X Jurajskie Zawody Samolotowe tradycyjnie zakończą sezon – przedłużony termin zgłoszeń

Jurajskie Zawody Samolotowe (fot. aeroklub-czestochowa.org.pl)

Aeroklub Częstochowski razem z firmą Unimot zapraszają wszystkich pilotów do udziału w jubileuszowej, X edycji Jurajskich Zawodów Samolotowych. Od kilku lat impreza poświęcona jest pamięci Piotra Sikorskiego, pilota Aeroklubu Częstochowskiego, który w 2007 roku wraz z rodziną i przyjaciółmi zginął w wypadku samolotowym w Bieszczadach. W tym roku rywalizacja na podczęstochowskim niebie zaplanowana jest od 29 września do 1 października.

Zawody będą rozgrywane w załogach jedno- i dwuosobowych. W ramach zawodów przewiduje się rozegranie dwóch konkurencji nawigacyjnych w oparciu o regulamin zawodów nawigacyjnych. Każda konkurencja będzie zakończona próbą lądowania na celność.

Załogi, które najlepiej poradzą sobie z zadaniami, mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Premiowane będą trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji ogólnej, najlepsza załoga rodzinna, najlepszy skład amatorski i najmłodsza załoga.

Zawody każdego roku cieszą się sporo popularnością wśród krajowych pilotów. W ubiegłym roku wystartowało 15 załóg. Organizowane są w czasie, kiedy znamy rozstrzygnięcia krajowych i międzynarodowych zawodów mistrzowskich. Jurajskie są więc spotkaniem podsumowującym sezon. Pozwalają też na konfrontację „starych” mistrzów z lotniczym narybkiem. Ale sportowa rywalizacji, choć istotna, nie jest głównym założeniem imprezy. To przede wszystkim spotkanie przyjaciół, lotniczych rodzin i ludzi, których łączy prawdziwa pasja.

Każdego roku akcentem kończącym zawody jest Jurajska Biesiada.

Termin zgłoszenia uczestnictwa w zawodach został przedłużony. Piloci zainteresowani udziałem w JZSMPS powinni przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy w terminie nie później niż do 28 września 2017 r. do godz. 19.00, na adres e-mail: acz@aeroklub-czestochowa.org.pl lub faksem na numer (34) 360-57-72 lub złożyć osobiście.

Formularz zgłoszeniowy JZSMPS

Regulamin sportowy JZSMPS

Więcej informacji w Piśmie organizacyjnym JZSMPS.

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus