Przejdź do treści
AERO 2014
Źródło artykułu

AERO 2014 we Friedrichshafen już za nami

W minioną niedzielę, w niemieckim Friedrichshafen zakończyły się międzynarodowe targi lotnictwa ogólnego AERO 2014, w których uczestniczyło 606 wystawców z 35 krajów i ponad 33 tys. odwiedzających z całego świata.

"Podczas imprezy przedstawiciele sektora lotnictwa ogólnego mogli uczestniczyć w licznych konferencjach branżowych. Ogólnie w tym roku nad Jezioro Bodeńskie przybyło 33,4 tys. odwiedzających w porównaniu do 32,6 tys. rok wcześniej", powiedział prezes Messe Friedrichshafen, Klaus Wellmann.

Obiektem największego zainteresowania profesjonalistów z branży i przedstawicieli mediów były nowe konstrukcje z segmentu odrzutowców biznesowych, samolotów ultralekkich, tych z napędem elektrycznym oraz śmigłowców i cywilnych samolotów bezzałogowych.


Celem specjalistów handlu i mediów były natomiast nowe bizes jety, ultralekkie samoloty oraz konstrukcje elektryczne, a także śmigłowce i samoloty bezzałogowe dla użytku cywilnego. Innowacje techniczne dla elektroniki pokładowej i wiele wykładów na temat aktualnych tematów w lotnictwie cieszyły się również dużym zainteresowaniem. Podobnie zresztą jak, innowacje techniczne z dziedziny elektroniki pokładowej oraz liczne wykłady na temat aktualnych tematów związanych z lotnictwem.

Według wielu wystawców, targi AERO są niekwestionowanym liderem jeśli chodzi o tego typu imprezy adresowane do lotnictwa ogólnego w Europie i jednymi z wiodących na świecie. „Z rozmów jakie przeprowadziliśmy z wystawcami w ostatnich dniach targów wynika, że ożywienie w sektorze lotnictwa ogólnego wciąż trwa. Potwierdzeniem tego są dokonywane przez nich już dziś rezerwacje na kolejną edycję Aero”, powiedział Roland Bosch, który jest przekonany, że Aero zmierza w dobrym kierunku, dążąc do stworzenia jeszcze bardziej bardziej kompleksowej oferty produktów adresowanej do profesjonalistów. We Friedrichshafen licznie prezentowane są innowacje i nowe produkty, a inżynierowie i projektanci mają okazję do uczestnictwa w imprezie zorganizowanej na najwyższym poziomie".


Opinie wystawców

Jeff Johnson - dyrektor ds. imprez globalnych w firmie Cirrus:
„Impreza była dla nas bardzo pozytywna. Potencjalni klienci mogli uzyskać na naszym stoisku wiele informacji i mam wrażenie, że odwiedzająca nas grupa była jeszcze bardziej międzynarodowa niż rok temu. Miło jest tu być każdego roku, ponieważ Aero nie bez powodu jest wiodącą tego typu imprezą w Europe. Wyróżniające się profesjonalizmem targi są jednymi z najlepszych platform biznesowych dla światowego lotnictwa ogólnego. Idealne do prezentacji są także hale wystawiennicze zlokalizowane na terenie Aero".

Sylvia Heller - koordynator ds. promocji i marketingu firmy Jeppesen: „Na AERO, spotykamy naszych klientów, z którymi zwykle mamy kontakt wyłącznie telefoniczny lub za pośrednictwem poczty e-mail. Zadowalające dla nas jest także duże zainteresowanie jakie wykazali goście w kwestii sprzedaży. Jesteśmy zadowoleni z tegorocznego AERO i wrócimy tu ponownie w 2015 roku".


Peter Bowers - właściciel, założyciel i prezes firmy Waco Aircraft Corporation: „Pierwsze dwa dni targów należały do szczególnie udanych. Dotarliśmy tu do swojej grupy docelowej, która jest zainteresowana naszymi produktami. AERO jest najbardziej profesjonalną imprezą w jakiej kiedykolwiek uczestniczyłem. Ponadto, jest dobrze zorganizowana i nie bez powodu uznawana jest za największą wystawę lotnictwa ogólnego w Europie. Korzystniej wypada także w porównaniu do targów Aero w USA, ponieważ nie ma charakteru stricte pokazów. Jestem pod wrażeniem”.

Thomas Nemeth - dział obsługi klienta firmy Rotax: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu targów. Nasze stoisko odwiedziło bardzo wiele osób, które wykazywały duże zainteresowanie naszymi produktami, zwłaszcza nowym silnikiem. Wykorzystujemy targi do celów reprezentacyjnych, a przede wszystkim do obsługi klienta, dlatego ważne jest dla nas, aby w tym czasie być obecnym we Friedrichshafen. Impreza ta zawsze jest wydarzeniem, którego nie można przegapić i za każdym razem przyjeżdżamy tu z ogromną chęcią".


Cornelia Ineichen - Specjalista ds. marketingu i organizacji imprez firmy Pilatus Aircraft Ltd: „Jesteśmy bardzo zadowoloni z Aero 2014. Przeprowadziliśmy mnóstwo intensywnych prezentacji dla szerokiej grupy odwiedzających oraz bardzo wiele ciekawych rozmów. Uczestnictwo w tej imprezie jest dla naszej firmy koniecznością, a my chętnie tu przybywamy, bo sprawia nam to wiele radości".

E-flight-expo

Duże zainteresowanie podczas targów wśród uczestników wzbudził 18 wirnikowy „Volocopter". Helikopter był w centrum uwagi na e-flight-expo w holu zachodnim i stanowił bardzo ciekawą atrakcję lotniczą. Kilku wystawców przedstawiło gotowe do masowej produkcji samoloty napędzane za pomocą baterii elektrycznych lub z napędem hybrydowym. Dużo miejsca poświęcono na targach napędom wykorzystującym energię słoneczną. „Ten temat ma przyszłość", powiedział Willi Tacke, pionier i organizator e-flight-expo.

AERO Konferencja

Na wysoki poziom tegorocznych AERO wpłyneły również wykłady i konferencje. Wnioski jakie często z nich płynęły dotyczyły młodych talentów, które w pojawiają się w branży i wnioszą entuzjazm do sektora lotniczego, co od lat widać w ofercie prezentowanej podczas Aero.


Następna edycja - AERO 2015

Następne targi Aero potrwają od 15 do 18 kwietnia 2015 roku na terenie wystawienniczym we Friedrichshafen. Aby uzyskać więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia strony: www.aero-expo.com

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony