You must login to view this form.

Konkurs z nagrodami: Rozpoznajesz te punkty VFR?

Rozpoznaj obiekty związane z lotnictwem. Zapraszamy do kolejnego konkursu z nagrodami! Edycja 2019

Jak co roku, zapraszamy wszystkich naszych czytelników do wzięcia udziału w konkursie, który przygotowaliśmy wspólnie z firmą MGGP Aero.

Tym razem, Waszym zadaniem będzie prawidłowe rozpoznanie punktów nawigacyjnych VFR zlokalizowanych w rejonach polskich lotnisk. Zdjęcia przedstawiają różne obiekty, które są rozpoznawalnymi punktami VFR opublikowanymi w aktualnym AIP. Dla ułatwienia pod fotografiami umieściliśmy informację którego lotniska dotyczą. Dla "oblatanych", będzie to pewnie łatwe zadanie. Dla pozostałych dobra wprawka, do przygotowania do lotu. Wiemy, że zadanie nie jest trywialne, ale tradycyjnie liczymy na Waszą spostrzegawczość. Przy opracowaniu punktów, nieźle się bawiliśmy, czego i Wam życzymy!

Formularz z miejscem na wpisanie odpowiedzi znajduje się na dole strony.

Większość zdjęć będących przedmiotem konkursu pochodzi z autorskich serwisów MGGP Aero www.retromapy.pl oraz www.ukosne.pl, publikujących archiwalne i aktualne ortofotomapy oraz zdjęcia ukośne w internecie. Poprawność części odpowiedzi można zweryfikować właśnie dzięki wykorzystaniu wyżej wspomnianych stron.

Na Wasze odpowiedzi czekamy do wigilii świąt Bożego Narodzenia, która parafrazując klasyków wypada w tym roku 24 grudnia 2019 roku. Spośród wszystkich prawidłowych odpowiedzi wylosujemy 15 zwycięzców, którzy o wygranej zostaną poinformowani drogą elektroniczną. W losowaniu wezmą udział osoby, które prawidłowo rozpoznają co najmniej 8 obiektów (ponad połowę). W tym roku, do wygrania są kalendarze ścienne na 2020 r. w formacie A2 pt.: „Zdjęcia lotnicze".

Konkurs zakończony. Trwa liczenie głosów.

Ważne: prosimy nie wpisywanie odpowiedzi pod artykułem aby nie psuć zabawy innym.


MGGP Aero to największy w Polsce dostawca danych przestrzennych z pułapu lotniczego (m.in. zdjęć lotniczych pionowych i ukośnych, skaningu laserowego, zobrazowań hiperspektralnych oraz termalnych). W swojej codziennej pracy wykorzystuje załogowe statki powietrzne, między innymi: Piper PA-31-350 Chieftain, Piper PA-31 Navajo, Cessna 402B czy Vulcan Air P68 Observer. Baza lotnicza MGGP Aero znajduje się na lotnisku Rzeszów-Jasionka. 

Zapraszamy również do odwiedzenia strony www.mggpaero.com oraz profilu firmy na portalu Facebook (LINK)


Zdjęcie nr 1: Rejon lotniska EPLB


Zdjęcie nr 2: Rejon lotniska EPKK


Zdjęcie nr 3: Rejon lotniska EPGD


Zdjęcie nr 4: Rejon lotniska EPRA


Zdjęcie nr 5: Rejon lotniska EPPO


Zdjęcie nr 6: Rejon lotniska EPWR


Zdjęcie nr 7: Rejon lotniska EPWA


Zdjęcie nr 8: Rejon lotniska EPMO


Zdjęcie nr 9: Rejon lotniska EPBY


Zdjęcie nr 10: Rejon lotniska EPGD


Zdjęcie nr 11: Rejon lotniska EPGD


Zdjęcie nr 12: Rejon lotniska EPKT


Zdjęcie nr 13: Rejon lotniska EPWA


Zdjęcie nr 14: Rejon lotniska EPKK


Zdjęcie nr 15: Rejon lotniska EPLB

 

comments powered by Disqus