USA: udany ostatni test przed załogowym lotem statku kosmicznego firmy SpaceX

Sukcesem zakończył się ostatni test przed pierwszym lotem załogowym statku kosmicznego firmy SpaceX. W niedzielę odbyła się symulacja sytuacji, w której kapsuła z astronautami będzie musiała awaryjnie oddzielić się od rakiety chwilę po jej starcie.

Władze: nie ma planu w sprawie czarnych skrzynek zestrzelonego w Iranie boeinga

Wciąż nie ma ostatecznego planu w sprawie analizy danych z czarnych skrzynek ukraińskiego boeinga, który został nieumyślnie zestrzelony przez obronę przeciwlotniczą Iranu - poinformowało w niedzielę Biuro Bezpieczeństwa Transportu Kanady (TSB).

W Krakowie odsłonięto tablicę upamiętniającą pilota Stefana Janusa

Tablicę upamiętniającej majora pilota Wojska Polskiego, oficera 2 Pułku Lotniczego w Krakowie, asa myśliwskiego Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii Stefana Janusa odsłonięto w niedzielę w Kościele Garnizonowym św. Agnieszki w Krakowie.

Iran - przedstawiciel: nie podjęto decyzji o wysłaniu za granicę czarnych skrzynek

Iran próbuje zbadać czarne skrzynki ukraińskiego samolotu, który został zestrzelony 8 stycznia w Teheranie - powiedział przedstawiciel irańskiego urzędu lotnictwa cywilnego, zaprzeczając doniesieniom medialnym o tym, że podjęto decyzję o ich wysłaniu na Ukrainę.

Ukraina: samolot z ciałami ofiar katastrofy w Iranie wylądował pod Kijowem

Na lotnisku Boryspol pod Kijowem wylądował w niedzielę przed południem samolot ze szczątkami 11 obywateli Ukrainy, którzy zginęli 8 stycznia w katastrofie zestrzelonego w Iranie boeinga ukraińskich linii UIA.

Trudeau: czarne skrzynki boeinga powinny być zbadane we Francji

Katastrofa B738 Ukrainian Airlines, fot. avherald

Premier Kanady Justin Trudeau zaapelował w piątek do Teheranu o przesłanie czarnych skrzynek zestrzelonego ukraińskiego

Prezes Milczarski dla "GPC": LOT realizuje politykę ekspansji

Embraer 195 należący do PLL LOT (fot. PLL LOT)

Dzięki nowemu podejściu rządu Zjednoczonej Prawicy, spółka PLL LOT skutecznie realizuje strategię rozwoju

Krakowskie lotnisko pracuje normalnie

W sobotę rano poprawiła się pogoda, dzięki czemu Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice przyjmuje i odprawia samoloty bez większych przeszkód. W piątek pracę lotniska paraliżowała mgła.

Kraków: z powodu mgły odwołane loty, opóźnienia i przekierowania na inne lotniska

W piątek wieczorem mgła ponownie utrudnia starty i lądowania samolotów w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków-Balice. Część lotów odwołano, inne mają opóźnienia lub są przekierowywane do innych miast.

Pożegnanie ukraińskich ofiar katastrofy samolotu w Iranie odbędzie się w niedzielę

Ceremonia upamiętnienia obywateli Ukrainy, którzy zginęli w ubiegłotygodniowej katastrofie samolotu linii UIA w Iranie, odbędzie się w niedzielę - poinformowało w piątek biuro prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

LOT trzecim europejskim przewoźnikiem na lotnisku Pekin-Daxing

PLL LOT jest trzecią europejską linią lotniczą, po British Airways i fińskim Finnairze, który rozpoczął rejsy na Pekin-Daxing - jedno z największych lotnisk świata. Od formalnego otwarcia we wrześniu 2019 r. do końca roku port ten obsłużył ponad 3 mln pasażerów.

Ukraina - szef MSZ: Iran gotów do przekazania czarnych skrzynek zestrzelonego samolotu

Teheran gotowy jest do przekazania władzom w Kijowie czarnych skrzynek zestrzelonego w ubiegłym tygodniu samolotu ukraińskich linii UIA po ekspertyzie, która zostanie sporządzona w Iranie - poinformował w piątek szef ukraińskiej dyplomacji Wadym Prystajko.

Kraków: z powodu mgły utrudnione funkcjonowanie lotniska

Z powodu mgły w piątek rano utrudnione było funkcjonowanie lotniska Kraków Airport. Część lotów odwołano, inne miały opóźnienia lub zostały przekierowane do innych miast. Przed południem sytuacja się poprawiła.

Iran: MSZ apeluje o nieupolitycznianie katastrofy ukraińskiego samolotu

Wszystkie kraje, których dotyczy katastrofa ukraińskiego samolotu w Iranie, powinny powstrzymać się od upolityczniania tej sprawy - zaapelowało w piątek ministerstwo spraw zagranicznych w Teheranie.

Indonezja liczy swoje meczety z pomocą dronów

Dron

Zespół pracujący w terenie z użyciem dronów policzył już ok. 75 proc. muzułmańskich miejsc kultu w kraju

Ukraińskie MSW: zakończyła się identyfikacja ofiar katastrofy samolotu w Iranie

Eksperci z Ukrainy zakończyli identyfikację szczątków 11 obywateli tego kraju, którzy zginęli w katastrofie samolotu linii Ukraine International Airlines, zestrzelonego w ubiegłym tygodniu w Iranie - poinformowało w czwartek ukraińskie MSW.

Drony pomogą monitorować sieć rurociągów naftowych

Dron pomaga PERN w monitoringu sieci (fot. PERN)

Zabezpieczanie infrastruktury oraz inspekcje w przypadku podejrzenia wystąpienia incydentów związanych z bezpieczeństwem – to jedne z zadań, które będą realizowały drony

Błaszczak: w końcu stycznia umowa z USA ws. zakupu F-35

F-35A (fot. lockheedmartin.com)

W końcu stycznia zostanie podpisana umowa ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie zakupu 32 samolotów F-35

Milczarski: w ub.r. między Polską a Chinami podróżowało ponad 200 tys. pasażerów

Boeing 787 Dreamliner LOT-u na lotnisku - widok z bliska z przodu (fot. Sebastian Fuśnik)

W 2019 roku między Polską a Chinami podróżowało ponad 200 tys. osób – powiedział w środę prezes PLL LOT Rafał Milczarski podczas uroczystości inaugurującej rejs z Warszawy na nowe lotnisko Pekin-Daxing

USA: ponad 4 tys. sztuk broni wykryto w ub. roku na lotniskach

4432 sztuki broni palnej wykryto w ubiegłym roku na amerykańskich lotniskach w bagażach podręcznych pasażerów lub przy nich samych - o 5 proc. więcej niż w 2018 r. - poinformowała w środę agencja do spraw bezpieczeństwa transportu (TSA).