RCL: rozporządzenie o środkach dla zarządzających lotniskami użytku publicznego

Port Lotniczy Łódź (fot. Igor Kuciel)

27 maja na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawiło się rozporządzenie, które pozwoli zarządzającym lotniskami użytku publicznego uzyskać środki

Lotnisko Kraków Airport przygotowuje się na przyjęcie pasażerów od 1 czerwca

Lotnisko Kraków Airport przygotowuje się do wznowienia ruchu pasażerskiego, zgodnie z nowymi wymogami sanitarnymi. Nastąpi to od 1 czerwca, kiedy – jak zapowiadają PLL LOT – przewoźnik zacznie latać do Warszawy i Gdańska.

6 czerwca kolejny lot czarterowy do Polski z ukraińskimi pracownikami

6 czerwca odbędzie się kolejny, drugi lot czarterowy z Kijowa do Warszawy przeznaczony dla ukraińskich pracowników - przekazał w czwartek PAP organizator rejsu Gremi Personal, polska agencja zajmująca się międzynarodowym zatrudnieniem.

Easyjet zwolni 30 proc. personelu, ok. 4,5 tys. pracowników

A319 należący do linii Easy Jet, fot. Airlines Fleet

Brytyjskie linie lotnicze Easyjet poinformowały w czwartek, że planują zwolnienie 30 proc. personelu, czyli około 4,5 tys

USA: w środę nie odbył się start rakiety Falcon 9, powodem pogoda

Z powodu niesprzyjającej pogody start amerykańskiej rakiety Falcon 9 nie odbył się w środę. Kolejną próbę zaplanowano na sobotę. Rakieta ma wynieść na orbitę kapsułę Dragon z dwoma amerykańskimi astronautami.

USA: Boeing wznowił produkcję 737 Max

B737 MAX 8 , fot. Boeing

Amerykański koncern lotniczy Boeing poinformował w środę, że wznowił produkcję samolotu pasażerskiego 737 Max. Maszyny tego typy zostały

USA: start rakiety Falcon 9 nie odbędzie się w środę

Z powodu niesprzyjającej pogody start amerykańskiej rakiety Falcon 9 nie odbędzie się w środę z powodu niesprzyjającej pogody. Najbliższy możliwy termin na ponowny start to sobota. Rakieta ma wynieść na orbitę kapsułę Dragon z dwoma amerykańskimi astronautami.

Od 1 czerwca wznowione zostaną loty z Wrocławia do Warszawy

Od 1 czerwca z wrocławskiego portu lotniczego wznowione zostaną regularne rejsy na Lotnisko Chopina w Warszawie. Na początek będą to dwa połączenia dziennie. Zarówno na lotnisku, jak i na pokładzie samolotów będą obowiązywały obostrzenia sanitarne.

Lufthansa odłożyła decyzję w sprawie przyjęcia rządowej pomocy finansowej

Rada nadzorcza Lufthansy odłożyła w środę swą decyzję w sprawie przyjęcia oferowanej przez rząd Niemiec pomocy finansowej w kwocie 9 mld euro, która miałaby ustabilizować sytuację borykającego się ze skutkami kryzysu koronawirusowego niemieckiego flagowego towarzystwa lotniczego.

Reżyserem pierwszego filmu nakręconego w kosmosie będzie Doug Liman

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (fot. Jim Bridenstine/NASA/Twitter)

Kosmiczny projekt Toma Cruise’a nabiera konkretów

Gdańsk: od 1 czerwca o połowę mniej lotów do Warszawy

Port Lotniczy Gdańsk - widok z góry na pas startowy i terminal w oddali (fot. airport.gdansk.pl)

Loty do Warszawy i Krakowa, na pokładów samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT, wznowi od 1 czerwca lotnisko w Gdańsku

Rosja: rozpoczęła się budowa prototypu "niewidzialnego" bombowca

Może tak będzie wyglądał pierwszy w Rosji "niewidzialny" bombowiec (fot.newizv.ru)

W Rosji rozpoczęto budowę prototypu nowego bombowca strategicznego, który miałby być niewykrywalny dla radarów – podała agencja TASS

W środę pierwszy od prawie 10 lat załogowy lot z USA na Międzynarodową Stację Kosmiczną

W środę po raz pierwszy od blisko 10 lat z terenu USA wystartuje załogowa misja do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Z przylądku Canaveral na Florydzie rakieta Falcon 9 wyniesie amerykańskich astronautów: Roberta Behnkena i Douglasa Hurley'a.

Największe w Ameryce Łacińskiej linie lotnicze LATAM ogłosiły niewypłacalność

A350-900 należący do linii lotniczych LATAM - w locie, widok z boku (fot. Adam Moreira/CC BY-SA/ Wikimedia Commons)

Będące największym przewoźnikiem powietrznym w Ameryce Łacińskiej chilijsko-brazylijskie linie lotnicze LATAM poinformowały we wtorek, że złożyły w sądzie w Nowym Jorku wniosek

Drony do monitorowania wulkanów

Wulkan Santa Maria w Gwatemali (fot. gfz-potsdam.de)

Ze względu na trudną dostępność i wysokie ryzyko eksplozji robienie zdjęć aktywnym wulkanom stanowi dla naukowców wyzwanie

Zachodniopomorskie: lotnisko w Goleniowie wznawia działalność

Port Lotniczy Szczecin – Goleniów przygotowuje się do przyjęcia pierwszych pasażerów, po wstrzymaniu lotów spowodowanym koronawirusem.

Ryanair zapowiada zaskarżenie niemieckiej pomocy dla Lufthansy

Niskobudżetowe linie lotnicze Ryanair zaskarżą niemiecki pakiet pomocy o wartości 9 miliardów euro dla Lufthansy - zapowiedział we wtorek dyrektor generalny irlandzkiego przewoźnika Michael O'Leary.

Wizz Air zawiesza wszystkie loty w polskiej siatce do 6 czerwca

A321 w barwach Wizz Air

Węgierska niskokosztowa linia lotnicza Wizz Air w związku z przedłużeniem restrykcji dotyczących lotów międzynarodowych

Niemcy: Merkel przeciwna stawianym przez KE warunkom pomocy dla Lufthansy

W trakcie poniedziałkowego posiedzenia prezydium Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) kanclerz Niemiec Angela Merkel sprzeciwiła się stawianym przez Komisję Europejską warunkom udzielenia państwowej pomocy zagrożonemu towarzystwu lotniczemu Lufthansa - potwierdzili agencji dpa uczestnicy obrad.

Horała: port w Modlinie zakwalifikowany do rządowego wsparcia z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Lotnisko w Modlinie zostało zakwalifikowane w ubiegłym tygodniu do wsparcia rządowego z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 - poinformował w poniedziałek PAP wiceminister infrastruktury, Marcin Horała odnosząc się do apelu kandydata Lewicy na prezydenta Roberta Biedronia.