You must login to view this form.

Rozpoznaj obiekty związane z lotnictwem. Zapraszamy do kolejnego konkursu z nagrodami! Edycja 2018

Konkurs rozpoznaj lotnicze obiekty - edycja 2018

Jak co roku, zapraszamy wszystkich naszych czytelników do wzięcia udziału w konkursie, który przygotowaliśmy wspólnie z firmą MGGP Aero.

Tym razem, Waszym zadaniem będzie prawidłowe rozpoznanie polskich lotnisk komunikacyjnych, wojskowcyh i aeroklubowych (na podstawie fragmentarycznych zdjęć układu pasów, dróg kołowania i stanowisk postojowych), ale także odgadnięcie nazw miast, w których zlokalizowane są przedstawione akcenty lotnicze. Zadanie tradycyjnie nie jest łatwe, ale liczymy na Waszą spostrzegawczość:)

Formularz z miejscem na wpisanie odpowiedzi znajduje się na dole strony.


Większość zdjęć będących przedmiotem konkursu pochodzi z autorskich serwisów MGGP Aero www.retromapy.pl oraz www.ukosne.pl, publikujących archiwalne i aktualne ortofotomapy oraz zdjęcia ukośne w otwartym Internecie. Poprawność części odpowiedzi można zweryfikować właśnie dzięki wykorzystaniu wyżej wspomnianych stron.

Na Wasze odpowiedzi czekamy do 12 grudnia 2018 roku włącznie. Spośród wszystkich prawidłowych odpowiedzi wylosujemy 15 zwycięzców, którzy o wygranej zostaną poinformowani drogą elektroniczną. W losowaniu wezmą udział osoby, które prawidłowo rozpoznają co najmniej 8 obiektów (ponad połowę). W tym roku, do wygrania są kalendarze ścienne w formacie A2 pt.: „Zdjęcia lotnicze".

Ważne: komentarze pod konkursem zostały wyłączone aby uniknąć umieszczania tam podpowiedzi. Zapraszamy do wspólnej zabawy!


Uwaga:

Zdjęcia nr 2, 4, 8, 9, i 13 z suwakiem pośrodku pochodzą z portalu retromapy.pl, który umożliwia wyświetlenie lotniczego zobrazowania danego miejsca z dwóch wybranych okresów (ich lista dostępna jest na stronie), np. współczesnego po prawej i z 1998 r. po lewej. Przesuwając suwakiem pomiędzy nimi możemy zauważyć zachodzące na przestrzeni czasu zmiany.


MGGP Aero to największy w Polsce dostawca danych przestrzennych z pułapu lotniczego (m.in. zdjęć lotniczych pionowych i ukośnych, skaningu laserowego, zobrazowań hiperspektralnych oraz termalnych). W swojej codziennej pracy wykorzystuje załogowe statki powietrzne, między innymi: Piper PA-31-350 Chieftain, Piper PA-31 Navajo, Cessna T206H, Cessna 402B czy Vulcan Air P68 Observer. Baza lotnicza MGGP Aero znajduje się na lotnisku Rzeszów-Jasionka. 

Zapraszamy również do odwiedzenia strony www.mggpaero.com oraz na profil firmy na portalu Facebook (LINK)


Zdjęcie nr 1


Zdjęcie nr 2


Zdjęcie nr 3


Zdjęcie nr 4


Zdjęcie nr 5


Zdjęcie nr 6


Zdjęcie nr 7


Zdjęcie nr 8


Zdjęcie nr 9


Zdjęcie nr 10


Zdjęcie nr 11


Zdjęcie nr 12


Zdjęcie nr 13


Zdjęcie nr 14


Zdjęcie nr 15


 

Konkurs zakończony

comments powered by Disqus