Gliwiccy spadochroniarze Mistrzami Polski w lataniu w tunelu aerodynamicznym (fot. Lauri Aapro/Flyspot)

Gliwiccy spadochroniarze Mistrzami Polski w lataniu w tunelu aerodynamicznym

Złoty medal i tytuł Mistrza Polski wywalczyli gliwiccy spadochroniarze w czasie rozegranych Tunelowych Mistrzostw Polski w Katowicach w dniach 20-22.09.2018r.

W czasie trzydniowych zmagań, startując w konkurencji akrobacji zespołowej drużyn czteroosobowych, po rozegraniu dziesięciu kolejek zdobyli największą liczbę punktów.

Skoczkowie: Emanuella Paczula, Bartłomiej Ryś, Krzysztof Szawerna, Tomasz Wojciechowski, skacząc na co dzień z samolotów na lotnisku gliwickim, pokazali swoje umiejętności w rywalizacji tunelowej i jak się okazało po końcowym podsumowaniu zajęli pierwsze miejsce.

Tunel Flyspot Katowice  to jeden z najlepszych tuneli aerodynamicznych na świecie. Doskonała technologia i panujący klimat, to elementy, które zawodnicy konkurencji tunelowych doceniają, wykorzystując do rywalizacji w czasie rozgrywanych zawodów.

W tunelu aerodynamicznym prędkość powietrza dochodzi do ok. 300 km/godz., wyskakując z samolotu skoczkowie spadają z prędkością ok. 250 km/godz., ale doświadczeni zawodnicy dobrze sobie radzą, wykonując w czasie wolnego spadania czy też w strugach tunelowych nakazane formacje. Drużyna, która tych nakazanych formacji w określonym czasie wykona najwięcej, zostaje mistrzem.

Gratulujemy i życzymy dalszych udanych startów.