Mazury AirShow 2018 – Znamy już datę pokazów i zlotu

Mazury AirShow 2018 (fot. lotniskoketrzyn.pl)

W kalendarzu imprez "Lotniczych Mazur 2018" został zaplanowany już „XX Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur" w dniach 1-5.08.2018 r., w ramach którego odbędzie się również „Międzynarodowy Zlot Wodnosamolotów MAZURY 2018”. Tradycyjnym finałem tego Zlotu będą jedyne tego typu w Europie i już 20-ste (jubileuszowe) największe cywilne pokazy lotnicze pn. "Mazury AirShow 2018" (w dniach 4-5.08.2018 r.), od 10-ciu lat realizowane z sukcesami nad wodą i na jeziorze Niegocin z udziałem właśnie wodnosamolotów.

Zawsze na mazurskiej imprezie lotniczej gościli najlepsi piloci – Mistrzowie Polski i świata, zespoły pokazowe i indywidualni akrobaci. Podziwiano najnowocześniejsze samoloty ale i zabytkowe konstrukcje, nawet z początków XX wieku. Tak oczywiście będzie i podczas jubileuszowej edycji w 2018 roku.

Mazury AirShow w 2013r., zostały wyróżnione tytułem "Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur" w kategorii WYDARZENIE a w 2015 r certyfikat marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury".

Mazury AirShow to impreza pod wieloma względami wyjątkowa. Pokazy odbywają się w niecodziennej i pięknej mazurskiej scenerii, gdzie brzegi jeziora stanowią naturalny amfiteatr dla publiczności zapewniając świetną widoczność. Tafla jeziora jest doskonałym lądowiskiem dla maszyn, które rzadko goszczą na pokazach, dla wodnosamolotów czyli dla latających łodzi i samolotów-amfibii. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Mazury AirShow to jedyne tej wielkości pokazy lotnicze, które można oglądać całkowicie za darmo.

Dodatkowym i nowatorskim aspektem upowszechniania idei Mazury AirShow było funkcjonowanie Studia TV AirShow transmitującego live pokazy internetem w świat. Natomiast znakomity komentarz Tadeusza Sznuka wprowadzający w arkana pokazów świetnych pilotów można było odbierać dzięki funkcjonowaniu własnego AirShow Radio. Te nowe formy i doświadczenia organizatorzy będą kontynuowali również w 2018 roku.

Podczas tegorocznej edycji imprezy nie zabraknie akrobacji indywidualnej i zespołowej, pokazowych przelotów nowoczesnych maszyn transportowych i wielozadaniowych oraz zabytkowych samolotów, na których latali piloci podczas II wojny światowej. Wielką atrakcją (jak i w latach poprzednich) będą wodowania i starty wspomnianych już wodnopłatów.

– Zapraszamy na Mazury AirShow 2018! Zapamiętajmy – w dniach 4–5 sierpnia, w rejon jez. Niegocin w Giżycku, na spotkania z pilotami ale również i na wyjątkową wystawę statyczną samolotów zlokalizowaną na lotnisku Kętrzyn Wilamowo. Do zobaczenia! – zachęca Stanisław Tołwiński, Prezes Aeroklubu Krainy Jezior.

Źródło: Aeroklub Krainy Jezior
comments powered by Disqus