You must login to view this form.

V Forum Bezpiecznego Latania: Do tej pory, miałem wiele szczęścia...

V Forum Bezpiecznego Latania Gość specjalny: dr. Maciej Lasek z komisji PKBWL

...ale wiem, że kolejny raz los może być mniej łaskawy… Chcę wiedzieć!

Omówienie wybranych katastrof lotniczych lotnictwa ogólnego z przewodniczącym PKBWL dr. Maciejem Laskiem i zaproszonymi do dyskusji gośćmi specjalnymi.

Wspólnie z KTL AOPA Poland i szkołą lotniczą Unitedsky mamy przyjemność zaprosić na V edycję Forum Bezpiecznego Latania, które odbędzie się 30 stycznia 2014 roku (czwartek) o godzinie 18:00 na lotnisku Babice.

UWAGA! Rejestracja uczestników została zamknięta.

Agenda V Forum Bezpiecznego Latania:

1. Analiza wypadku dwóch polskich samolotów w Hiszpanii okiem komisji PKBWL.

Katastrofy które wydarzyły się 6 czerwca 2011 na północy Hiszpanii były szokiem dla środowiska lotniczego. W tej katastrofie zginęło dwóch znanych pilotów wraz z dwójką pasażerów. Gdzie popełniono błędy? Jakie błędy wykazał raport hiszpańskiej komisji hiszpańskiej? Czy na pewno wszystko jest tak oczywiste?

2. Wypadki i zdarzenia związane ze startami i lądowaniami na krótkich pasach lotnisk, lądowisk. Cieszy rosnąca liczba polskich lotnisk i lądowisk. Jednak czasami w ferworze “walki”, obietnic dla pasażerów i przygotowań do lotu zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. O tym co po wypadku ma do powiedzenia PKBWL, dowiesz się na V FBL.

3. Palący temat ubrań – to temat na granicy mody i bezpieczeństwa. Tak jak kiedyś wprowadzone pasy bezpieczeństwa uratowały niejedno życie, również w samolotach, dobry kombinezon może dać pilotowi bezcenne kilkanaście, może kilkadziesiąt sekund na ratunek. Dowiedz się czy PKBWL podziela tą opinię.

Warsztaty (bezpłatne dla wszystkich uczestników) odbędą się w sali wykładowej Unitedsky, zlokalizowanej przy ul. Księżycowej 3 na warszawskim lotnisku EPBC.

Serdecznie zapraszamy!

Weź udział w tym wydarzeniu dla własnego lotniczego rozwoju, bezpieczeństwa swojego i innych.

Forum Bezpiecznego Latania jest formułą otwartą na którą zapraszani są wszyscy piloci. Sala umożliwia prezentację multimedialną. Po prezentacjach zaproszonych gości jest czas na dyskusję i wypracowanie wniosków i rad dla pilotów. Do tej pory w Forum Bezpiecznago Latania wzięło udział ponad 200 pilotów!

Liczba miejsc jest ograniczona, więc zapisz się już dziś.

Formularz rejestracyjny znajduje się na dole strony.

Informacja o prowadzącym:
Maciej Lasek - lat 47, absolwent wydziału MEiL (Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa) Politechniki Warszawskiej. Absolwent studiów doktoranckich na Wojskowej Akademii Technicznej w zakresie dynamiki lotu. W latach 1992-2002 pracownik Instytutu Lotnictwa w Zakładzie Pracowni Mechaniki Lotu i Zakładzie Aerodynamiki. Od 2002 roku współpracował z Główną Komisją Badania Wypadków Lotniczych przekształconą w listopadzie tego samego roku w Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych. Formalnie od grudnia 2002r. członek PKBWL. Od 2003r. do lutego 2012r. zastępca przewodniczącego ds. technicznych. Od 15 lutego 2012r. - przewodniczący Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Pilot instruktor i pilot doświadczalny. Od 16 roku życia pilot szybowcowy, nalot ogólny około 1,5 tys. godzin. Posiada także licencję pilota samolotowego PPL(A) z nalotem ogólnym około 400 godzin. Prywatnie miłośnik starych samochodów. Mąż i ojciec trójki dzieci, Pawła, Michała i Zuzi.

comments powered by Disqus