Przejdź do treści

Samolot UL - Pipistrel Alpha Trainer - 69.500 EUR

Dla firm
sprzedam
inne
Opis ogłoszenia

Samolot Pipistrel Alpha Trainer to dwumiejscowy samolot konstrukcji kompozytowej w układzie górnopłata, ze sterowanym kółkiem przednim.

Łączy on funkcjonalność samolotu szkolnego i do lotów rekreacyjnych. Świetnie nadaje się do lotów regionalnych, ale możesz nim także polecieć w dalszą wyprawę.


Alpha Trainer napędzany jest przez 80 konny silnik Rotax 912UL oraz śmigło ze stałym skokiem. 50 litrowy zbiornik paliwa i prędkość przelotowa (200 km/h) zapewniają mu zasięg ponad 700km. Warto wspomnieć, że silnik Rotax może być napędzany ogólnie dostępną benzyną samochodową PB95.


Samolot posiada MTOW=472,5kg i masę użyteczną 190kg, a na swoim wyposażeniu posiada m.in. przyrządy pilotażowe (prędkościomierz, wysokościomierz, wariometr, chyłomierz, busolę), GPS Garmin Aera 660, elektroniczny monitoring parametrów pracy silnika (Kanardia DIGI) oraz radiostację (odstęp sąsiedniokanałowy 8.33kHz i Dual-Watch) i transponder Mode-S. Z ciekawostek, tytanowy układ wydechowy samolotu wykonała firma Akrapovic.

Na wyposażeniu podstawowym samolotu znajdziemy również hamulce aerodynamiczne oraz spadochronowy system ratunkowy Galaxy GRS.

Dźwignia klap, sterowanie elektrycznego trymera oraz manetki przepustnicy i śmigła są umieszczone centralnie, dzięki czemu dostępne są  z obydwu foteli.

Alpha Trainer może być użytkowany w warunkach VFR dzień z możliwością rozszerzenia zakresu lotów o loty VFR noc.


Cena samolotu:  69.500 EUR netto

Termin realizacji zamówienia: 6 miesięcy

Dostępne finansowanie w formie leasingu

Aktualny cennik z pełną specyfikacją dostępne do pobrania pod adresem: https://bit.ly/3d2YCc4

Potrzebujesz dodatkowych informacji?
Skontaktuj się z nami!

SkyDream sp. z o.o.
Lotnisko Bielsko Biała Aleksandrowice (EPBA)
www.SkyDREAM.pl
+48 32 411 01 53
E-mail:
biuro@skydream.pl

Kontakt
Imię i nazwisko/ Firma
SkyDream sp. z o.o.
Telefon kontaktowy
*********
POKAŻ DANE
E-mail
*********
POKAŻ DANE

Ogłoszenia powiązane

SKYLANE TOW – to bezkompromisowa wydajność holówki, łatwość obsługi UL, oraz przyjemność latania - zawarte w jednym klasycznym kształcie, nieodparcie przypominającym klasyczną małą Cessnę...
Firma L-Z, przedstawiciel w Polsce czeskiego producenta samolotów Evektor-Aerotechnik  a.s. www.evektoraircraft.com oferuje na sprzedaż: Samolot SportStar RTC  - certyfikowany...
WSZYSTKIE OFERTY NA WWW.PLANE4YOU.EU SAMOLOTY JEDNOSILNIKOWE: SP-NGK Link do oferty SP-FZU Link do oferty SP-POR Link do oferty SP-ARC Link d...
Viper SD4 to dwumiejscowy samolot o poszyciu metalowym, certyfikowany przez EASA do latania w dzień i w nocy. Idealny zarówno do szkolenia jak i rekreacji. Od wielu lat ten elegancki doln...

Nasze strony