Żołnierz z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego odznaczony przez Prezydenta RP

Kpt. pil. Piotr Żemojtel został odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości (fot.Eliza Radzikowska-Białobrzewska/KPRP)

Kpt. pil. Piotr Żemojtel został odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał 12 grudnia br. Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości 28 osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu.

Prezydent wspomniał, że Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości został ustanowiony z jego inicjatywy i nawiązuje do II Rzeczypospolitej oraz wręczanego w 1928 roku Medalu 10-lecia odzyskanej niepodległości. Zaznaczył, że te odznaczenia są w domach ludzi zasłużonych dla tamtych lat, dla odbudowy niepodległego, suwerennego polskiego państwa, dla walki o to państwo, ale też dla jego tworzenia.

W tych domach te medale bardzo często są do dzisiaj – mówił Prezydent RP Andrzej Duda, podkreślając, że są one powodem do rodzinnej dumy, ale też dowodem pamięci o tamtych czasach i tamtym wielkim okresie.

 
(fot. Kancelaria Prezedenta.RP)

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości jest odznaczeniem o charakterze pamiątkowym, nadawanym w  okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2018–2021.

Źródło: 8. Baza Lotnictwa Transportowego
comments powered by Disqus