Szpikowski: Lotnisko Chopina będzie portem przesiadkowym

Główna rozbudowa pirsu północnego warszawskiego Lotniska Chopina planowana jest na przyszły rok- mówi PAP dyrektor portu Mariusz Szpikowski. Przed wakacjami ma się zakończyć zaś remont drogi startowej; zwiększy to przepustowość portu, który ma stać się lotniskiem przesiadkowym.

Wild: zanim powstanie CPK konieczne nowe inwestycje na Lotnisku Chopina i w Radomiu

Do czasu powstania CPK pilnie potrzebna jest dodatkowa infrastruktura lotnicza - uważa wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild. Jak mówi PAP, konieczna jest rozbudowa Lotniska Chopina i portu w Radomiu; nie ma planu zamknięcia w najbliższych latach Modlina - jest on na Mazowszu potrzebny.

Libia: lotnisko Mitiga w Trypolisie ponownie otwarte

Libijskie władze ponownie otworzyły w niedzielę międzynarodowe lotnisko Mitiga, położone na wschodnich przedmieściach Trypolisu. Port został zamknięty wcześniej tego dnia ze względu na informacje o atakach z powietrza na stolicę Libii.

Libia: eksplozje w Trypolisie, zamknięto lotnisko Mitiga

Silne eksplozje było słychać w nocy z soboty na niedzielę w Trypolisie. Świadkowie mówią o atakach z powietrza. W związku z atakami zamknięto międzynarodowe lotnisko Mitiga, położone na wschodnich przedmieściach libijskiej stolicy.

Wild: resort infrastruktury pracuje nad strategią polskiego lotnictwa

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad nową strategią polskiego lotnictwa - mówi PAP wiceminister Mikołaj Wild. Jak dodał, będzie to strategiczny dokument, który określi politykę państwa wobec branży lotniczej.

Kayak.pl: za bilet lotniczy zapłacimy mniej tydzień przed majowym weekendem

Wybierając się na urlop tydzień przed majowym weekendem, zapłacimy mniej za bilet lotniczy - wynika z analizy Kayak.pl. W przypadku miast, które znalazły się w czołowej dziesiątce, koszt przelotu z Polski w okolicach Wielkanocy był średnio o 26 proc. niższy niż na majówkę.

Ponad 700 tys. pasażerów w I kw. na lotnisku Katowice

Ok. 712 tys. pasażerów obsłużyło w I kw. br. lotnisko Katowice – tyle samo, co w tym samym okresie ub. roku. Wobec ubiegłego roku wzrosły czartery, natomiast spadły połączenia regularne.

Premier do lotników: wasze misje pokazują, jak ważna jest wasza służba

Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania wielkanocnego z żołnierzami 8. Bazy Lotnictwa Transportowego (fot. premier.gov.pl)

Misje, które wykonują polscy lotnicy pokazują, jak ważna jest ich służba – podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowego spotkania wielkanocnego z żołnierzami 8. Bazy Lotnictwa Transportowego

Statek Cygnus z polskimi satelitami KRAKsat i Światowid zacumował do ISS

W piątek do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) zacumował statek Cygnus NG-11, na którego pokładzie znajdują się polski satelita komercyjny Światowid oraz zbudowany przez krakowskich studentów KRAKsat.

Polskie satelity KRAKsat i Światowid poleciały w kosmos

Start statku kosmicznego Cygnus (fot. NASA)

Zgodnie z planem, z ośrodka NASA na wyspie Wallops w USA wyleciały w środę o godz. 22:46 czasu polskiego dwa polskie satelity

W internecie udostępniono 70 tysięcy zdjęć komety

W internecie udostępniono prawie 70 tysięcy zdjęć komety 67P/Churyumov-Gerasimenko, które od 2014 do 2016 roku wykonała kamera OSIRIS umieszczona na pokładzie sondy Rosetta. Widać na nich m.in.: urwiste klify, dziwaczne pęknięcia i wąwozy, gładkie równiny, pola pokryte głazami.

Puls Biznesu: Itaka liczy na first minute w Radomiu

Lotnisko w Radomiu (fot. lotnisko-radom.eu)

Największy w Polsce touroperator może jako pierwszy ogłosić loty z nowego lotniska budowanego przez PPL w Radomiu i zgarnąć premię za odwagę – pisze czwartkowy Puls

Boeing zakończył próbne loty B737 MAX ze zmodyfikowanym oprogramowaniem

B737 MAX 8 , fot. Boeing

Próbne loty samolotów 737 MAX ze zmodyfikowanym oprogramowaniem zostały zakończone - poinformował w środę dyrektor wykonawczy

Korea Płn.: Kim Dzong Un odwiedził jednostkę sił powietrznych

Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un złożył niezapowiedzianą wizytę w jednostce sił powietrznych i nadzorował ćwiczenia lotnicze - podała w środę oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA. Była to pierwsza inspekcja wojskowa Kima od pięciu miesięcy.

Chile: sześć osób zginęło w katastrofie małego samolotu pasażerskiego

Katastrofa małego samolotu pasażerskiego na południu Chile (fot. wnobserver.com)

Sześć osób zginęło we wtorek w katastrofie małego samolotu pasażerskiego na południu Chile, w pobliżu miejscowości Puerto Montt

Ryanair zainaugurował loty na trasie Modlin-Marsylia

Irlandzki Ryanair zainaugurował we wtorek loty z lotniska w Modlinie do Marsylii - poinformował we wtorek przewoźnik. Jak dodano, połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu. Trasa ta, obok 48 innych, będzie w letnim rozkładzie lotów z Modlina.

Niemcy: kłopoty rządowego samolotu na berlińskim lotnisku Schoenefeld

Bombardier Global 500 niemieckiej Bundeswehry na lotnisku Schönefeld (fot. dpa/za nrz.de)

Samolot Bombardier Global 500 niemieckiej Bundeswehry, wykorzystywany jako maszyna rządowa, z powodu awarii zawrócił we wtorek

CPK: do końca kwietnia firmy mogą zgłaszać uwagi dotyczące nowego portu

Do końca kwietnia br. firmy, które chcą być biznesowo obecne w projekcie Centralnego Portu Komunikacyjnego, mają czas na zgłoszenie uwag i oczekiwań w ramach uzgodnień strategicznych dotyczących budowy planowanego portu - poinformowała we wtorek PAP spółka Centralny Port Komunikacyjny.

Hiszpania: strajki grożą chaosem w komunikacji lotniczej

ATR 72-600 linii Air Nostrum w Porcie Lotniczym Madryt (fot. kadr z filmu na youtube.com)

Chaos powodowany strajkami grozi na hiszpańskich lotniskach w okresie poprzedzającym Wielkanoc i w same święta

ULC: w ub. r. polskie lotniska obsłużyły ponad 45 mln pasażerów

Polskie lotniska w 2018 roku obsłużyły 45,7 mln pasażerów, czyli o 14 proc. więcej niż w roku ubiegłym – wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Liderem jest warszawskie Lotnisko Chopina, które w ub.r. obsłużyło o 2 mln więcej pasażerów niż w 2017 roku.