Już ponad 1000 satelitów Starlink na orbicie

Wraz z wystrzeleniem przez firmę SpaceX grupy kolejnych 60 satelitów z serii Starlink, na orbicie okołoziemskiej znajduje się już ponad tysiąc tych satelitów.

USA: trzech żołnierzy Gwardii Narodowej zginęło w katastrofie śmigłowca

Trzech żołnierzy Gwardii Narodowej USA zginęło w katastrofie śmigłowca ewakuacji medycznej UH-60 Black Hawk w mieście Mendon w stanie Nowy Jork. Do wypadku doszło podczas rutynowych ćwiczeń. W czwartek flagi na budynkach stanowych Nowego Jorku zostały opuszczone do połowy masztu.

IATA: Emirates i Etihad przetestują aplikację mobilną dot. bezpiecznego podróżowania w zw. z Covid

Pasażerowie w maseczkach w samolocie (fot. IATA)

Linie lotnicze Emirates z Dubaju oraz Etihad Airways z ZEA jako pierwsze wypróbują IATA Travel Pass

Enter Air otrzyma blisko 300 mln zł pożyczki z PFR

Linia lotnicza Enter Air otrzyma 287 mln zł pożyczki płynnościowej w ramach Tarczy Finansowej dla dużych firm realizowanej przez PFR - podała w czwartek spółka. Według firmy umowa pożyczki zostanie zawarta w styczniu, a jej uruchomienie w lutym br.

Milczarski: LOT zwrócił pasażerom za bilety około 600 mln zł w ub.r.

Blisko 600 mln zł zwrócił LOT w 2020 r. pasażerom za kupione i niewykorzystane bilety lotnicze - powiedział w czwartek prezes PLL LOT Rafał Milczarski. Dodał, że przed pandemią LOT wykonywał 350 lotów dziennie, a obecnie między 50 a 100.

Małecki: nie możemy stwierdzić na pewno, że LOT został uratowany

Nie możemy jeszcze dzisiaj stwierdzić na pewno, że LOT został uratowany - uważa wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki. Po pandemii może być nowy ład na niebie i spółki, które nie wzmocnią się, mogą nie przetrwać, stąd pomoc publiczna dla LOT - dodał.

Władze portu lotniczego Olsztyn Mazury: wierzymy, że uda się przetrwać trudny czas

Władze Portu Lotniczego Olsztyn Mazury wierzą, że mimo pandemii i jej skutków dla branży turystycznej, lotnisko dzięki nowoczesnej infrastrukturze przetrwa ten trudny czas. Port lotniczy w Szymanach działa pięć lat.

Łódzcy radni zgodzili się na sprzedaż lotniska im. Władysława Reymonta

Port Lotniczy Łódź (fot. Igor Kuciel)

Łódzcy radni zgodzili się na sprzedaż lotniska im. Władysława Reymonta

Kościński: LOT otrzymał pomoc publiczną, której nie może "palić"

Zwolnienia w LOT są przykrą sprawą, ale nie może być tak, że spółka dostaje pieniądze i może je +palić+ - powiedział w czwartek minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński odnosząc się do pomocy publicznej, jaką otrzymał LOT i zapowiedzianej redukcji zatrudnienia.

Małecki: pomoc publiczna dla LOT ma pomóc przetrwać pandemię

Oczekujemy, że pieniądze, które LOT otrzymał jako pomoc publiczną ze Skarbu Państwa, posłużą najpierw do przetrwania pandemii, a później do zbudowania siły LOT, by po kryzysie skutecznie mógł konkurować na rynku - powiedział wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki.

Milczarski: LOT został w grudniu ub. r. uratowany pomocą publiczną

LOT został w grudniu 2020 r. uratowany pomocą publiczną w wysokości 2 mld 926 mln zł- powiedział w środę prezes PLL LOT Rafał Milczarski. Jak dodał, narodowy przewoźnik zderzył się z globalną pandemią Covid, a to największy kryzys, z jakim kiedykolwiek lotnictwo mogło się zmierzyć.

PLL LOT: podpisano porozumienie ze związkami zawodowymi w sprawie redukcji zatrudnienia

PLL LOT podpisały porozumienie ze wszystkimi związkami zawodowymi w sprawie redukcji zatrudnienia - poinformowała w środę PAP spółka. W pierwszym półroczu 2021 r. przewoźnik ma dostosować zatrudnienie do post-covidowej rzeczywistości. Z firmą rozstanie się nie więcej niż 300 pracowników.

Rzeczniczka Bidena: utrzymamy restrykcje na przyjazdy z Europy

Nowa administracja utrzyma restrykcje na przyjazdy ze Strefy Schengen, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Brazylii - przekazała w poniedziałek Jen Psaki, która od 20 stycznia będzie rzeczniczką Białego Domu. Wcześniej prezydent Donald Trump ogłosił, że przestaną one obowiązywać 26 stycznia.

Kraków: pierwszy seryjny polski śmigłowiec WSK SM-1 po renowacji w Muzeum Lotnictwa Polskiego

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie zakończyło prace restauratorskie i konserwatorskie przy pierwszym śmigłowcu seryjnie produkowanym w Polsce WSK SM-1. Maszyna powróciła już na ekspozycję stałą Muzeum.

LOT zawiesza od 25 stycznia rejsy z Warszawy m.in. do Wiednia, Luksemburga i Mediolanu

B787 Dreamliner należący do LOT-u (fot. M. Kwasowski)

Od 25 stycznia do 28 lutego PLL LOT zawiesza rejsy z Warszawy do Duesseldorfu, Luksemburga, Mediolanu, Wiednia

Linie British Airways zawiesiły rejsy na trasie Londyn-Heathrow - Warszawa

Przewoźnik British Airways do końca stycznia zawiesił loty na trasie Londyn-Heathrow - Warszawa. W zależności do rozwoju sytuacji epidemicznej rejsy mogą zostać przywrócone w połowie lutego br. - poinformował we wtorek PAP rzecznik Lotniska Chopina Piotr Rudzki.

MSZ wyraziło rozczarowanie w związku z zapowiedzią wycofania się przez Rosję z Traktatu o Otwartych Przestworzach

Samolot NATO AWACS na płycie lotniska w Krakowie (fot. DG RSZ/Twitter)

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w opublikowanym w poniedziałek komunikacie wyraziło rozczarowanie w związku z zapowiedzią wycofania się przez Rosję z Traktatu o Otwartych Przestworzach

Awaryjne lądowanie samolotu na lotnisku Katowice

Lecący z Malty samolot czarterowy z dwunastoma pasażerami i dwoma psami na pokładzie lądował w poniedziałek wieczorem z asystą służb ratunkowo-gaśniczych na lotnisku Katowice. Nikomu nic się nie stało; powodem awaryjnego lądowania była dekompresja, czyli utrata ciśnienia w kabinie.

Aleksiej Nawalny zatrzymany na lotnisku po powrocie z Niemiec

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny został zatrzymany podczas kontroli paszportowej na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie, po przylocie w niedzielę wieczorem samolotem z Berlina. Rosyjskie służby więzienne podały, że ma pozostać w areszcie do decyzji sądu.

Samolot z Aleksiejem Nawalnym wylądował w Moskwie

Samolot z Berlina, którym wracał do Moskwy rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny, wylądował w niedzielę wieczorem na lotnisku Szeremietiewo - poinformowała rzeczniczka polityka Kira Jarmysz na Twitterze.