Przejdź do treści
Pierwszy lot Cessny SkyCourier, fot. aeronews.net
Źródło artykułu

Pierwszy lot Cessny SkyCourier (film)

Cessna SkyCourier po raz pierwszy wzbiła się w powietrze, a za jej sterami zasiedli piloci testowi Corey Eckhart oraz Aaron Tobias. Jak informuje producent, lot ten jest znaczącym krokiem w kierunku wprowadzenia do eksploatacji tego nowo zaprojektowanego samolotu i rozpoczyna ważny program testów w locie.

„Dzisiaj był ekscytujący dzień dla naszych pracowników, dostawców i klientów. Cessna SkyCourier zachowywała się w powietrzu dokładnie tak, jak się spodziewaliśmy, co jest świadectwem wysiłku całego zespołu, który pracował razem, aby przygotować się na ten dzień” - powiedział Ron Draper, prezes Textron Aviation.

„Jestem dumny ze sposobu, w jaki zespół przetrwał perturbacje spowodowane globalną pandemią COVID-19 i pozostał skupiony na doprowadzeniu nas do tego punktu. Cessna SkyCourier będzie doskonałym produktem ze względu na połączenie możliwości dostosowania kabiny do specyficznych potrzeb, ładowności, doskonałej wydajności i niskich kosztów operacyjnych. Nasi klienci będą bardzo zadowoleni z tego, czego będą mogli doświadczyć użytkując ten samolot”.

Podczas 195 minutowego lotu zespół przetestował osiągi i stabilność statku powietrznego, a także jego układy napędowe, sterowania i awionikę. „Byliśmy bardzo zadowoleni z tego, jak Cessna SkyCourier poradziła sobie podczas pierwszego lotu” - powiedział Eckhart. „Szczególnie imponujące było przekonanie się, jak stabilny był samolot podczas startu i lądowania. Cessna SkyCourier wykazuje już wysoki poziom dojrzałości w charakterystyce lotu”.

Zgodnie z zapewnieniami producenta, Cessna SkyCourier oferuje połączenie solidnej wydajności i niższych kosztów operacyjnych. Samolot będzie sprzedawany z pakietem awioniki Garmin G1000 NXi i będzie mógł wykonywać loty z prędkością przelotową do 200 ktas, na odległość 900 nm.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony