Szef Boeinga przyznaje, że w przypadku modelu 737 Max popełniono błąd

Szef Boeinga Dennis Muilenburg przyznał w niedzielę, że jego firma "popełniła błąd" przy wdrażaniu w samolotach Boeing 737 MAX systemu automatycznie zapobiegającemu przeciągnięciu. Zapowiedział dążenie do odzyskania zaufania klientów.

Prezydent: polscy naukowcy w Nevadzie są w światowej czołówce

Prezydent Andrzej Duda w Reno na teście systemu zarządzania ruchem dronów (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Ogromnie cieszę się, że polscy naukowcy w Nevadzie są w światowej czołówce i wspólnie z naukowcami z USA pracują nad zaawansowanymi technologiami i systemami zarządzania ruchem dronów

MŚ w lataniu precyzyjnym - całe podium dla Polaków

Michał Wieczorek (Aeroklub Krakowski) zwyciężył w samolotowych mistrzostwach świata w lataniu precyzyjnym, które zostały rozegrane w hiszpańskim Castellon. Pozostałe miejsca na podium zajęli także Polacy.

Małopolskie: pilot motoparalotni poszkodowany w wypadku podczas pokazów

Motoparalotnia na niebie

Pilot motoparalotni został poszkodowany w wypadku, do którego doszło w sobotę podczas pokazów na lotnisku w Gierałtowiczkach w powiecie wadowickim

Płock: Urząd Lotnictwa Cywilnego nie zgodził się na kontynuowanie pokazów lotniczych

Urząd Lotnictwa Cywilnego nie zgodził się na kontynuowanie w niedzielę pokazów lotniczych w Płocku - podał Aeroklub Ziemi Mazowieckiej, organizator 7. Płockiego Pikniku Lotniczego. W sobotę podczas pokazów rozbił się samolot Jak-52. Zginął 58-letni pilot z Niemiec.

Prezydent Duda w Reno w USA obejrzał testy dronów

Technologie, które umożliwią dronom wykrywanie się nawzajem, komunikację i unikanie kolizji, i to w środku miasta, testują inżynierowie z USA przy udziale Polaków. Prezydent Andrzej Duda obejrzał takie manewry w sobotę w Reno w stanie Nevada.

Komisja Badania Wypadków Lotniczych dokonała oględzin wraku Jaka-52

Przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych dokonali wstępnych oględzin wraku samolotu Jak-52, który runął do Wisły w Płocku. W wypadku, do którego doszło w sobotę podczas 7. Pikniku Lotniczego w Płocku (Mazowieckie) zginął pilot z Niemiec.

Płock: na Wiśle rozbił się samolot Jak-52 - zginął pilot z Niemiec

Jak-52 podczas próby wyjścia z korkociągu (fot. kadr z filmu na youtube.com)

Pilot z Niemiec Ralf Buresch (58) zginął w sobotę w wypadku samolotu Jak-52, do którego doszło podczas 7. Pikniku Lotniczego w Płocku (Mazowieckie)

Koło Ostrowa Wielkopolskiego spadł szybowiec, pilot zginął

Wypadek szybowca koło Ostrowa Wielkopolskiego (fot. kadr z filmu tvn24/osp.pl)

Pilot szybowca zginął po tym, jak prowadzona przez niego maszyna nagle uderzyła w ziemię

Płock: nie żyje pilot samolotu Jak-52, który w sobotę rozbił się na Wiśle

Nie żyje pilot samolotu Jak-52, który w sobotę rozbił się na Wiśle podczas Pikniku Lotniczego w Płocku - poinformował PAP rzecznik PSP w Płocku Edward Mysera. Pilot przyleciał na pokazy lotnicze z Niemiec; według przedstawicieli organizatora imprezy był on wcześniej pracownikiem Lufthansy.

Trwa akcja wyciągania z Wisły wraku samolotu; pilot nadal poszukiwany

Trwa akcja wyciągania wraku samolotu, który wpadł w Płocku do Wisły. Jak poinformował w sobotę PAP rzecznik komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak, na miejsce wysłano kolejne służby, a pilot nadal jest poszukiwany.

USA: prezydent Duda obejrzy testy polsko-amerykańskiego systemu do współpracy dronów

Technologie, które umożliwią dronom wykrywanie się nawzajem, komunikację i unikanie kolizji - i to w dodatku w środku miasta - testują inżynierowie z USA przy udziale Polaków. Manewry takie obejrzy w sobotę w Newadzie prezydent Andrzej Duda.

USA: prezydent Duda weźmie udział w pokazie testu polskiego drona MOSUPS

Prezydent Andrzej Duda w ramach wizyty w USA obejrzy w sobotę pokaz testu polskiego drona MOSUPS, stworzonego przez konsorcjum, którego liderem jest warszawski Instytut Lotnictwa.

Milczarski: po raz kolejny LOT wraca na rejsy do Bejrutu

Po raz kolejny otwieramy Bejrut, to kierunek dla nas niezwykle istotny, a z roku na rok obserwujemy rosnącą wymianę handlową między Polską, Unią Europejską a Libanem - powiedział w piątek prezes PLL LOT Rafał Milczarski. Jak dodał, ma nadzieję, że powrót na tę trasę jest "na stałe".

Warszawa: nieplanowane lądowanie rosyjskiego samolotu na Okęciu

Samolot pasażerski Aerofłotu lecący z Barcelony do Moskwy wylądował w piątek po południu nieplanowo na Lotnisku Chopina w Warszawie. Na pokładzie znajdował się agresywny mężczyzna pod wpływem alkoholu, którego wyprowadziła Straż Graniczna - poinformował w piątek PAP mjr SG Krzysztof Grzech.

Kraków: historyczny AN-2 "Wiedeńczyk" znów poleciał do Wiednia

Historyczny samolot AN-2 zwany "Wiedeńczykiem", którym w kwietniu 1982 r. załoga polskich lotników podjęła udaną próbę ucieczki do Wiednia, w piątek wystartował z Krakowa w powtórny lot do stolicy Austrii. Na jego pokładzie znalazło się dwóch ówczesnych pilotów - uciekinierów.

Lotnisko Chopina: przy rezerwacji on-line tańsze wakacyjne parkowanie

Pasażerowie korzystający z parkingów na stołecznym Lotnisku Chopina dzięki rezerwacji on-line otrzymają zniżki za pozostawienie tam samochodu - informują służby prasowe lotniska. W zależności od długości rezerwacji, zaoszczędzić można do 33 proc.

Finlandia: lockheed-Martin obniża koszt myśliwca F-35

F-35A (fot. lockheedmartin.com)

Firma Lockheed-Martin poinformowała, że z rocznym wyprzedzeniem realizuje plan, który zakłada obniżenie kosztu myśliwca F-35 A do 80 milionów dolarów do 2020 r

LOT: wracają rejsy z Warszawy do Bejrutu

PLL LOT w piątek wieczorem zainauguruje bezpośrednie rejsy na trasie Warszawa-Bejrut w Libanie. Będzie to powrót narodowego przewoźnika na tę trasę; ostatni raz latał tam pod koniec 2016 roku.

Katowice: Air Show Fajera na 100-lecie Powstań Śląskich

Przelot dwóch myśliwców F-16, pokazy lotnicze i rekonstrukcje historyczne złożą się na Śląski Air Show Fajera, który odbędzie się w sobotę na lotnisku Muchowiec w Katowicach. Wydarzenie wpisuje się w obchody 100-lecia Powstań Śląskich.