Rozporządzenie: z powodu koronawirusa 44 państwa na liście z zakazem lotów

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 sierpnia 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym

Do 25 sierpnia rząd wydłużył zakaz połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym w związku z epidemią koronawirusa, na liście

Hiszpania: Wspólnota Madrytu zarzuciła rządowi nieskuteczne kontrole sanitarne na lotnisku

Gabinet premier wspólnoty autonomicznej Madrytu Isabel Diaz Ayuso zarzucił we wtorek rządowi Hiszpanii brak skutecznych kontroli sanitarnych na stołecznym lotnisku Barajas.

Izrael grozi Strefie Gazy odwetem za wysyłanie zapalających balonów

Izraelscy przywódcy zagrozili rządzącemu Strefą Gazy Hamasowi, że podejmą "stanowcze” działania odwetowe, jeśli z terytorium palestyńskiego nie przestaną być wysyłane zapalające balony. W ostatnich dniach wywołały one ok. 30 pożarów na południu Izraela.

W lipcu prawie 23 tys. pasażerów na lotnisku w Jasionce

Blisko 23 tysiące pasażerów obsłużył w lipcu br. port lotniczy w podrzeszowskiej Jasionce (Podkarpackie). Był to pierwszy miesiąc od wybuchu pandemii COVID-19, w którym odbywały się regularne loty międzynarodowe.

Myśliwce ChRL zbliżyły się do Tajwanu podczas wizyty ministra zdrowia USA

Chińskie myśliwce przekroczyły w poniedziałek środek Cieśniny Tajwańskiej i zostały namierzone przez tajwańską obronę przeciwlotniczą – poinformował tajwański resort obrony. Na wyspie trwa wizyta ministra zdrowia USA Alexa Azara, przeciwko której protestował Pekin.

Indie: znaleziono czarną skrzynkę i rekorder z rozbitego samolotu

Katasrofa B738 Air India Express, fot. avherald

Znaleziono czarną skrzynkę i rekorder zapisujący dźwięk w kabinie pilotów z samolotu, który został

W Suwałkach zostało oficjalnie otwarte lokalne lotnisko

Lotsniko w Suwałkach - widok z powietrza, fot. Marcin Ziółek

Lokalne lotnisko z pasem startowym dla małych samolotów zostało w sobotę otwarte w Suwałkach (woj. podlaskie)

Portugalia: rozbił się samolot gaśniczy; nie żyje pilot

W wypadku samolotu gaśniczego, do którego doszło w sobotę po południu w narodowym parku przyrodniczym Peneda Geres w północnej Portugalii, zginął 65-letni pilot maszyny. Samolot brał udział w akcji gaszenia pożaru.

W Indiach podczas lądowania rozbił się samolot pasażerski , 17 ofiar śmiertelnych

Co najmniej 17 osób zginęło, a 123 zostało rannych w wypadku samolotu lądującego w piątek podczas ulewnego deszczu w Kalikacie na południu Indii. Lecący z Dubaju samolot pasażerski, mający 191 osób na pokładzie, wypadł z pasa startowego i rozpadł się na dwie części - informują władze.

Na lotnisku Katowice powrót czarterów do Turcji i Tunezji

Po zniesieniu pod koniec lipca zakazu lotów do Polski z Turcji i Tunezji biura podróży przywracają czarterowe połączenia do tych krajów wykonywane z lotniska Katowice.

Pasażer lotu z Poznania do Holandii zakażony koronawirusem

Jeden z pasażerów sobotniego lotu linii Wizz Air z Poznania do Eindhoven był zakażony SARS-CoV-2. Przewoźnik poinformował o tym pozostałych podróżnych – przekazał w piątek rzecznik poznańskiego lotniska.

Francuski przemysł lotniczy boleśnie dotknięty przez pandemię

Przemysł lotniczy, pierwsza pozycja we francuskim eksporcie, został boleśnie dotknięty przez wywołany pandemią koronawirusa kryzys transportu lotniczego. Ta niebywała od 20 lat recesja określana jest przez ekspertów jako katastrofa.

Projekt: z powodu pandemii 45 krajów na rządowej liście z zakazem międzynarodowego ruchu lotniczego

Samolot na niebie (fot. Simone Ramella,flickr,cc)

Rząd do 25 sierpnia chce przedłużyć zakaz połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym w związku z epidemią koronawirusa

Ponad 154 tys. podróżnych w lipcu na lotnisku w Gdańsku

Ponad 154 tys. osób skorzystało w lipcu z gdańskiego lotniska. To bardzo dobry wynik po trzymiesięcznym okresie wstrzymania lotów krajowych i międzynarodowych z powodu epidemii koronawirusa - poinformowała w czwartek rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk Agnieszka Michajłow.

Brussels Airlines odnotowały 182 mln euro straty z powodu pandemii koronawirusa

A319 należący do Brussels Airlines - kołowanie (fot. Aero Pixels from England/CC BY 2.0/Wikimedia Commons)

Belgijskie linie lotnicze Brussels Airlines odnotowały stratę w wysokości 182 mln euro w pierwszych sześciu miesiącach 2020 r. w efekcie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa

Rosja: Aerofłot odwołał wiele połączeń międzynarodowych, w tym te do Warszawy

Największy rosyjski przewoźnik lotniczy - Aerofłot, odwołał blisko 90 regularnych połączeń międzynarodowych powołując się na sytuację epidemiczną. Rejsy te - wśród których są także połączenia do Warszawy - nie będą wykonywane do końca sierpnia br.

Strata Lufthansy wyniosła w II kwartale około 1,5 mld euro

Niemieckie flagowe towarzystwo lotnicze Lufthansa poinformowało w czwartek, że w efekcie wywołanego koronawirusem globalnego kryzysu komunikacji powietrznej poniosło w II kwartale bieżącego roku stratę w wysokości około 1,5 mld euro.

Wielkopolskie: dwoje paralotniarzy spadło z wysokości 50-70 merów; kobieta doznała urazu kręgosłupa

Paralotnia - tandem - na niebie (fot. wniebowzieci.pl)

Dwoje paralotniarzy miało wypadek na lotnisku w wielkopolskim Michałkowie. Spadli z wysokości 50-70 metrów

LOT od września powróci na dwie krajowe trasy

PLL LOT z początkiem września przywróci bezpośrednie połączenia z Warszawy do Bydgoszczy i Lublina - poinformowała w czwartek spółka. Od września br. przewoźnik zamierza zwiększyć częstotliwość rejsów na regularnych trasach europejskich m.in. do Frankfurtu, Amsterdamu, Paryża czy Londynu.

Poznań: pasażer opóźnił wylot samolotu, bo nie chciał założyć maseczki

300-złotowym mandatem został ukarany 26-letni pasażer, który w środę rano nie chciał założyć maseczki ochronnej na pokładzie samolotu odlatującego z Poznania na grecką wyspę Zakintos. Kapitan maszyny musiał przerwać kołowanie; wylot opóźnił się o prawie godzinę.