Polscy lotnicy będą mieli pomnik w Normandii

Pomnik polskich lotników walczących podczas sojuszniczego desantu na Normandię zostanie odsłonięty w Plumetot 9 czerwca 2019 roku, 75 lat po otwarciu zachodniego frontu drugiej wojny światowej - poinformował PAP mer tej miejscowości Jean-Pierre Tarlet.

LOT wezwał związki zawodowe do zaniechania zaplanowanego na czwartek strajku

PLL LOT wezwały dwa związki zawodowe działające w spółce do zaniechania zaplanowanego przez nich na czwartek strajku, który byłby nielegalny, a także do zaprzestania nawoływania pracowników do działań niezgodnych z prawem - powiedział PAP dyrektor biura komunikacji LOT Adrian Kubicki.

Janiszewski: wzrost ruchu lotniczego nad Polską i poprawa punktualności

Ruch lotniczy nad Polską (fot. flightradar24.com)

Polska ma trzykrotnie wyższy wzrost natężenia ruchu lotniczego niż europejska średnia – poinformował PAP p.o. prezesa PAŻP Janusz Janiszewski

"Kommiersant": kolejne kroki Rosji w kierunku zastąpienia MAK

MAK - logo

Ministerstwo transportu Rosji przygotowało projekt rozporządzenia o stworzeniu struktury, która ma zastąpić Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK)

Niemcy: trzy osoby nie żyją po nieudanym lądowaniu samolotu Cessna 172

C172 D-EFJX zdjęcie: osthessen-news.de/Matthias Kipper

Cessna 172 (D-EFJX) w niedzielę uderzyła w tłum podczas nieudanego podchodzenia do lądowania na górze Wasserkuppe w Hesji w środkowych Niemczech

Gdańsk: szpital im. Kopernika zyskał lądowisko dla helikopterów

Uroczyste otwarcie lądowiska dla śmigłowców LPR na dachu Copernicusa (fot. copernicus.gda.pl)

Na terenie działającego w centrum Gdańska Szpitala im. Mikołaja Kopernika otwarto w piątek lądowisko dla helikopterów

Podpisano umowę o sprzedaży radomskiego lotniska przedsiębiorstwu Porty Lotnicze

Podpisano umowę o sprzedaży radomskiego lotniska przedsiębiorstwu Porty Lotnicze (fot. premier.gov.pl)

Za 12,7 mln zł Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze kupiło w sobotę radomskie lotnisko

Premier: zwiększenie przepustowości portu w Radomiu do 10 mln pasażerów jest wielką sprawą

Premier Mateusz Morawiecki o inwestycjach dla Radomia (fot. premier.gov.pl)

Zwiększenie przepustowości portu w Radomiu do 10 mln pasażerów jest wielką sprawą; miasto stoi przed wielką szansą, by swój rozwój przełożyć na życie mieszkańców

RIA: nowa załoga poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną w grudniu

Lot kolejnej załogi na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) zaplanowano wstępnie na 5-7 grudnia br., a wcześniej wystartuje bezzałogowy statek kosmiczny Progress - podała rosyjska agencja RIA Nowosti, powołując się na źródło w branży kosmicznej.

Polska Agencja Kosmiczna prowadzi rozmowy o współpracy Polski i USA dot. kosmosu

Uczestnicy Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego w Bremie (fot. PAK/FB)

Polska Agencja Kosmiczna prowadzi rozmowy o współpracy Polski i USA dot. kosmosu

Premier o rezolucji ZPRE ws. wraku Tu-154M: niezwykle ważne z punktu widzenia śledztwa i honorów państwa

Rezolucja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy jest niezwykle ważna z punktu widzenia zarówno śledztwa, jak i honorów państwa polskiego; liczę na to, że Rosja będzie się z tym liczyć i dojdzie w końcu do zwrotu wraku Tu-154M - oświadczył w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Warszawa: awaryjne lądowanie samolotu włoskiej linii na lotnisku Chopina

Samolot włoskiej linii Blue Panorama wylądował awaryjnie w piątek wieczorem na lotnisku Chopina w Warszawie - poinformował PAP rzecznik portu Hubert Wojciechowski. Na pokładzie samolotu było ok. 120 pasażerów i ośmioosobowa załoga. Nikomu nic się stało.

PLL LOT: zapowiedziany strajk nie ma podstaw legalności

Międzyzakładowy Komitet Strajkowy podjął w piątek decyzję o rozpoczęciu strajku 18 października od godz. 5.00 - poinformowała w piątek PAP przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego Monika Żelazik. Jak powiedział PAP rzecznik PLL LOT Adrian Kubicki, strajk "nie ma podstaw legalności".

MSZ: liczymy, że rezolucja ZPRE skłoni Rosję do podjęcia działań ws. zwrotu wraku Tu-154M

Liczymy, że przyjęcie rezolucji przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy skłoni stronę rosyjską do podjęcia rzeczywistych działań na rzecz niezwłocznego zwrotu wraku polskiego Tu-154M - oświadczył w piątek resort dyplomacji.

ZP Rady Europy przyjęło rezolucję wzywającą Rosję do oddania wraku samolotu Tu-154M

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło w piątek rezolucję wzywającą Rosję do zwrotu Polsce wraku samolotu Tu-154M, który w 2010 r. rozbił się pod Smoleńskiem. Dokument wskazuje, że ciągłe odmowy władz Rosji wydania wraku są nadużyciem prawa.

Lot z Singapuru do Nowego Jorku znów najdłuższym lotem komercyjnym

A350 należący do linii Singapore Airlines

Airbus ze 150 pasażerami na pokładzie wystartował w czwartek z lotniska w Singapurze i w ciągu 19 godzin ma dotrzeć do Nowego Jorku

P.Mucha po rezolucji ZP Rady Europy: polska strona konsekwentnie oczekuje zwrotu wraku Tu-154M

Dobrze, że temat zwrotu Polsce wraku samolotu Tu-154M przez Rosję jest podnoszony w debacie publicznej i na pewno Polska strona konsekwentnie oczekuje zwrotu tego wraku - stwierdził w piątek wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Mazurek o rezolucji wzywającej Rosję do oddania wraku Tu-154M: bardzo dobra decyzja

To bardzo dobra decyzja, pierwsza podjęta przez gremium międzynarodowe - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek, odnosząc się do rezolucji wzywającej Rosję do oddania wraku samolotu Tu-154M. Chciałabym, żeby Rosja się do niej dostosowała; czy tak będzie - zobaczymy, dodała.

ZP Rady Europy przyjęło rezolucję wzywającą Rosję do oddania wraku samolotu Tu-154M

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło w piątek rezolucję wzywającą Rosję do zwrotu Polsce wraku samolotu Tu-154M, który w 2010 r. rozbił się pod Smoleńskiem.

Roskosmos: strona amerykańska nie rezygnuje z usług Rosji przy ISS

Siergiej Kriwalow z agencji Roskosmos powiedział w piątek, że strona amerykańska nie zamierza rezygnować z usług Rosji w transporcie astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Wcześniej szefowie Roskosmosu i NASA omówili awarię przy locie statku Sojuz.