Dolnośląskie: Wizz Air uruchomi w grudniu loty z Wrocławia na Lanzarote

Linie lotnicze Wizz Air uruchomią od 22 grudnia nowe połączenie z wrocławskiego lotniska na kanaryjską wyspę Lanzarote - poinformował w czwartek przewoźnik. Połączenie będzie realizowane raz w tygodniu – w środy.

PPL i PIT: turystyka i branża lotnicza najmocniej poszkodowane przez koronawirusa

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) oraz Polska Izba Turystyki (PIT) chcą wspólnie mówić o potrzebach rynku oraz konieczności odbudowy lotnictwa i turystyki po pandemii - poinformowało w czwartek PPL i PIT. Turystyka i branża lotnicza najmocniej zostały poszkodowane przez koronawirusa - dodano.

PAŻP: ruch lotniczy może wrócić do poziomu sprzed pandemii w połowie 2023 r.

Ruch lotniczy może wrócić do poziomu sprzed pandemii w połowie 2023 r. - poinformowała Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, powołując się na prognozę Europejskiej Organizacji ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej Eurocontrol. Ożywienie ma być widoczne już w święta Bożego Narodzenia.

Hiszpania: nie udała się próba ewakuacji psów otoczonych przez lawę na La Palmie

Nie udało się w środę podczas akcji ratunkowej wydostać czterech psów uwięzionych przez lawę z wulkanu Cumbre Vieja w Todoque, w południowo-zachodniej części wyspy La Palma. Ewakuacja czworonogów miała odbyć się za pośrednictwem dronów, które od kilkudziesięciu dni dostarczały psom żywność.

Sąd UE oddalił skargi LOT-u na przejęcie przez easyJet i Lufthansę aktywów Air Berlin

Samoloty należące do linii Air Berlin

Sąd UE oddalił w środę skargi wniesione przez Polskie Linie Lotnicze LOT na decyzje Komisji Europejskiej zezwalające na nabycie przez easyJet i Lufthansę niektórych aktywów grupy Air Berlin

Chiny: ognisko Covid-19 wstrzymało prace nad rakietą kosmiczną

Nowe ognisko Covid-19 na północy Chin wpływa na program kosmiczny ChRL, wstrzymując prace nad rakietą do wynoszenia satelitów Kuaizhou 1A. Zespół testujący rakietę został umieszczony w „półlockdownie” – podał w środę dziennik „South China Morning Post”.

PAŻP: kontrolerzy przez dekadę obsłużyli o ok. 300 proc. więcej operacji lotniczych

Kontrolerzy Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w rekordowym przedpandemicznym 2019 r. obsługiwali 3,5 tys. operacji lotniczych dziennie – rocznie ok. miliona; to wzrost w ciągu dekady o ponad 300 proc. - przekazała w środę Agencja z okazji Międzynarodowego Dnia Kontrolera Ruchu Lotniczego.

Trzeci kw. br. na lotnisku Zielona Góra-Babimost trzykrotnie lepszy od poprzednich

Trzeci kwartał br.

Horała: CPK jest niezbędny, by powstał nowy system transportowy Polski

Centralny Port Komunikacyjny jest niezbędny, by powstał nowy system transportowy Polski – powiedział w środę Marcin Horała, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Zaznaczył, że w ramach programu CPK powstanie 1800 km linii kolejowych, a 6000 będzie zmodernizowanych.

Brytyjska policja: na lotnisku w Manchesterze nie ma zagrożenia, można wznowić loty

Policja nie stwierdziła zagrożenia dla bezpieczeństwa na terminalu 2 lotniska w Manchesterze, w związku z czym policyjny kordon zdjęto, a loty mogą zostać wznowione - poinformowały w nocy z wtorku na środę władze lotniska.

W. Brytania: alarm na lotnisku w Manchesterze po znalezieniu podejrzanego pakunku

Na lotnisku w Manchesterze na północy Anglii trwa "kontrolowana ewakuacja" po znalezieniu podejrzanego pakunku w terminalu nr 2 - poinformował we wtorek wieczorem rzecznik prasowy portu lotniczego.

MD-87 z 21 osobami rozbił się w Teksasie, wszyscy przeżyli

Wypadek MD-87 w Houston, fot. Aviation Safety

MD-87 (znaki rejestracyjne N987AK) z 21 osobami na pokładzie rozbił się we wtorek tuż po starcie z lotniska koło Houston w amerykańskim stanie Teksas

Szef MON: Polska wspiera amerykańskie bombowce strategiczne B-1 w ramach współdziałania sojuszniczego NATO

Polska eskortuje i wspiera amerykańskie bombowce strategiczne B-1 w ramach współdziałania sojuszniczego NATO na polskim niebie - poinformował we wtorek szef MON Mariusz Błaszczak.

Drony ocenią plony

Dron nad polami (fot. amu.edu.pl)

Dron latający nad polem uprawnym wskaże przewidywany plon, ilość potrzebnego nawozu i stan nawodnienia upraw pszenicy ozimej, rzepaku czy kukurydzy

Szef dyplomacji Niemiec: wywieramy presję na linie lotnicze transportujące migrantów do Mińska

Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas obiecał w poniedziałek w Luksemburgu po zakończeniu spotkania szefów dyplomacji UE, że będzie wywierana presja na linie lotnicze, które transportują migrantów do Mińska i przyczyniają się do kryzysu na granicy Białorusi z Polską, Litwą I Łotwą.

Hiszpania: wznowiło pracę lotnisko na La Palmie i szkoły w rejonie Cumbre Vieja

W poniedziałek rano po trzech dniach paraliżu komunikacyjnego wznowiło pracę lotnisko na La Palmie, kanaryjskiej wyspie, na której od 19 września aktywny jest wulkan Cumbre Vieja. Po raz pierwszy od czasu erupcji wznowiono też zajęcia dla dzieci z rejonu wulkanu.

Od początku roku ponad 22 tys. ton frachtu na lotnisku Katowice

Port Lotniczy Katowice - cargo (fot. Piotr Adamczyk-PR KTW)

Ponad 22,3 tys. ton lotniczego frachtu przeładowano w pierwszych trzech kwartałach br. na lotnisku Katowice

Chińskie MSZ: testowaliśmy pojazd kosmiczny, a nie hipersoniczny pocisk

Chiny w lipcu testowały pojazd kosmiczny, a nie hipersoniczny pocisk - oznajmiło w poniedziałek ministerstwo spraw zagranicznych tego kraju. Wypowiedź nastąpiła po sobotnim doniesieniu gazety "Financial Times" (FT), według której Pekin wystrzelił naddźwiękowy pocisk zdolny do przenoszenia broni jądrowej.

Myśliwce Luftwaffe i sił powietrznych Izraela wspólnie przeleciały nad Jerozolimą

Myśliwce Luftwaffe i sił powietrznych Izraela wspólnie przeleciały nad Jerozolimą (fot. Bundeswehr/Christian Timmig)

Myśliwce sił powietrznych Izraela i Niemiec pilotowane przez dowódców tych formacji przeleciały wspólnie w niedzielę nad Jerozolimą

Łotwa uważa, że UE powinna nałożyć sankcje na białoruskie linie lotnicze Belavia

Szef MSZ Łotwy Edgars Rinkeviczs wezwał w poniedziałek w Luksemburgu do nałożenia sankcji gospodarczych na Białoruś, aby zwiększyć presję na reżim Aleksandra Łukaszenki, którego UE oskarża o przewożenie migrantów na granicę z Polską i krajami bałtyckimi.