Przejdź do treści
„Rzucamy Orła Cień” – ustanawianie rekordów podczas Targów ParaRudniki (fot. Aeroklub Częstochowski)
Źródło artykułu

„Rzucamy Orła Cień” – ustanawianie rekordów podczas Targów ParaRudniki

Delikatny wietrzyk, piękna czerwcowa pogoda, soczyście zielona trawa lotniska pod stopami i kilkaset łopoczących nad głowami skrzydeł paralotniowych – organizatorzy chcieliby, żeby właśnie tak wyglądała tegoroczna edycja akcji „Rzucamy Orła Cień”. Dobrą pogodę mają obiecaną, oczekują jedynie jak największej ilości uczestników. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto dysponuje glajtem i kocha ten wyjątkowy sport.

„Każde kolejne ROC przyciągało większą niż poprzednio liczbę uczestników, a ostatnio było ich prawie 300! Nie wypada nam tego wyniku nie poprawić, tym bardziej, że mamy piątą, jubileuszową edycję Targów Lotnictwa Lekkiego „ParaRudniki”.” – mówią organizatorzy.

Organizatorzy zabawy podkreślają, że "Rzucamy Orła Cień" to nie tylko dwuminutowe uniesienie. To również czas przygotowań. Dlatego już dziś zacznijcie ćwiczyć ze swoim glajtem. Trenujcie start klasyczny i alpejski, by móc stanąć bez tremy, ramię w ramię z innymi uczestnikami. Nie używajcie techniki, której nie znacie, bo może się okazać zbyt trudna w chwili najważniejszej próby. Stosujcie ten sposób, który wychodzi Wam najlepiej. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, pilotów PPG należy wcześniej przygotować samą uprząż, bez napędu.

„Nie improwizujcie z glajtem trzymanym w rękach za taśmy, bez uprzęży, bo to nie przynosi dobrych rezultatów w najważniejszej dla nas chwili. – radzą organizatorzy „ParaRudnik”.

Rejestracja rozpocznie się w sobotę, 4 czerwca o godzinie 9:00 rano, w namiocie przed halą wystawową. By łatwiej odszukać to miejsce, nad namiotem będzie górować flaga ROC. Organizatorzy bardzo proszą o nie zostawianie tej czynności na ostatnią chwilę, aby nie opóźniać startu całego przedsięwzięcia.

W piątek o godzinie 20:00 podejęta zostanie ostateczna decyzja co do dnia i godziny startu, a informacja ta podana będzie w mediach (grupa dyskusyjna, FB, www), ale plan zasadniczy jest taki, by po krótkiej odprawie wznieść skrzydła ok. godz. 12:00-13:00.

Jest też możliwość przeniesienia akcji na niedzielę, gdyby pogoda nie pozwoliła na ROC w sobotę.

To niemożliwe, żeby Ciebie wśród nas nie było!

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony