Głosuj na Darochę, Klimaszewskiego i Czepielę w plebiscycie na najlepszego sportowca regionu

Od lewej: Janusz Darocha, Michał Klimaszewski, Łukasz Czepiela

Aeroklub Częstochowski poinformował, że na stronie internetowej Życia Częstochowy i Powiatu trwa głosownie w corocznym plebiscycie na najlepszych sportowców, trenerów oraz działaczy regionu częstochowskiego. Wśród nominowanych znaleźli się przedstawiciele kilkunastu dyscyplin sportu. Nie zabrakło przedstawicieli Aeroklubu Częstochowskiego.

Ubiegły rok był dla Aeroklubu Częstochowskiego bardzo owocny, nasi zawodnicy zdobywali wysokie tytuły  nie tylko w krajowych zawodach ale także na arenie międzynarodowej – mówią przedstawiciele Aeroklubu Częstochowskiego.

W plebiscycie organizowanym co roku przez Radę Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie można oddawać głosy na trzech reprezentantów Aeroklubu Częstochowskiego – Janusza Darochę, Michała Klimaszewskiego i Łukasza Czepielę.

Michał Klimaszewski w ubiegłym roku zdobył złoto na Mistrzostwach Polskich Akrobacji Szybowcowych w klasie Advanced. Wywalczył drużynowo srebro, brązowy medal w wiązance free-know i srebrny za wiązanki unknown podczas IX Mistrzostw Świata Akrobacji Szybowcowych.

Janusz Darocha wywalczył złoto podczas Rajdowych Samolotowych Mistrzostw Polski.

Łukasz Czepiela został Mistrzem Świata Red Bull Air Race w klasie challenger.

Rozstrzygnięcie nastąpi podczas obrad kapituły.

Głosować na częstochowskich zawodników można do 31.01.2019 r. na stronie internetowej Życia Częstochowy i Powiatu – www.zycieczestochowy.pl (w zakładce po prawej stronie).

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus