Jasionka: trzech przewoźników w zimowym rozkładzie lotów

Z lotniska w podrzeszowskiej Jasionce w sezonie zimowym połączenia lotnicze będzie wykonywać trzech przewoźników - poinformował we wtorek rzecznik lotniska Szymon Taranda. Najwięcej lotów oferuje irlandzki Ryanair - m.in. do Londynu, Manchesteru i Dublina.

ACI: prawie 200 lotniskom w Europie grozi niewypłacalność z powodu pandemii

Międzynarodowa Rada Portów Lotniczych (ACI) poinformowała we wtorek, że straty około 193 lotnisk w Europie spowodowane pandemią mogą doprowadzić pod koniec roku do niewypłacalności tych portów, a ich zamknięcie miałoby fatalne skutki dla lokalnych rynków pracy.

Korea Płd.: ruszają prace nad pierwszym koreańskim lotniskowcem

Korea Południowa planuje budowę swojego pierwszego lotniskowca. Na wtorek zaplanowano pierwsze spotkanie urzędników i inżynierów mających opracować technologie potrzebne do wykonania takiego okrętu przed 2033 r. – poinformowała wojskowa agencja zaopatrzenia.

Projekt: na nowej liście z zakazem lotów są 34 państwa – nie ma krajów UE

Samolot na niebie o zachodzie słońca (fot. Kamil Czajka)

Od środy, 28 października do 10 listopada br. na liście z zakazem lotów w zw. z koronawirusem znajdą się 34 państwa, nie ma krajów z Unii Europejskiej, a także Rosji i Ukrainy

W Berlinie zamiast lotniska Schoenefeld SXF – Terminal 5 BER

Terminal 5 BER w nocy (fot. ber.berlin-airport.de)

Na tydzień przed planowanym otwarciem nowego berlińskiego lotniska BER, oznaczenie SXF dla lotniska Schoenefeld zniknęło

Port w Modlinie w ciągu 9 miesięcy br. obsłużył ok. 751 tys. pasażerów

Z lotniska w Modlinie od początku br. do końca września skorzystało 751 tys. 479 podróżnych, tj. o 69 proc. mniej wobec analogicznego okresu 2019 r. - podał w poniedziałek port. Przyszły rok będzie kluczowy dla polskiego i światowego rynku lotniczego - dodał.

Zimą z Bydgoszczy loty na Wyspy Brytyjskie i do Warszawy

Rejsy Ryanaira na Wyspy Brytyjskie i PLL LOT do Warszawy znalazły się w zimowym rozkładzie lotów, który zaczął obowiązywać w Porcie Lotniczym Bydgoszcz - poinformował w poniedziałek rzecznik lotniska Daniel Mackiewicz. Na ofertę przewoźników wpłynęła sytuacja epidemiczna.

Lotnisko Olsztyn Mazury z systemem ILS CAT II

ILS CAT II

Nowoczesny system ILS pozwalający na bezpieczne lądowanie samolotów w każdych warunkach atmosferycznych będzie miało lotnisko

Kraków Airport: 90 połączeń do 65 portów w zimowym rozkładzie lotów

90 połączeń z lotniska Kraków Airport do 65 portów lotniczych zaplanowano w zimowym rozkładzie lotów, który wejdzie w życie w niedzielę. Władze portu zapewniły, że dążą do tego, aby loty odbywały się na jednolitych zasadach, a pasażerowie mieli pewność wylotu i przylotu.

Ponad 30 kierunków w zimowym rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska

Ponad 30 kierunków znalazło się w zimowym rozkładzie lotów z Portu Lotniczego Wrocław. Władze lotniska podkreślają, że sytuacja jest bardzo dynamiczna i jeżeli się poprawi, przywracane będą kolejne połączenia.

Lotnisko Katowice z 46 kierunkami w zimowym rozkładzie lotów

46 kierunków zawiera zimowy rozkład lotów z lotniska Katowice – podały w piątek służby prasowe tego portu lotniczego. W warunkach pandemii wprowadzany od niedzieli tegoroczny rozkład zimowy jest ograniczony wobec poprzednich sezonów, np. rok temu lotnisko oferowało 64 kierunków.

Kraków: Muzeum Lotnictwa Polskiego restauruje unikatowe polskie śmigłowce

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie prowadzi prace restauratorskie i konserwatorskie przy dwóch pierwszych śmigłowcach produkcji polskiej: BŻ-1 GIL oraz WSK SM-1. Po konserwacji maszyny powrócą na ekspozycję stałą Muzeum.

Zimą z Lotniska Chopina będzie można polecieć m.in. do Ostrawy, Stambułu, czy Dubaju

Z obowiązującego od weekendu zimowego rozkładu lotów wynika, że z warszawskiego Lotniska Chopina będzie można polecieć m.in. do Ostrawy z PLL LOT, Dubaju z linią Emirates, czy Stambułu z Turkish Airlines- poinformowało lotnisko. Port podkreśla, że z powodu pandemii, sezon ten jest inny niż poprzednie.

Projekt: przedłużenie do 10 listopada zakazu lotów międzynarodowych

Samolot na niebie (fot. Simone Ramella,flickr,cc)

Do 10 listopada br. przedłużony będzie zakaz lotów w międzynarodowym ruchu lotniczym – wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów

Niemcy i Singapur uzgodniły „zielony tor” dla podróży biznesowych i oficjalnych

Niemcy i Singapur uzgodniły stworzenie „zielonego toru”, mającego umożliwić mieszkańcom obu krajów dwustronne przeloty w ważnych celach biznesowych i oficjalnych przy zachowaniu ostrożności w związku z Covid-19 – poinformowały w piątek MSZ obu państw.

"Wiedomosti": Chiny kupiły od Rosji śmigłowce o wartości ponad 2 mld USD

Chiny kupiły od Rosji śmigłowce o wartości ponad 2 mld USD, w tym 18 maszyn transportowo-bojowych na potrzeby swej armii - podał w piątek rosyjski dziennik "Wiedomosti". Zrealizowane w zeszłym roku kontrakty dziennik ocenia jako największe w ostatnim czasie.

Horała: nie ma planów zamykania lotnisk

Port Lotniczy Łódź (fot. Igor Kuciel)

Obecnie nie ma planów zamykania lotnisk ani ograniczania ruchu lotniczego z państwami strefy Schengen

Baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego od piątku w Katowicach

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) od piątku stacjonuje w Katowicach – właśnie rozpoczęła działalność nowa baza tej służby na cywilnym lotnisku sportowym w Katowicach-Muchowcu.

NATO podjęło decyzję o utworzeniu nowego centrum kosmicznego w Ramstein

Ministrowie obrony NATO podczas wideokonferencji podjęli decyzję o utworzeniu nowego Centrum Kosmicznego NATO przy Dowództwie Sił Powietrznych Sojuszu w Ramstein w Niemczech.

Śląskie: śmigłowiec LPR kończy stacjonowanie w Kaniowie

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego nie będzie już stacjonował w Kaniowie koło Bielska-Białej. Od piątku maszyna wraz z załogą zostanie przeniesiona do Katowic – poinformowała w czwartek rzecznik starosty bielskiego Magdalena Fritz.