Parking przy lotnisku w Jasionce o środy będzie płatny

Od najbliższej środy parking przy lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce będzie płatny – poinformował PAP prezes portu Adam Hamryszczak. Godzina parkowania ma kosztować 7 zł, a pozostawienia auta na dobę to wydatek w wysokości 39 zł.

Szef MON: lotnisko w Łasku jednym z najnowocześniejszych w Europie

Lotnisko w Łasku po modernizacji jest jednym z najnowocześniejszych lotnisk wojskowych w Europie, gotowym przyjmować najcięższe statki powietrzne – powiedział w poniedziałek minister obrony Mariusz Błaszczak, który uczestniczył w inauguracji dyżuru bojowego pilotów F-16.

Morawiecki: wszystkie moje loty wiązały się z wykonywaniem funkcji rządowych

Wszystkie moje loty, które odbywałem na Pomorze i w całej Polsce wiązały się z wykonywaniem różnego rodzaju funkcji rządowych - zapewnił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu odniósł się w ten sposób do pytania o to, czy celem podróży lotniczych była jego działka w Dębkach.

USA: niewielki samolot uderzył w dom, dwie osoby nie żyją

Katastrofa samolotu w stanie Nowy Jork, fot. The Poughkeepsie Journal

Dwie osoby zginęły w sobotę (czasu miejscowego) w stanie Nowy Jork na północnym wschodzie USA

ONZ: armia Haftara poważnie zniszczyła lotnisko cywilne w Zuwarze

Kierownictwo misji wsparcia ONZ dla Libii (UNSMIL) potępiło w sobotę specjalnym oświadczeniu dwukrotne zbombardowanie przez siły Libijskiej Armii Narodowej (ANL) i poważne zniszczenie niemającego znaczenia militarnego lotniska w Zuwarze na zachód od Trypolisu.

Syria - Obserwatorium: w atakach rosyjskiego i syryjskiego lotnictwa zginęło 27 osób

Podczas nalotów rosyjskiego i syryjskiego lotnictwa przeprowadzonych w prowincji Idlib w ciągu ostatnich dwóch dni zginęło 27 osób, w tym jedenaścioro dzieci - podało w sobotę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Ataki nasiliły się w ostatnim okresie.

Od poniedziałku F-16 rozpoczną dyżur bojowy na wyremontowanym lotnisku w Łasku

F-16 z bazy w Łasku, fot. youtube

Od poniedziałku samoloty wielozadaniowe F-16 rozpoczną dyżur bojowy na wyremontowanym lotnisku w Łasku

Słowenia: 29-letni polski paralotniarz zginął w pobliżu Tołminu

Paralotniarz, fot. youtube

Polski paralotniarz zginął w okolicach miasta Tołmin w zachodniej Słowenii, w pobliżu granicy w Włochami

Syria - Obserwatorium: wiele ofiar nalotów rosyjskiego i syryjskiego lotnictwa

Co najmniej 17 cywilów, w tym sześcioro dzieci, zginęło podczas nalotów rosyjskiego i syryjskiego lotnictwa na obóz dla uchodźców w prowincji Idlib, na północnym zachodzie Syrii - poinformowało w piątek późnym wieczorem Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Dworczyk: w projekcie ustawy m.in. zakaz lotów rodzin i wprowadzenie centralnego rejestru lotów

Zakaz lotów przedstawicieli rodzin, wprowadzenie centralnego rejestru lotów, zlikwidowanie praktyki organizacji lotów do domów jako +misji oficjalnych+ oraz brak publikacji niektórych danych o lotach ze względów bezpieczeństwa - zakłada projekt ustawy przedstawiony w piątek przez szefa KPRM Michała Dworczyka.

Rosja: lotnisko Żukowski skarżyło się na stada ptaków

Lotnisko Żukowski pod Moskwą, w pobliżu którego w czwartek doszło do awaryjnego lądowania Airbusa z 233 osobami na pokładzie, skarżyło się w przeszłości na stada mew, przyciągane przez okoliczne wysypiska śmieci - poinformowała w piątek firma zarządzająca lotniskiem.

Resort obrony Rosji: dwa bombowce Tu-160 opuściły lotnisko w sąsiedztwie Alaski

Dwa zdolne do przenoszenia broni jądrowej bombowce strategiczne Tu-160 opuściły lotnisko na rosyjskim Dalekim Wschodzie, w sąsiedztwie Alaski, i wróciły do swych baz - poinformowało w piątek rosyjskie ministerstwo obrony.

Rosja: dwa bombowce Tu-160 zostały rozmieszczone w pobliżu Alaski

Tu-160 (fot. function.mil.ru)

Rosja poinformowała w środę, że w celach szkoleniowych rozmieściła dwa zdolne do przenoszenia broni jądrowej bombowce Tu-160 w dalekowschodnim regionie kraju, w bliskim sąsiedztwie Alaski

Szef hongkońskich linii lotniczych ustąpił z funkcji pod presją Pekinu

Dyrektor generalny hongkońskich linii lotniczych Cathay Pacific Rupert Hogg zrezygnował z funkcji – podała w piątek firma, która od tygodnia znajduje się pod lupą Pekinu w związku z poparciem wielu jej pracowników dla trwających w Hongkongu protestów.

W piątek na stronie internetowej KPRM opublikowano wykaz lotów Donalda Tuska, który zawiera 573 pozycje

Wykaz lotów b. premiera Donalda Tuska opublikowanych na stronie kancelarii premiera zawiera 573 pozycje. Pierwszy lot jest datowany na 30.11.2007 r., ostatni - na 05.09. 2014 r.

Rosja: awaryjne lądowanie pasażerskiego Airbusa, są ranni

A321-100 po awaryjnym lądowaniu na polu kukurydzy niedaleko lotniska Żukowskij (fot. kadr z filmu na youtube.com)

Samolot Airbus A321-100, numer rejestracyjny VQ-BOZ, lecący z Portu Lotniczy Żukowski położonego na południowy wschód od Moskwy (Rosja) do Symferopola (Ukraina)

LOT: drugie awaryjne lądowanie na Okęciu

Doszło do drugiego awaryjnego lądowania na Okęciu - poinformowało w czwartek w komunikacie biuro PR lotniska im. Chopina w Warszawie. Z powodów technicznych samolot do Zurichu po starcie z Warszawy musiał awaryjnie lądować.

Warszawa: awaryjne lądowanie samolotu na Okęciu; płonął silnik

W czwartek rano na Lotnisku Chopina w Warszawie awaryjnie lądował samolot cargo MD 11 - przekazało PAP biuro PR lotniska. Powodem lądowania był pożar jednego z silników statku powietrznego.

Gdynia: Lotos Gdynia Aerobaltic Airshow 2019 w weekend. Na pokazach wystąpi grupa Saudi Hawks

Największe w Polsce pokazy lotnicze Lotos Gdynia Aerobaltic Airhow rozpoczną się w piątek i potrwają do niedzieli. Na pokazach wystąpią m.in. Saudi Hawks, popularna formacja akrobacji powietrznych z Arabii Saudyjskiej - poinformowała w środę Grupa Lotos.

Irlandia: piloci Ryanaira zapowiedzieli 48-godzinny strajk

Irlandzcy piloci tanich linii lotniczych Ryanair zapowiedzieli na przyszły tydzień 48-godzinny strajk - poinformowały władze zrzeszającego ich związku zawodowego Forsa. Akcja protestacyjna to wynik niezadowolenia pilotów z warunków płacowych w firmie.