Lotnicy 8 BLT po raz kolejny ratują ludzkie życie

Akcja Serce w 8 BLTr

Dzień 24 września rozpoczął się od poderwania w powietrze samolotu 8.BLT, w celu realizacji 16 już w tym roku "Akcji Serce". Maszyna CASA C - 295M o numerze bocznym 022 wystartowała do lotu o statusie "HOSPITAL" kilka minut po godzinie trzeciej nad ranem. Tym razem załoga wraz z personelem medycznym odbyła lot po trasie Kraków-Gdańsk-Katowice-Kraków.

Zadanie zostało zrealizowane sprawnie i bez zakłóceń. Powrót samolotu nastapił o godzinie dwunastej. Wspólna praca naszych lotników oraz transplantologów Śląskiego Centrum Chrób Serca w Zabrzu po raz kolejny przyczyniła się do uratowania ludzkiego życia.

W 2020 roku żołnierze jednostek Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych udzielili wsparcia ratującym ludzkie życie medykom dwadzieścia siedem razy, z czego dwadzieścia dwa przypada na 3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego (szesaście lotów zrealizowała 8 Baza Lotnictwa Transportowego, sześć lotów wykonała 33 Baza Lotnictwa Transportowego) i pięć lotów zrealizowała Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej (43 Baza Lotnictwa Morskiego).

Źródło: Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
comments powered by Disqus