SKYLEADER 600 2019 rok

(ogłoszenie nr 134305)
Imię: 
ANDRZEJ
Telefon: 
698655544

Prezentowany w ogłoszeniu model to dwuosobowy SKYLEADER 600, kategoria ULT Ultralekki, ELSA o wadze do 600 kg, zarejestrowany na Czeskich znakach OK, przeznaczony do celów rekreacyjnych i operacji specjalnych. Samolot jest ubezpieczony i gotów do lotu. Posiada certyfikat produkcji lotniczej ASTM. Wygląd i nowoczesny design powodują, że zasługuje on na uwagę i szczególne zainteresowanie. Bogate wyposażenie i piękna kolorystyka/ lakier specjalny czerwono-zloty /sprawiają, że jest ze wszech miar godny polecenia. Ważnym atutem samolotu jest to, że jest idealny w pilotażu, bardzo dobrze wyważony, a co za tym idzie, w każdych warunkach atmosferycznych zachowuje się poprawnie. Z uwagi na to, że jest wyposażony w klapy typu FOWLER, nie wymaga długiego pasa startowego, wystarczającym jest nawet 200 - 300 metrów do wystartowania bądź wylądowania. Samolot posiada dwa zbiorniki paliwa, po 60 l każdy, których pojemność pozwala na pokonanie trasy 1600 km. Nowością tez jest że posiada automatyczny trymer który pomaga poziomować po zmianie klap . Posiada też drugi trymer, manualny,  sterowany el.


Model ten jest BARDZO dobrze wyposażony, pełna elektronika GARMIN, z autopilotem, G3X x 2 itd. Garmin 795 ,oraz posiada także przyrządy analogowe. Zainstalowany autopilot sprawdza się w każdych warunkach i zdecydowanie poprawia komfort lotu na dużych dystansach. Dużą zaletą samolotu jest komfortowa, bardzo przestronna kabina. Nowoczesne oświetlenie sprawia, że samolot prezentuje się nietuzinkowo i jest bardzo widoczny w przestworzach. Prezentowany model jest użytkowany tylko przeze mnie, wyprodukowany na osobiste zamówienie, tylko 2 szt. w Polsce w takim wyposażeniu i malowaniu  sprawdzony, ma aktualnie 195 godzin nalotu . Dodatkowo wiosną 2019 roku zostało założone najnowsze Woodcompa,  przestawne el. śmigło wartości około 6000 E. które dodaje świetnych właściwości lotnych . Aby móc go użytkować wymagane jest tylko ŚWIADECTWO KWALIFIKACJI. Zachęcam zainteresowanych do obejrzenia i przetestowania samolotu na miejscu tj. lądowisku Pijanów EPPJ (obok EPKL Krasocin), lub opcjonalnie EPKA Masłów.


Opisany wyżej i prezentowany w poniższym opisie samolot można kupić już tylko za około 109900,00 euro / do negocjacji , nowy w takiej opcji to około 138 000 E. /.

Wyposażenie prezentowanego samolotu :

Silnik Rotax 912 ULS 100 KM,
Śmigło przestawialne el. w locie, SR 3000 NM WOODCOMP- najnowszy model Woodcompa
Garmin G3X x 2 (pilot + drugi pilot) z ekranem dotykowym 10" z dodatkową baterią IBBS,
Moduły Garmin GDU 460/465 EFIS, GSU 25 EMS, GEA 24 Magnetometr, GMU 22 OAT, GPT 59, GA 26 C,
Garmin 796,
System ratunkowy GRS 600 SD,
Lakier metaliczny, 3 kolory w najdroższej opcji
powłoka ceramiczna -koszt około 6000 zl
Klapy typu FOWLER,
Podwójne hydrauliczne hamulce (pilot + drugi pilot),
Hamulec postojowy,
Ogrzewanie gaźnika,
Nawiewy zimnego i ciepłego powietrza w kabinie,
Elektryczne trymery,
Czteropunktowe pasy bezpieczeństwa,
Skórzana tapicerka (fotele + boczki),
Radio Com Garmin GTR 225 + antena VHF,
Transponder Garmin GTX 328 S-mode + antena,
Autopilot Garmin 2-osiowy GSA 28 Serwo,
ELT Kannad 406 AF,
Komplet wskaźników analogowych (prędkościomierz, wysokościomierz, wariometr, obrotomierz silnika, zakrętomierz),
Komplet pokrowców,
Holówka do wypychania,
Osłony na koła w kolorze samolotu .

Dodatkowo w lipcu tego roku dołożony jest system antykolizyjny wartości około 5500 zł i wiele innych. Pelna synchronizacja z najnowszą aktualizacją systemu Garmina który jest najlepszy na rynku.


Wymiary:

Rozpiętość skrzydeł 9, 9m,
Długość 7, 1m,
Wysokość 2, 46m,
Szerokość kabiny 1, 28m.
Osiągi samolotu:

Prędkość przelotowa – 200-220 km/h,
Prędkość maksymalna 265 km/h,
Minimalna prędkość bez klap 70- 72 km/h.
Minimalna prędkość na pełnych klapach - około 35- 40 km/h