MON kupi 1000 sztuk amunicji krążącej

Tysiąc bezzałogowych aparatów latających Warmate mogących przenosić głowice bojowe kupi MON od firmy WB Electronics - przewiduje kontrakt podpisany w poniedziałek w Ożarowie Mazowieckim. Pierwszych kilkadziesiąt zestawów ma trafić do wojska jeszcze w tym roku.

Pierwszy lot badawczy mobilnego laboratorium w balonie Uniwersytetu Śląskiego

Pierwszy lot badawczy mobilnego laboratorium w balonie Uniwersytetu Śląskiego (fot. Sekcja Prasowa UŚ)

Balon Uniwersytetu Śląskiego z mobilnym laboratorium wzbił się w czwartek (16 listopada) w swój pierwszy lot

W.Brytania: nie żyje legendarny pilot płk Franciszek Kornicki

Franciszek Kornicki (fot. telegraph.co.uk)

W wieku 100 lat zmarł Franciszek Kornicki, pułkownik Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii i ostatni żyjący dowódca polskiego dywizjonu z okresu II wojny światowej

W.Brytania: cztery śmiertelne ofiary zderzenia samolotu ze śmigłowcem

Szczątki śmigłowca Guimbal Cabri G2 (fot. dailymail.co.uk)

Istnieją obawy, że cztery osoby zginęły w piątek wskutek powietrznej kolizji samolotu ze śmigłowcem

Podkarpackie przystąpiło do programu "czyste niebo"

Podkarpackie przystępuje do Clean Sky Joint Undertaking (kadr z filmu na youtube.com)

Województwo podkarpackie jako pierwsze w Polsce przystąpiło do programu Clean Sky Joint Undertaking (CSJU) – partnerstwa publiczno-prywatnego w dziedzinie lotnictwa

Rosyjskie bombowce zaatakowały islamistów w Syrii

Sześć rosyjskich bombowców Tu-22M3 (oznaczenie zachodnie Backfire) zaatakowało w piątek bojowników Państwa Islamskiego w rejonie miasta Abu Kamal w prowincji Dajr az-Zaur we wschodniej Syrii - poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony.

Gdynia wygrała w sprawie lotniska przed sądem Unii Europejskiej

Sąd UE przyznał rację Gdyni i stwierdził nieważność decyzji KE, która zahamowała przekształcenie lotniska z wojskowego w wojskowo-cywilne – podał urząd miasta.

W.Brytania: śmiertelne ofiary zderzenia samolotu ze śmigłowcem

Istnieją obawy, że kilka osób zginęło w piątek wskutek powietrznej kolizji samolotu ze śmigłowcem koło wioski Waddesdon niedaleko miasta Aylesbury w hrabstwie Buckinghamshire na północny zachód od Londynu - poinformowały brytyjskie media.

Gdynia wygrała w sprawie lotniska przed sądem Unii Europejskiej

Sąd UE przyznał rację Gdyni i stwierdził nieważność decyzji KE, która zahamowała przekształcenie lotniska z wojskowego w wojskowo-cywilne – podał urząd miasta.

W.Brytania: samolot zderzył się w powietrzu ze śmigłowcem

Samolot zderzył się w powietrzu ze śmigłowcem koło wioski Waddesdon niedaleko miasta Aylesbury w hrabstwie Buckinghamshire na północny zachód od Londynu - poinformowała w piątek lokalna policja.

Białystok: podpisano umowę na budowę pasa startowego na lotnisku Krywlany

Do końca września 2018 roku ma powstać pas startowy dla małych samolotów na lotnisku Krywlany w Białymstoku - władze miasta podpisały w piątek umowę z wykonawcą tej inwestycji, konsorcjum firm polskich i litewskich. Koszt budowy - to ok. 44 mln zł.

Muzeum Lotnictwa Polskiego odrestaurowało unikatowy polski samolot

LWD Żuraw odrestaurowany (fot. Muzeum Lotnictwa Polskiego)

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odrestaurowało prototypowy polski samolot LWD Żuraw

Airbus i Boeing z zamówieniami na samoloty na kwotę ponad 75 mld dol.

B773 należący do linii Emirates

Airbus i Boeing otrzymały zamówienia na samoloty wąskokadłubowe na łączną kwotę ponad 75 mld

PLL LOT poleci do Singapuru

Polskie Linie Lotnicze LOT od maja przyszłego roku uruchomią bezpośrednie połączenie na trasie Warszawa-Singapur - poinformowała spółka w czwartek PAP. Lot na tej trasie potrwa ok. 12 godzin i będzie wykonywany przez najnowocześniejszy samolot LOT-u, czyli Boeing 787 Dreamliner.

Opaska zaciskowa do montażu satelitów budowana przez Polaków

Clamp band - opaskę zaciskową, umożliwiającą łączenie satelitów np. z rakietą nośną, opracowują polscy inżynierowie. Stalowa "taśma" o grubości zaledwie 3 mm musi utrzymać ciężar nawet 10-tonowego satelity i wytrzymać pracę w ekstremalnych warunkach.

11 ofiar śmiertelnych katastrofy samolotu w Tanzanii

Jedenaście osób zginęło w środę rano w Tanzanii w katastrofie samolotu - podała firma Coastal Aviation specjalizująca się w organizowaniu safari we wschodniej Afryce. Na pokładzie Cessny Caravan było 10 pasażerów i pilot.

Pierwszy Boeing 737 dla VIP-ów wylądował w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego

Pierwszy z trzech Boeingów 737 dla VIP-ów wylądował w środę w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie. Samolot będzie nosił imię marszałka Józefa Piłsudskiego.

Wizz Air podpisał porozumienie dotyczące zakupu 146 samolotów z rodziny A320neo

Węgierska linia Wizz Air podpisała porozumienie z koncernem Airbus w sprawie zakupu 146 samolotów z rodziny A320neo - poinformował w środę przewoźnik. Wartość zamówienia to ponad 17,2 mld dol.

Szczecin: nowe połączenia w letnim rozkładzie lotów z Goleniowa

Cztery greckie wyspy, chorwacki Dubrownik i turecka Antalya to kierunki, do których będą mogli latem wylatywać pasażerowie z lotniska Szczecin-Goleniów - poinformował w środę PAP port lotniczy. Czarterowe loty rozpoczną się od maja i będą trwały do października 2018 r.

Pierwszy Boeing 737 dla VIP-ów wylądował w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego

Pierwszy z trzech Boeingów 737 dla VIP-ów wylądował w środę w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie. Samolot będzie nosił imię marszałka Józefa Piłsudskiego.