Za nami Noc w Instytucie Lotnictwa
Wczorajsza wystawa „Noc w instytucie lotnictwa” przyciągnęła tłumy odwiedzających. Deszczowa i mglista pogoda która z reguły jest wrogiem imprez lotniczych, tym razem dodała imprezie dodatkowy, bajeczny walor. Setki o ile nie tysiące pasjonatów lotnictwa wyczekiwała w akompaniamencie muzyki i gry świateł przygotowanych atrakcji. Wzbogacone ciekawą oprawą wizualną wydarzenie było także formą promocji zawodów inżynierskich oraz nauk ścisłych. Była to pierwsza tego typu impreza organizowana przez Instytut Lotnictwa, a jej celem było pokazanie tego, co na co dzień stanowi warsztat pracy naukowców.
Organizatorzy skutecznie postarali się zrobić wszystko, aby stworzyć miłą i ciekawą atmosferę i aby wystawa na długo pozostała w pamięci odwiedzających. Po raz pierwszy udostępniono do zwiedzania największy w Polsce tunel aerodynamiczny małych prędkości (ponad 200 km/h), tunel aerodynamiczny dużych prędkości (dwukrotna prędkość dźwięku!), można było odwiedzić laboratoria badawcze, a nawet przeprowadzić „samodzielne” badania i obejrzeć z bliska silnik odrzutowy Boeing’a 737.
Wśród atrakcji znalazły się także samoloty polskiej konstrukcji: Bies, Iskra, Iryda. Można było obejrzeć pokazy polskiej produkcji wiatrakowca Xenon 2, pokazy poduszkowców, komputerowy symulator lotu samolotem bojowym, stanowisko do badań obiektów pionowego startu, laboratorium z profesjonalnymi mikroskopami elektronowymi oraz 3D, pokazy filmów o lotnictwie i zwiedzanie hamowni silników odrzutowych.
Mocnych efektów wizualnych dostarczyć mogły także, uruchomiona specjalnie na tez okazję kolorowo podświetlona efektowna fontanna ciśnieniowa, oraz widok oświetlonego pasa startowego Lotniska Okęcie z niecodziennej perspektywy.
Oficjalna strona imprezy: http://www.nocwinstytucielotnictwa.pl
Komentarze