Beata Choma (fot. beatachoma.pl)

Beata Choma wygrała 4. Balonowe Mistrzostwa Europy Kobiet

Beata Choma z Aeroklubu Poznańskiego została Mistrzynią Europy w balonach na ogrzane powietrze.

4. Balonowe Mistrzostwa Europy Kobiet rozgrywane były w Lesznie w dniach 3 – 10 września 2017 r. Zawody tej rangi to kontynuacja zawodów pod egidą FAI organizowanych przez Leszczyński Klub Balonowy.

Leszno, to przyjazne, urokliwe miasto leżące w zachodniej części Polski. Od lat wspiera sporty lotnicze, a balony zapisują się w jego historii od przeszło dwudziestu pięciu lat. W tym roku na arenie powietrznej o laur najlepszej w Europie walczyło 28 pilotek z całego kontynentu.

Rozegrano w sumie 18 konkurencji. Beata Choma od początku Mistrzostw plasowała się wysoko podczas każdej rozgrywanej konkurencji, a dwie z nich wygrała zdobywając po 1000 punktów.

Ostatnia z zaplanowanych konkurencja imprezy rozgrywanej w Lesznie została odwołana.

Piątek okazał się decydujący dla leszczyńskiej imprezy, kiedy Beata Choma wyprzedziła dotychczasową liderkę, Litwinkę – Agne Simonaviciute.

Polka miała 101 punktów przewagi przed ostatnią konkurencją mistrzostw, która została zaplanowana na sobotni poranek. Niestety ostatniej konkurencji nie było, a wszystko przez mało korzystne warunki atmosferyczne.

Polka w ten sposób została mistrzynią Starego Kontynentu, wyprzedzając wspomnianą Simonaviciute oraz Austriaczkę – Elisabeth Kindermann.

Podium: II miejsce - Agnė Simonavičiūtė (Litwa), I miejsce  - Beata Choma (Polska),
III miejsce - Elisabeth Kindermann (Austria)

Udało się! Złoty medal Mistrzostw Europy zdobyty! Ciekną łzy ze szczęścia... :) Nie byłoby to możliwe bez ciężkiej pracy załogi w składzie: Olek Nowak, Konrad Witych, Iwona Dajer, Piotr Zygula, Wiktor Choma i Lenka Witych. Dziekuję kochani! – powiedziała Beata Choma.

Złoty medal niestety nie zostaje w Lesznie, ale zostaje w Polsce, z czego się bardzo cieszymy. Gratulacje dla Beaty Chomy z Aeroklubu Poznańskiego, która od 2009 roku znajduje się w składzie Polskiej Kadry Narodowej.