Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski w Białymstoku - podium seniorów i juniorów (fot. pwszchelm.edu.pl)

Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski w Białymstoku – wyniki

Zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Aeroklubu Polskiego na rok 2021 w dniach 23-27.06.2021 r. na lotnisku Aeroklubu Białostockiego rozegrane zostały 64. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Seniorów oraz 50. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Juniorów.

W rywalizacji wzięło udział 24 zawodników, z czego 11 w kategorii juniorów. Podczas zawodów piloci oblecieli trzy trasy. W pierwszej konkurencji najlepszy wynik uzyskał Marcin Wieczorek. Z drugą trasą nawigacyjną przygotowaną przez route planera najlepiej poradził sobie Marcin Skalik, który najlepszy wynik uzyskał również na trzeciej trasie.

Rozegrano też konkurencję na celność lądowania. Tu najlepiej poradzili sobie: Damian Czak, Zbigniew Chrząszcz oraz Andrzej Rybski.

Ostatecznie, po podliczeniu punktów, sportową rywalizację wygrał Marcin Skalik (Aeroklub Częstochowski – 298 pkt.), wspierany dzielnie przez synka. Z takim kibicem inni nie mieli szans. Vice Mistrzem Polski został Michał Bartler (Aeroklub Stalowowolski – 451 pkt.). II Vice Mistrzem Polski w Lataniu Precyzyjnym został Kamil Wieczorek (Aeroklub Krakowski – 471 pkt.).

Mistrzem Polski Juniorów został Damian Czak (PWSZ w Chełmie – 507 pkt.). Vice Mistrzem Polski Juniorów został Patryk Gąsior (PWSZ w Chełmie – 780 pkt.). II Vice Mistrzem Polski w Lataniu Precyzyjnym Juniorów został Oleksandr Balytskyi (Aeroklub Radomski – 1644 pkt.).