawigacja, a żeby utrudnić zadanie, tolerancja czasowa na trasie wynosi 2 sekundy błędu! Przy prędkości samolotu rzędu 140 km/h wydaje się to wręcz niemożliwe!

Dzisiejsze zawody, różnią się pod wieloma aspektami od tych sprzed II Wojny Światowej, jednak podejście i zaangażowanie zawodników nie zmieniło się w żadnym calu.

Cel jest tylko jeden, wygrać w Krakowie!


WIĘCEJ INFORMACJI nt. zawodów znajdziecie Państwo na specjalnej witrynie Internetowej dedykowanej temu wydarzeniu - www.lot50.pl

Do zobaczenia w lipcu!

Społeczność Aeroklubu Krakowskiego

Źródło: Aeroklub Krakowski
comments powered by Disqus