Coroczne zawody w celności lądowania w Częstochowie

Zawody w celności lądowania w Częstochowie (fot. aeroklub-czestochowa.org.pl)

Aeroklub Częstochowski, zaprasza wszystkich pilotów i sympatyków sportów lotniczych na coroczne zawody w celności lądowania.

Zawody zostaną rozegrane w następujących dyscyplinach lotniczych tj. Samolotowej, Szybowcowej, Spadochronowej oraz Paralotniowej. Do startu w zawodach będą dopuszczeni wszyscy piloci i uczniowie piloci posiadający aktualne uprawnienia i badania lotniczo-lekarskie.

Konkurencja szybowcowa odbędzie się za wyciągarką, a latać będziemy na szybowcach Bocian oraz Puchacz. W trakcie zawodów dla wyczerpanych oczekiwaniem na swój start przewidujemy atrakcje z lotniskowego grilla – zachęcają organizatorzy.

Zawody odbędą się na lotnisku Rudniki dnia 20 października 2018 r. (sobota). Wszystkich uczestników zawodów, organizatorzy proszą o przybycie na godzinę 8.00 do biura zawodów w celu rejestracji.Opłata startowa wynosi 40 zł (z opłaty startowej zostaną sfinansowane nagrody, pamiątkowe koszulki dla uczestników oraz oraganizacja grilla lub ogniska). Opłata za loty według cennika A.Cz. Start konkurencji rozpocznie się o godzinie 10.00.

W dniu zawodów dla osób, które chciałyby spróbować jak to jest być w powietrzu, możliwe będą również loty zapoznawcze na szybowcach.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w imprezie proszeni są o przesyłanie zgłoszeń wraz z potwierdzeniem wpłaty do Dyrektor Aeroklubu na adres: dyrektor@aeroklub.czest.pl do dnia 16.10.2018 r. Opłaty startowej w kwocie 40 zł należy dokonać konto bankowe Aeroklubu na numer: 14 1050 1142 1000 0090 3032 6020. W tytule przelewu należy wpisać: celność lądowania (oraz wybraną konkurencję np.szybowce lub samoloty). Wpływ na konto bankowe będzie jednoznacznie traktowany jako wpisanie się na listę startową zawodów. Dla ułatwienia doboru rozmiarów koszulek organizatorzy proszą również o przesłanie informacji odnośnie wymaganego rozmiaru oraz fasonu, np.damska S na powyższy adres e-mail.

Istnieje możliwość zgłoszenia się do udziału w zawodach po wyżej wymienionym terminie, jednak pamiątkowe upominki będą do odbioru w biurze A.Cz. od następnej soboty po zawodach.

Informacji na temat poszczególnych konkurencji można zasięgnąć również pisząc na poniższe adresy e-mail: Konkurencja Szybowcowa – dek80@o2.pl Konkurencja Samolotowa – ratman@vp.pl Konkurencja Spadochronowa – maciejkrygier@interia.pl Konkurencja Paralotniowa – k.krasinski@gmail.com

Wszystkich pilotów zachęcamy do udziału w zawodach, a osoby bliżej nie związane do tej pory z lotnictwem zachęcamy do przyjazdu na lotnisko Rudniki i kibicowanie zawodnikom.

Dodatkowo po zakończeniu zawodów planowane jest wspólne spotkanie przy ognisku zamykające sezon szybowcowy AD 2018. O ewentualne płyny rozweselające organizatorzy proszą zadbać we własnym zakresie.

Dla osób znużonych po całodziennych zmaganiach na niebie i ziemi, A.Cz. służy przytulnym lotniskowym hotelikiem. Koszt noclegu 35zł dla członków A.Cz 40zł dla gości z poza Aeroklubu.
Rezerwacji można dokonywać pod numerem telefonu: (34) 327-97-55.

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus