Przejdź do treści

Szybowiec Mucha SZD-12_Okazyjnie Sprzedam

sprzedam
inne
Opis ogłoszenia

Sprzedam okazyjnie, za połowę rzeczywistej wartości i zdecydowanie poniżej ceny rynkowej, najlepiej utrzymaną w historii i najładniejszą na świecie SZD-12 Muchę.

Rok produkcji 1957/58, Wrocław.
Nr seryjny W-16
Nalot całkowity ok. 1260 godz. - bardzo niski.
W pełni sprawna, latająca/gotowa do lotu.
Bezresursowa.
Masa szybowca pustego 211,5 kg.

Zgłoszona do ewidencji ULC jako urządzenie latające - o zdatności do lotu decyduje właściciel (oświadczenie wysyłane co roku do ULC) - nie potrzeba inspektora do corocznego przedłużenia zdatności, obsługi wykonuje właściciel wedle swojego pomysłu - nie jest wymagana licencja na obsługę techniczną, brak CAMO, do wykonywania lotów nie jest wymagana licencja PLG - maksymalnie uproszczona procedura utrzymania zdatności do lotu.

Prawdziwy i kultowy szybowiec: wspaniały do termiki, żagla, startów za samolotem, za samochodem, grawitacyjnych i "z miejsca" oraz ew. za wyciągarką.
Całkowicie wyremontowana w każdym detalu i przelakierowana w dawnym SZD - przeze mnie i przez najlepszych fachowców dla mnie, w najwyższym możliwym standardzie.
Jest to z całą pewnością najlepiej utrzymany szybowiec drewniany w Polsce, a prawdopodobnie i w świecie.

Nigdy nie uszkodzona, żadnych ukrytych i wykrytych wad.
Stan techniczny 10/10.
Właściwości lotne i poprawność działania wszystkich systemów sterowania: 10/10.
Przyjemność latania i sterowania: 10/10.

Zaczep na dziobie SZD IIIA56P.
Pasy 4 pkt SZD J5.
Nowy lakier - błękitny akryl, stan 10/10.
Pokryta ceconitem - stan 10/10.
Przyrządy PZL: prędkościomierz, wysokościomierz, skompensowany wariometr WEC 5 m/s, zakrętomierz z chyłomierzem 12V, chyłomierz podłużny.
Całkowicie nowa osłona kabiny (pleksi wraz z okienkiem), nowa opona/dętka koła i płoza ogonowa, nowa kompozytowa tablica przyrządów, pedały steru kierunku i inne elementy.
Wszystkie napędy zregenerowane: wymienione linki, sterownice i dźwignie, wymienione łożyska.
Nowa tapicerka.
Składa się łatwo i świetnie, żadnych luzów w okuciach.

Mucha jest wyjątkowo bezpiecznym, wytrzymałym i niezwykle poprawnym pilotażowo szybowcem, wspaniałym do rekreacji, zabawy i podnoszenia/podtrzymywania kwalifikacji pilotażowych.
Ten egzemplarz przez lata zalegał porzucony w dawnych Zakładach Szybowcowych.
Odnalazłem właściciela, odkupiłem i przywróciłem szybowiec do życia (drewno i klejenia doskonałe).

Sprzedaję wyłącznie z powodów osobistych - nie mam możliwości latania tym szybowcem ani sprawowania dalszej opieki nad nim. Chciałbym, aby latał jak najwięcej, najchętniej w Polsce, a nowy właściciel dbał tak, jak należy dbać o drewniany szybowiec.

Cena: zdecydowanie poniżej wartości odtworzeniowej, w tym środków i ogromu pracy, jaki w regenerację włożyłem - 14.000 PLN - nie podlega żadnym negocjacjom i proszę o to nie pytać - jest to cena średniej jakości roweru elektrycznego.

Posiadam także krytą, porządną przyczepę, zbudowaną specjalnie pod ten szybowiec (ale także pod każdy inny szybowiec 15 m, np. SZD-48-3). Niestety przyczepa ta nie została do tej pory zarejestrowana.
Oś Knott bez hamulca, konstrukcja z profili stalowych, podłoga oraz pokrycie blachą falistą ocynkowaną, oświetlenie LED, pełen osprzęt Niewiadów - stan nowa.

W opcji odsprzedam tą przyczepę wraz z Muchą, w cenie materiału za 6.500 PLN.
Mogę także użyczyć tej przyczepy na czas transportu.

Szybowiec znajduje się w Łososinie Dolnej / EPNL.
Oglądanie po uprzednim umówieniu się.
Loty zapoznawcze/testowe możliwe, ale ubezpieczenie OC skończyło się w maju br. - teoretycznie wymaga odnowienia. Koszt OC za cały rok - 130 EUR (Gruemmer, Dortmund).

Więcej informacji: tel. 665 741 124

Kilka zdjęć:
https://photos.app.goo.gl/QR3Vj9y83WRRRru66

Kontakt
Imię i nazwisko/ Firma
Michał
Telefon kontaktowy
*********
POKAŻ DANE
E-mail
*********
POKAŻ DANE

Ogłoszenia powiązane

Firma L-Z, przedstawiciel w Polsce czeskiego producenta samolotów Evektor-Aerotechnik  a.s. www.evektoraircraft.com oferuje na sprzedaż: Samolot SportStar RTC  - certyfikowany...
Samolot TULAK 2000 r; płatowiec TT 270 h bezresursowy; silnik Rotax 912UL  80 KM; TBO 580 h (6 lat); śmigło Peszke bezresursowe; właściwości STOL; opony Tundra; radio TY91 8,33; sztuczn...
Diamond DA40 NG Wśród wielu zalet samolotów Diamond DA 40NG najczęściej wymienia się jego niezawodności, bardzo niskie zużycie paliwa i rzadkie, niedrogie przeglądy. Te cechy sprawiają, ż...
Dwumiejscowy samolot PS-28 Cruiser produkowany przez firmę Czech Sport Group posiada certyfikat typu uprawniający do lotów VFR Dzień i VFR Dzień/Noc zgodny z kategorią EASA Light Sport Aircr...

Nasze strony