Zapraszamy do współtworzenia nowej serii artykułów: "Doświadczyłem, przeżyłem, opisałem..."

Doświadczyłem, przeżyłem, opisałem...

Krzewienie kultury bezpieczeństwa i ciągła nauka jest obowiązkiem każdego świadomego pilota. Wyciąganie wniosków z błędów innych, wydaje się przecież tak oczywiste. Ale czy naprawdę to robimy (regularnie)? Statystyki odwiedzin, prowadzonego przez nas  portalu bezpieczeństwo.dlapilota.pl agregującego niemalże wszystkie raporty PKBWL niestety nie są imponujące. Dzienna liczba unikalnych użytkowników, rzadko kiedy przekracza 100. Oczywiście, odnotowujemy rekordowe statystyki.. ale po spektakularnych katastrofach.

Z drugiej, zaś strony, beletrystyka opisująca własne doświadczenia bije rekordy oglądalności. Wystarczy poukładać w logiczny ciąg zdarzeń nasze wyczyny, aby skupić uwagę tysięcy czytelników na rzeczach istotnych, z którymi warto dzielić się w środowisku.

A przecież, w naszym lotniczym życiu zdarza się wiele ciekawych, pouczających, niesamowitych czy też nawet dramatycznych sytuacji. Wiele z tych przeżyć niesie ze sobą bardzo ważne wnioski i informacje, które mogą innym pilotom pomóc uniknąć niebezpieczeństw i popełniania tych samych błędów. Nie będzie przesadą, jak napiszemy, że prawie każdy lot jest nauką czegoś nowego.

Skupiając na naszych łamach praktykującą część środowiska lotniczego, zachęcamy do podzielenia się właśnie takimi historiami, które dla innych użytkowników przestrzeni powietrznej mogą być niezmiernie cennym przekazem. I to niezależnie od wykorzystywanego statku powietrznego, czy też pełnionej w lotnictwie funkcji.

Tym samym na łamach dlapilota.pl rozpoczynamy nowy cykl zatytułowany „Doświadczyłem, przeżyłem, opisałem...". Zachęcamy do przysyłania własnych historii, z których najciekawsze będziemy publikowali (anonimowo na życzenie) w naszym serwisie i nagradzali. Mogą one dotyczyć samego latania, ale też sytuacji, które zdarzyły się na ziemi bądź w ogólny sposób są związane z lotnictwem.

Dyskrecja zapewniona. Nadesłane teksty zostaną poddane korekcie redakcyjnej, jednak bez ingerencji w ich sens.

Na koniec roku, uhonorujemy specjalną nagrodą portalu artykuł, który odnotował najwięcej odwiedzin. Piszcie (na adres: wspolpraca@dlapilota.pl) i dzielcie się Waszymi doświadczeniami, aby innym było bezpieczniej, łatwiej i ciekawiej.


W przypadku przesyłania do nas jakichkolwiek materiałów tekstowych prosimy o dołączenie formuły: "Wyrażam zgodę na publikację mojego materiału na portalu www.dlapilota.pl".

Redakcja

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus