Stan realizacji inwestycji lotniczych w portach TEN-T

MTBiGM

Osiem portów lotniczych należących do Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T realizuje inwestycje w infrastrukturę lotniczą i lotniskową, współfinansowan

Zmiana rozporządzenia ws. szczegółowych zasad działania telekomunikacji lotniczej

paragraf

W dniu 4 października br zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 18 września 2013 r.

Otwarcie terminalu pasażerskiego w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica

Port Lotniczy Poznań-Ławica

1 października br. w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica odbyło się oficjalne otwarcie rozbudowanej i zmodernizowanej strefy odlotów w terminalu pasażerskim.

Rozporządzenie MTBiGM ws. ewidencji pokładowych i osobistych nadajników sygnału niebezpieczeństwa

paragraf

Nowe rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 4 września 2013 r.

Rozporządzenie ws. wymagań dla lotnisk użytku publicznego

paragraf

W dniu 4 września br. zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 28 sierpnia 2013 r.

Nowe rozporządzenie MTBiGM ws. kosztów związanych z obsługą lotów zwolnionych z opłat nawigacyjnych

paragraf

W dniu 2 września br. zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 sierpnia 2013 r.

Zmiana w kierownictwie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

PAŻP

Z dniem 30 lipca 2013 r. Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak powołał Pana Krzysztofa Kapisa na stanowisko

Piotr Kasprzyk, Wiceprezesem Urzędu Lotnictwa Cywilnego

Piotr Kasprzyk

Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak, na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r.

Fundusz TEN-T – Konkursy w roku 2012

MTBiGM

Komisja Europejska planuje w listopadzie 2012 roku opublikować zaproszenia do składania wniosków na współfinansowanie projektów w dziedzinie transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T

Posiedzenie Rady Unii Europejskiej ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii

UE (flaga)

29 października br. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Maciej Jankowski weźmie udział w posiedzeniu Rady UE ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii, które odbędzie się w Luksemburgu.

X Targi Infrastruktura 2012 rozpoczęte

lotnisko

23 października br. rozpoczęły się X Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem INFRASTRUKTURA 2012.

Minister Nowak wdraża program naprawczy w ULC

MTBiGM

Na wniosek Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomira Nowaka, Prezes Rady Ministrów powołał dziś, 16 października 2012 r., Pana Piotra Ołowskiego na stanowisko nowego Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Minister Sławomir Nowak na posiedzeniu Komisji Infrastruktury

MTBiGM

29 sierpnia br. odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Infrastruktury, zwołane w związku z upadkiem linii lotniczych OLT Express, w tym okoliczności przydzielenia przez ULC koncesji temu przewoźnikowi na przewozy lotnicze.

Rząd przyjął projekt nowelizacji Prawa lotniczego

MTBiGM

28 sierpnia br. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo lotnicze, przedłożony przez Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Podpisanie umowy o ustanowieniu Bałtyckiego Funkcjonalnego Bloku Przestrzeni Powietrznej

MTBiGM

W dniu 17 lipca 2012 roku w Wilnie, podpisana została Umowa o ustanowieniu Bałtyckiego Funkcjonalnego Bloku Przestrzeni Powietrznej (ang. Baltic FAB) pomiędzy Rzeczpospolitą Polską oraz Republiką Litewską.

Powołanie Przewodniczącego PKBWL

Powołanie Macieja Laska na przewodniczącego PKBWL

15 lutego br. Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak, podczas briefingu w Ministerstwie, poinformował o powołaniu Pana Macieja Laska na funkcję Przewodniczącego Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Odwołanie Przewodniczącego PKBWL

Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak
9 lutego br. Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak, podczas briefingu w siedzibie resortu, poinformował o podjęciu decyzji o odwołaniu Pana Edmunda Klicha z funkcji Przewodniczącego i Członka Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Wnioskek o cofnięcie wyznaczenia Przewodniczącemu PKBWL

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych

W dniu 7 lutego 2012 roku Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak spotkał się z Przewodniczącym Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Edmundem Klichem.

Rozporządzenie w sprawie lotnisk wojskowych na potrzeby lotnictwa cywilnego

paragraf

13 stycznia br. ukazało się w Dzienniku Ustaw pod pozycją 42 rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu lotnisk wojskowych, które mogą być wykorzystane na potrzeby lotnictwa cywilnego.

Konferencja Wspólnego Nieba 2011 zakończona

Konferencja Wspólnego Nieba 2011/ fot. Paweł Kralewski

28 listopada br. w Warszawie Sławomir Nowak, Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej spotkał się z Siimem Kallasem, Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej i Komisarzem ds. Transportu z okazji odbywającej się w ramach polskiej Prezydencji