Zbigniew Nieradka w ASG 29/ fot. Jacek Dankowski

Zbigniew Nieradka Mistrzem Świata, Karol Staryszak drugim Wicemistrzem Świata

Zbigniew NIERADKA (SS Żar/Aeroklub Częstochowski) wywalczył złoty medal Mistrzostw Świata i zdobył tytuł Mistrza Świata w klasie osiemnasto metrowej. Jest to pierwszy medal mistrzostw świata naszego zawodnika. Karol STARYSZAK (Aeroklub Mielecki) zakończył mistrzostwa na trzecim miejscu zdobywając brązowy medal i tytuł drugiego Wicemistrza Świata.

Karol Staryszak/ fot. Jacek Dankowski

Poprzednie mistrzostwa świata (2008) zakończył na tym samym miejscu. Karol z ogromną przewagą punktową prowadził w klasyfikacji generalnej od pierwszej aż do wczorajszej, przedostatniej konkurencji. Przedwczesne lądowanie poza lotniskiem w wyniku nagłego pogorszenia się warunków pogodowych było przyczyną gorszego wyniku naszego pilota podczas wczorajszej ostatniej konkurencji mistrzostw.

Bardzo dobrze wypadł Tomasz RUBAJ (Aeroklub Gliwicki) zajmując czwarte miejsce w klasie 15 metrowej w klasyfikacji końcowej mistrzostw. Czekamy na obliczenie wyników w klasyfikacji zespołowej.

Dzisiejsza, ostatnia konkurencja została odwołana z powodu niesprzyjających warunków pogodowych. Zapraszam do śledzenia strony internetowej organizatora www.wgc2010.hu dział „Task and Results.