PLL LOT: w maju nowe połączenie lotnicze ze Szczecina do Warszawy

Nowe połączenie lotnicze między Szczecinem a Warszawą zostanie uruchomione w maju – poinformowały w piątek władze PLL LOT. Poranne połączenie to wynik zapotrzebowania pasażerów.

Kara dla rosyjskiego pilota, który podczas ŚDM naruszył strefę ograniczenia lotów

Extra 330

Na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok i 10 tys. zł grzywny skazał w piątek sąd w Radomiu rosyjskiego pilota

16 ofert w ponownym przetargu na drugą jezdnię S1 do lotniska Katowice

Wpłynęło 16 ofert w ponownym przetargu katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na budowę drugiej jezdni S1 wiodącej do lotniska Katowice. Wszystkie oferty mieszczą się w budżecie zamówienia 158 mln zł brutto.

Reuters: Lockheed Martin chce zaoferować Japonii supernowoczesny myśliwiec

F-35A Lightning II (fot. U.S. Air Force/Master Sgt. Donald R. Allen/Domena publiczna/Wikimedia Commons)

Koncern Lockheed Martin chciałby zaoferować Japonii trudno wykrywalny przez radar (technologia stealth) samolot zaprojektowany na podstawie objętego w USA zakazem eksportu myśliwca F-22 Raptor i nowoczesnego F-35 Lightning II

Śląskie: pasażerowie lotniska Katowice odbiorą kartę EKUZ tuż przed odlotem

Pasażerowie wylatujący z portu lotniczego Katowice między 23 a 27 kwietnia będą mogli odebrać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) tuż przed odlotem, w terminalu lotniska. Wspólna akcja portu i Narodowego Funduszu Zdrowia jest organizowana drugi raz.

Podkarpackie: lotnisko w Jasionce zaprezentuje się na Routes Europe

Lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce (Podkarpackie) weźmie udział w Routes Europe. Impreza, w czasie której spotykają się przedstawiciele m.in. linii lotniczych oraz lotnisk z całej Europy, odbędzie się 22-24 kwietnia w hiszpańskim Bilbao.

Słowacja: Amerykanie chcą sfinansować remont wojskowych lotnisk

Baza lotnicza Sliač (fot. bystricoviny.sk)

Słowacja może dostać z USA wsparcie finansowe w wys. 46 mln USD na modernizację baz lotniczych Sliacz i Kuchynia

Litwa promuje na Lotnisku Chopina swoją turystykę

Przez cztery najbliższe tygodnie na Lotnisku Chopina w Warszawie na szyldach reklamowych w strefie wolnocłowej będzie obecna reklama promująca litewską turystykę – informuje w piątek Departament Turystyki Litwy.

PLL LOT poleci z Bydgoszczy do Kijowa

PLL LOT 2 sierpnia br. uruchomi nowe, bezpośrednie połączenie z Bydgoszczy do Kijowa na Ukrainie - poinformował w czwartek spółka. Nowe połączenie będzie wykonywane w każdy poniedziałek i piątek samolotami Embraer 170 i 175, mogącymi zabrać na pokład odpowiednio 70 i 82 pasażerów.

Gorzów Wlkp. przekaże dodatkowo 1,75 mln zł na budowę bazy dla śmigłowca LPR

Wizualizacja nowej bazy dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie Wlkp. (fot. lubuskie.pl)

Gorzowscy radni zdecydowali o zwiększeniu o 1,75 mln zł dofinansowania budowy stałej bazy dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Prezes PPL: zostanie przeprowadzony due diligence lotniska w Modlinie

Zostanie przeprowadzony due diligence lotniska w Modlinie - poinformował prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Port Lotnicze" Mariusz Szpikowski.

Chiny: ustalono przyczynę awarii rakiety kosmicznej Długi Marsz 5 Y2

Chiński urząd nauki, techniki i przemysłu dla obrony narodowej ustalił przyczyny katastrofy rakiety nośnej Chang Zheng-5 Y2, która spadła krótko po starcie w lipcu 2017 roku - podały we wtorek lokalne media. Urząd zapowiada wystrzelenie w tym roku wersji Y3.

W marcu prawie 2,2 tys. pasażerów w Porcie Lotniczym w Babimoście

Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost obsłużył w marcu br. 2 tys. 191 pasażerów, czyli o 130 proc. więcej niż w marcu zeszłego roku - poinformowało we wtorek Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze.

Pisula: centrum serwisowe koło Rzeszowa - jedna z największych zagranicznych inwestycji w br.

To będzie jedna z największych zagranicznych inwestycji w tym roku. Jej wartość to ok. 700 mln zł - powiedział w środę prezes PAIH Tomasz Pisula. Dodał, że wspólne przedsięwzięcie Lufthansa Technik oraz MTU Aero Engines będzie jedną z najnowocześniejszych firm w branży lotniczej w Europie.

Lotnisko Chopina w pierwszym kwartale br. obsłużyło 3,4 mln pasażerów

W pierwszym kwartale tego roku warszawskie Lotnisko Chopina obsłużyło 3,4 mln pasażerów; to o 15 proc. więcej osób niż w tym samym okresie ub.r. - poinformowało we wtorek lotnisko. Dodano, że w tym czasie odnotowano "znaczący" wzrost w ruchu międzynarodowym.

FAA zarządzi przegląd silników lotniczych po śmiertelnym wypadku

Wypadek B737 Southwest

Federalna Administracja Lotnicza (FAA) poinformowała w środę, że zarządzi przegląd ok. 220 silników lotniczych

Orbitalny teleskop TESS wystartował z Florydy

Z przylądka Canaveral na Florydzie wystartowała w środę rakieta Falcon 9, która na zamówienie agencji NASA umieści na orbicie sięgającej Księżyca teleskop TESS. Przeznaczony on jest do poszukiwania krążących wokół gwiazd planet przypominających Ziemię.

Wójt Gminy Baranów: Rada gminy podjęła uchwałę ws. referendum dot. CPK, oceni ją wojewoda

Rada Gminy Baranów podjęła uchwałę o przeprowadzeniu referendum gminnego ws. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, uchwała trafi teraz do oceny wojewody mazowieckiego - poinformował w środę PAP wójt Gminy Baranów Andrzej Kolek. Dodał, że termin ewentualnego referendum to 17 czerwca.

Ponad 12 mln zł będzie kosztować rozbudowa płyty wrocławskiego lotniska

Za ponad 12 mln zł firma Strabag rozbuduje płytę do odladzania w Porcie Lotniczym Wrocław. Inwestycja ma się zakończyć w sierpniu – podała w środę spółka Strabag w komunikacie prasowym.

Francja: strajki na kolei i w Air France

Strajki pracowników francuskich kolei państwowych SNCF oraz linii lotniczych Air France powodują w środę we Francji, kolejny raz w tym miesiącu, duże utrudnienia. Anulowano ok. 30 procent lotów; odwołano co trzeci kurs pociągów dużych prędkości.