Wielkopolska: wypadek małego samolotu, zginął 44-letni pilot

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych

44-letni pilot zginał w wypadku małego samolotu w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło 17 sierpnia

UOKiK: jest zgoda na przejęcie PLL LOT przez Polską Grupę Lotniczą

Embraer 195 w barwach LOT-u

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez Polską Grupę Lotniczą: PLL LOT

Trzy samoloty awaryjnie lądowały w Chile i Peru

Trzy samoloty pasażerskie awaryjnie lądowały w czwartek na lotniskach w Chile i Peru z powodu alertów bombowych - poinformował chilijski Urząd Lotnictwa Cywilnego.

USA: wciaż nie są znane przyczyny katastrofy samolotu na Alasce

Federalny Urząd Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) ogłosił w czwartek wstępny raport dotyczący katastrofy samolotu wycieczkowego na Alasce, w której zginęło czworo polskich turystów. Raport nie podaje przyczyn katastrofy i stwierdza, że nie ma obecnie możliwości wydobycia zwłok z wraku maszyny.

PPL: turyści oczekujący na wylot do Dominikany trafili do hotelu

Turyści, którzy oczekują na wylot do Dominikany z biurem podróży trafili do hotelu albo zrezygnowali z wycieczki - poinformował PAP specjalista ds. komunikacji zewnętrznej Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" (PPL) Piotr Rudzki.

Wielka Brytania: linie lotnicze skarżą się na opóźnienia na Heathrow

Lotnisko Heathrow (fot. dailymail.co.uk)

Linie lotnicze operujące na najważniejszym brytyjskim lotnisku Heathrow w zachodnim Londynie narzekają na sięgające dwóch i pół godziny opóźnienia przy kontroli granicznej

"Washington Post": Trump słusznie karze Turcję, ale robi to w niewłaściwy sposób

Dobrze, że prezydent USA Donald Trump karze Turcję, ale robi to w niewłaściwy sposób; może to błędnie przekonać Turków, iż za załamanie kursu narodowej waluty odpowiada ktoś inny, a nie ich prezydent Recep Tayyip Erdogan - pisze w czwartek "Washington Post".

Kraków: upamiętnienie Liberatora – odsłonięcie muralu i spacer

W Krakowie powstał mural upamiętniający zestrzelenie Liberatora (fot. uj.edu.pl)

W czwartek na krakowskim Podgórzu nastąpi odsłonięcie muralu poświęconego załodze Liberatora, samolotu RAF zestrzelonego przez Niemców w 1944 roku

Indie - premier Modi: w 2022 r. odbędzie się pierwszy załogowy lot w kosmos

W 2022 r. Indie będą gotowe do wykonania pierwszego załogowego lotu w kosmos - zapowiedział w środę premier Narendra Modi w swym wystąpieniu z okazji Dnia Niepodległości wygłoszonym przed Czerwonym Fortem w Delhi, ostatnim przed przyszłorocznymi wyborami.

Mazowieckie: taksówka lotnicza i patrol ekologiczny zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Płocka

Taksówka lotnicza, patrol ekologiczny badający jakość powietrza, antysmogowe instalacje z mchu, ławki solarne z dostępem do internetu i darmowe śpioszki dla noworodków, to niektóre z 81 projektów, które zgłoszono w siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka.

Enter Air złożył prospekt emisyjny

Polska czarterowa linia lotnicza Enter Air złożyła do KNF prospekt emisyjny, na podstawie którego zamierza przeprowadzić publiczną emisję do 2,3 mln akcji - poinformowała spółka. Dodano, że celem emisji będzie sfinansowanie części lub całości wkładu własnego na zakup dwóch nowych Boeingów 737-8 MAX.

ULC: lotnicze przewozy pasażerskie w I kw. br. wzrosły o 15 proc.

Lotnicze przewozy pasażerskie w pierwszym kwartale 2018 r. wzrosły o 15 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2017 r. - poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC). Dodano, że bardzo dobre wyniki odnotowały PLL LOT, a także przewoźnicy niskokosztowi, jak Ryanair i Wizz Air.

"Ultragorące jowisze" z cyklem transformacji wody

Najnowsze wyniki badań najgorętszych z planet pozasłonecznych wskazują, że na tego typu obiektach może zachodzić cykl transformacji wody pomiędzy stroną dzienną – gdzie molekuły wody rozpadają się z powodu zbyt wysokiej temperatury, a nocną – gdzie mogą ponownie się połączyć i nawet utworzyć chmury – informuje NASA.

Prezes PHZ "Baltona": otworzymy trzy tymczasowe lokale handlowe na Lotnisku Chopina

Pod koniec sierpnia br. PHZ "Baltona" uruchomi trzy tymczasowe lokale handlowe na terenie warszawskiego Lotniska Chopina - poinformował prezes spółki Piotr Kazimierski. Dodał, że do końca roku ma być uruchomione 13 na 14 punktów handlowych. Szacunkowy koszt inwestycji wyniesie ok. 30 mln zł.

FBI bada, jak mogło dojść do uprowadzenia i rozbicia samolotu w Seattle

Richard Russell, pracownik naziemny linii lotniczej, który porwał samolot

FBI próbuje wyjaśnić, w jaki sposób pracownik naziemny linii lotniczej był w stanie uprowadzić na lotnisku w Seattle, jednym z najbardziej ruchliwych w USA, pusty samolot pasażerski

Czechy: wypadek kopii starego samolotu na pokazach – zginął pilot

Beta 50 Minor (fot. Michal Šula, MAFRA)

Podczas pokazów lotniczych na południu Czech doszło w sobotę do wypadku repliki historycznego samolotu Beta 50 Minor

Próbnik Parker Solar Probe wystartował z kosmodromu na Florydzie

Próbnik Parker Solar Probe wystartował z kosmodromu na Florydzie (fot. NASA)

Z kosmodromu na przylądku Canaveral na Florydzie w niedzielę wystartowała rakieta nośna Delta IV Heavy z próbnikiem Parker Solar Probe

Indonezja: 12-latek jedynym ocalałym w katastrofie niewielkiego samolotu

Katastrofa małego samolotu w prowincji Papua na wschodzie Indonezji (fot. hindustantimes.com)

Niewielki samolot z dziewięcioma osobami na pokładzie, z którym w sobotę kilka minut po starcie stracono kontakt, rozbił się w górach w prowincji Papua na wschodzie Indonezji

Trudne warunki uniemożliwiają wydobycie zwłok z wraku samolotu na Alasce

Przedstawicielka Parku Narodowego Denali na Alasce poinformowała w sobotę PAP, że zaprzestano wysiłków w celu wydobycia ciał ofiar katastrofy samolotu, w której zginęło czworo polskich turystów. Uniemożliwiają to złe warunki panujące na dużej wysokości na zboczu masywu Thunder Mountain.

Przełożono start próbnika Parker Solar Probe

Start rakiety nośnej Delta IV Heavy z próbnikiem Parker Solar Probe, który ma się zbliżyć do Słońca, bardziej niż jakikolwiek inny obiekt wysłany dotąd przez człowieka, przełożono z soboty na niedzielę z przyczyn technicznych.