Rzecznik LOT: samolot bombardier do Rygi lądował po starcie, bo wskaźniki sygnalizowały awarię podwozia

Samolot Bombardier PLL "LOT" z Warszawy do Rygi wkrótce po starcie zgłosił usterkę sygnalizacji blokady podwozia; załoga zdecydowała o powrocie do Warszawy i lądowaniu w asyście - poinformował PAP dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT Adrian Kubicki.

Trzaskowski: lotniska w Warszawie pełnią ważną rolę dla przedsiębiorców

Lotnisko Chopina i Port Lotniczy Warszawa-Modlin są ważne dla przedsiębiorców m.in. z branży logistycznej - podkreślił w środę kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski. Jego zdaniem lotniska te można dostosować do zwiększających się potrzeb Warszawy.

Jemen: siły koalicji pod wodzą Rijadu zdobyły lotnisko w Al-Hudajdzie

Siły koalicji dowodzone przez Arabię Saudyjską przejęły kontrolę nad lotniskiem w porcie morskim Al-Hudajda na zachodzie Jemenu i kontynuują atak na pobliskie tereny, będące pod kontrolą rebeliantów z szyickiego ruchu Huti - poinformował w środę rzecznik koalicji.

Niedziela: PAŻP zainwestuje w nową wieżę kontroli ruchu dla Lotniska Chopina

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej – widok z radaru na Okęciu (fot. PAŻP)

Do czasu wybudowania Centralnego Portu Komunikacyjnego, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej musi wybudować nową wieżę kontroli lotów obsługującą warszawskie Lotnisko Chopina

Szojgu: obiekty tarczy rakietowej USA naruszają stabilność w Europie

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu oświadczył w środę, że elementy systemu obrony przeciwrakietowej już rozmieszczone przez Stany Zjednoczone w Rumunii i planowane w Polsce naruszają stabilność na kontynencie europejskim.

Izraelskie wojsko: ataki lotnicze na 25 obiektów Hamasu w Strefie Gazy

Wojsko izraelskie poinformowało, że w środę nad ranem jego myśliwce zaatakowały 25 obiektów radykalnego ruchu palestyńskiego Hamas w Strefie Gazy w odpowiedzi na rakiety i pociski moździerzowe wystrzelone przez palestyńskich bojowników na terytorium Izraela.

LOT w czwartek ogłosi 101. połączenie - z Budapesztu

PLL LOT w czwartek ogłoszą uruchomienie swojego 101. połączenia; będzie ono wykonywane z Budapesztu - powiedział PAP prezes spółki Rafał Milczarski.

Libby Jackson: kosmos jest pełen ryzyka

Książka "Kosmiczne dziewczyny" (fot. Wydawnictwo Kobiece)

"Podążać za marzeniami jest bardzo ciężko" – mówi PAP Life Libby Jackson, specjalistka od załogowych lotów kosmicznych

MŚ 2018 - sprzeczne wersje nt. awarii samolotu piłkarzy Arabii Saudyjskiej

Federalna Agencja Transportu Lotniczego (Rosawiacja) potwierdziła, że w samolocie z lecącymi na mecz mundialu piłkarzami Arabii Saudyjskiej na pokładzie zapalił się silnik. Rzecznik linii Rossija zaprzeczył, a jako źródło kłopotów wskazał ptaka, który wpadł do silnika.

MŚ 2018 - awaria samolotu z piłkarzami Arabii Saudyjskiej na pokładzie

Awaria samolotu z piłkarzami Arabii Saudyjskiej

Piłkarze Arabii Saudyjskiej przeżyli chwilę grozy, gdy zapalił się jeden z silników samolotu, którym podróżowali do Rostowa nad Donem na środowy mecz

Donald Trump zapowiada utworzenie "sił kosmicznych"

Prezydent USA Donald Trump poinformował w poniedziałek, że poleci Pentagonowi utworzyć amerykańskie "siły kosmiczne" jako "oddzielny, lecz równorzędny" rodzaj sił zbrojnych. Wskazał dominację USA w przestrzeni kosmicznej jako kwestię bezpieczeństwa narodowego.

Irak: szyicka milicja oskarża USA o naloty w Syrii

Iracka milicja szyicka Haszid Szaabi, która wspiera wojska Iraku w walce z Państwem Islamskim (IS), wydała w poniedziałek komunikat, w którym oskarżyła siły USA o przeprowadzenie nalotów na wschodzie Syrii, w których zginęło jej 22 bojowników.

Rozpoczęły się czesko-amerykańskie ćwiczenia lotnicze

L-159 Alca Czeskich Sił Powietrznych (fot. Milan Nykodym, Czech Republic/CC BY-SA 2.0/Wikimedia Commons)

W bazie lotniczej w Czasławiu w środkowych Czechach rozpoczęły się w poniedziałek ćwiczenia lotnicze Sky Avenger 2018

Wild: nie jesteśmy zaskoczeni wynikami referendum w gminie Baranów

Samolot na niebie (fot. Simone Ramella,flickr,cc)

Nie jesteśmy zaskoczeni wynikami referendum w gminie Baranów i z pokorą do nich podchodzimy

Kopcińska: z pokorą i zrozumieniem przyjmujemy wątpliwości mieszkańców Baranowa

Z pokorą i zrozumieniem przyjmujemy wątpliwości mieszkańców Baranowa i wyciągamy z tego wnioski - podkreśliła rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska odnosząc się do wyników niedzielnego referendum ws. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Mieszkańcy gminy Baranów przeciwko budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego

Mieszkańcy gminy Baranów w niedzielnym referendum zagłosowali przeciw budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Frekwencja wyniosła ok. 47 proc.

"Puls Biznesu": Biura przeprosiły się z Modlinem

Touroperatorzy mają 2-3 lata na oferowanie czarterów z Lotniska Chopina. Potem PLL chce im zaproponować Radom. Firmom to nie w smak - pisze poniedziałkowy "Puls Biznesu".

Awaryjne lądowanie samolotu na lotnisku w Katowicach

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych

Awaria silnika była najprawdopodobniej przyczyną awaryjnego lądowania w niedzielę samolotu na lotnisku w Katowicach-Muchowcu

W gminie Baranów trwa referendum ws. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego

Mieszkańcy gminy Baranów w powiecie grodziskim od 7 rano w niedzielę w referendum decydują o tym, czy chcą budowy Centralnego Portu Lotniczego. Swój głos oddają w czterech siedzibach obwodowych komisji ds. referendum.

Lubelskie: śledztwo ws. śmiertelnego wypadku skoczka spadochronowego

Prokuratura w Lublinie i Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych wyjaśniają przyczyny wypadku na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu Dużym (Lubelskie), w którym zginął 18-latek podczas wykonywania skoku na spadochronie.