Przejdź do treści
Źródło artykułu

W związku z COVID-19 linie Delta wycofują wszystkie B777

Do końca 2020 r. linie Delta planują wycofać wszystkie 18 użytkowanych samolotów B777, co ma przyspieszyć strategię przewoźnika zakładającą ujednolicenie oraz modernizację floty i jest związane z pandemią COVID-19.

„Wprowadzamy strategiczne, opłacalne zmiany w naszej flocie, aby zareagować na skutki pandemii COVID-19, jednocześnie zapewniając, że Delta będzie dobrze przygotowana do wyjścia z kryzysu”- powiedział Gil West, dyrektor operacyjny Delty.

„Odkąd B777 dołączył do floty w 1999 r. był niezawodnym elementem sukcesu Delty. Ze względu na swoje unikalne cechy operacyjne umożliwił otwarcie nowych bezpośrednich połączeń dalekiego zasięgu, które wtedy tylko ten samolot mógł wykonywać”,
dodał.

W ubiegłym miesiącu Delta ogłosiła też plany przyspieszenia wycofania flot MD-88 i MD-90, co ma być zrealizowane do czerwca br. Od początku pandemii Delta uziemiła znaczną część swojej floty (650 egzemplarzy) i rozważa wcześniejsze wycofanie niektórych z nich w celu zmniejszenia kosztów funkcjonowania i złożoności operacyjnej. 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony