Włochy: rzymskie lotnisko Ciampino będzie w środę zamknięte

Rzymskie lotnisko Ciampino będzie w środę zamknięte zarówno dla przylotów, jak i odlotów. 90 połączeń przeniesiono na Fiumicino. To rezultat niegroźnego, szybko ugaszonego pożaru w magazynie we wtorek. Zapaliły się tam dwa worki ze śmieciami.

Wizz Air przewiózł w 2018 r. 9,3 mln pasażerów na „polskich” trasach

Blisko 9,3 mln pasażerów przewiozła w ubiegłym roku linia lotnicza Wizz Air na trasach z i do Polski. To o ponad 1,1 mln osób więcej niż rok wcześniej. W tym roku przewoźnik uruchomi swoją bazę w Krakowie.

Struzik: jesteśmy gotowi do przejęcia udziałów w lotnisku Warszawa-Modlin od PPL

Jesteśmy gotowi do przejęcia udziałów w lotnisku Warszawa-Modlin od PPL - zadeklarował we wtorek marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik. Dodał, że chce zainteresować tą inwestycją władze Warszawy. Propozycja ma być przedstawiona 5 marca.

Loty samolotów MiG-29 będą od środy prowadzone planowo

Loty samolotów MiG-29 będą od środy prowadzone planowo. Komisja badająca incydent lotniczy samolotu tego typu, do którego doszło w piątek, będzie działać swoim trybem - poinformował PAP ppłk Marek Pawlak, rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Powstała nowa mapa nieba pokazująca tysiące nieznanych dotąd galaktyk

Nowa mapa nieba, ukazującą setki tysięcy dotychczas nieznanych galaktyk, została stworzona przez międzynarodowy zespół astronomów z 18 krajów świata. W projekcie wzięli udział badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Szwecja: kara grzywny dla pasażerki samolotu za wstrzymanie deportacji imigranta

Elin Ersson i zdarzenie w samolocie (fot. thechronicle.com.au)

22-letnia Szwedka, która latem ubiegłego roku jako pasażerka zatrzymała rejsowy samolot z deportowanym imigrantem, została skazana przez Sąd Rejonowy w Goeteborgu na karę grzywny

Sankcje opóźnią produkcję samolotów pasażerskich MC-21

Irkut MC-21 w locie (fot. Denis Fedorko/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons)

Seryjna produkcja rosyjskiego samolotu pasażerskiego MC-21 opóźni się o co najmniej rok

Orlen Aviation chce rozbudować skład paliw na lotnisku Katowice-Pyrzowice

Stacja paliw lotniczych Orlen Aviation na terenie Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice (fot. orlenaviation.pl)

Orlen Aviation z grupy PKN Orlen planuję rozbudowę składu paliw lotniczych na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice

ULC: ponad 45 mln pasażerów obsłużyły w 2018 r. polskie lotniska

Polskie porty lotnicze obsłużyły w 2018 r. prawie 45,8 mln pasażerów. To o 14,5 proc. więcej niż rok wcześniej, kiedy liczba pasażerów sięgnęła prawie 40 mln - wynika ze wstępnych danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC).

PPL: będzie drugi przetarg na wydłużenie drogi startowej na lotnisku w Radomiu

Lotnisko Radom-Sadków - widok z góry (fot. airport-radom.eu)

Drugi przetarg na przebudowę i wydłużenia drogi startowej na lotnisku w Radomiu ogłosi w marcu PPL – poinformowała spółka

Komisja badająca incydent lotniczy MiGa-29 zdecyduje, czy loty tych maszyn zostaną wstrzymane

MiG-29 (fot. st. chor. sztab. Adam Roik / Combat Camera DORSZ)

Komisja badająca wypadki lotnicze rozpoczęła ustalanie przyczyn rozszczelnienia kabiny pilota samolotu MiG-29 podczas piątkowego lotu

Litwa: myśliwce NATO startowały do rozpoznania rosyjskich samolotów

F-16 podczas rozpoznania rosyjskiego samolotu Su-27 (fot. kadr z filmu na youtube.com)

Myśliwce NATO chroniące przestrzeń państw bałtyckich cztery razy startowały w ubiegłym tygodniu do rozpoznania pięciu rosyjskich samolotów

Airbus ostrzega, że brexit bez umowy zmusi go do "trudnych decyzji"

Wiceprezes Airbusa, Katherine Bennett, powiedziała w niedzielę w wywiadzie dla BBC, że firma już wydała "dziesiątki milionów euro" na przygotowanie się do wyjścia W. Brytanii z UE, a brexit bez umowy zmusi ją do podjęcia "trudnych decyzji".

Samoloty MiG-29 uziemione po awaryjnym lądowaniu w Malborku

MiG-29 (fot. st. chor. sztab. Adam Roik / Combat Camera DORSZ )

Loty wszystkich samolotów MiG-29 zostały wstrzymane, po awaryjnym lądowaniu samolotu tego typu w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego

Francja - eksperci: rezygnacja z produkcji A380 nie zaszkodzi Airbusowi

A380 francuskich linii lotniczych

Zdaniem ekspertów zakończenie produkcji największego w świecie samolotu pasażerskiego A380 zmartwi miłośników awiacji

Interfax: japońskie myśliwce obserwowały rosyjskie bombowce nad Oceanem Spokojnym

Myśliwce japońskich sił powietrznych obserwowały rosyjskie bombowce odbywające lot szkoleniowy nad zachodnią częścią Oceanu Spokojnego - informuje w piątek Interfax, powołując się na rosyjskie ministerstwo obrony.

Szpikowski: nie chcemy upadłości Modlina, ale nie mamy wpływu na jego przyszłość

Nie chcemy upadłości Modlina, ale nie mamy wpływu na jego przyszłość - mówił w piątek podczas spotkania z dziennikarzami prezes PPL Mariusz Szpikowski. Poinformował, że PPL jest zainteresowany sprzedażą udziałów w Modlinie, gdyby pojawiła się oferta kupna.

Samolot z premierem Netanjahu odleciał do Izraela

Samolot z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu na pokładzie odleciał w piątek w godzinach przedpołudniowych z Lotniska Chopina w Warszawie - poinformowano PAP w biurze prasowym Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze.

Warszawa: premier Izraela nie mógł odlecieć z powodu uszkodzenia samolotu

Samolot z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu na pokładzie nie mógł w piątek nad ranem odlecieć z lotniska Chopina w Warszawie z powodu uszkodzenia przedniej goleni maszyny - poinformowało Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze.

Senat chce wydłużyć termin na wystąpienie o odszkodowanie np. od lotnisk

Właściciele nieruchomości będą mieli 3 lata, a nie dwa - jak obecnie - na wystąpienie o odszkodowanie z powodu ograniczeń w sposobie korzystania z nieruchomości - stanowi projekt, który w czwartek zaakceptował Senat. Takie roszczenia dotyczą głównie działalności lotnisk.