Jak zdobyć najnowszą książkę Edmunda Klicha?

Edmund Klich podczas promocji swojej książki w Polskiej Agencji Prasowej, 27.09.2010

Które, Twoje osobiste doświadczenie, zrobiło z Ciebie bezpieczniejszego lotnika? Interesuje nas każda forma lotniczej działalności. Niezależnie, czy latasz samolotem komunikacyjnym, szybowcem, balonem, motolotnią, paralotnią, wiatrakowcem - przyślij nam swoją opowieść. Najciekawsze historie nagrodzimy unikatową publikacją, autorstwa przewodniczącego Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Podziel się swoim doświadczeniem. Przeczytaj o doświadczeniach innych pamiętając, że najlepiej uczyć się na cudzych błędach. Nie pozwól aby Twoje historie odleciały w niepamięć...

Na życzenie, nadesłane opowiadania opublikujemy ANONIMOWO. Pamiętaj, że udział w konkursie, jest jedyną metodą zdobycia tej książki*.

Na Wasze opowiadania, czekamy do końca października 2010 roku.

Jak napisać opowiadanie?

Opowiadanie nie musi być długie. Ważne aby było ciekawe.
Jeśli masz obawy przed publikacją daty zdarzenia, typu samolotu którym wykonywałeś lot, podaj informacje najbardziej zbliżone do prawdziwych.
Staraj się nikogo nie obrażać, szczególnie osób które mogły spowodować niebezpieczne zdarzenie.
Nie zapomnij napisać kiedy zdarzenie miało miejsce.
Jeśli Twoje opowiadanie zawiera zdjęcia lub schematy, przyślij je w wygodnym dla Ciebie formacie, na adres wspolpraca@dlapilota.pl.

O książce "Bezpieczeństwo lotów w transporcie lotniczym"
Każda aktywność człowieka związana jest z możliwością pojawienia się okoliczności pogarszających warunki tego działania i prowadzących do wystąpienia strat i obrażeń, a w sytuacjach ekstremalnych, nawet utraty życia...

Edmund Klich

Cytat ze wstępu do nowej książki Edmunda Klicha pt. „Bezpieczeństwo lotów w transporcie lotniczym” jest sentencją, która oddaje jej charakter i ton. Zabarwiona wątkami historycznymi oraz statystykami pozycja, może być doskonałą lekturą nie tylko dla czytelników ze świata lotniczego. Rosnąca popularność lotnictwa sprawia, że rośnie grono osób żądnych wiedzy na temat bezpieczeństwa podróżowania tym właśnie środkiem transportu.

Dysponujący bogatym doświadczeniem lotniczym autor, sprawnie wiedzie czytelnika przez kolejne rozdziały, których jest siedem, a każdy z nich zawiera wiele cennych informacji z zakresu teorii bezpieczeństwa, zarządzania ryzykiem, czy też zapobiegania wypadkom.

Książka nie wymaga od czytelnika wiedzy z zagadnień bezpieczeństwa lotniczego. Wszystko, co jest potrzebne do zrozumienia tematu, autor zawarł w swojej pracy. Nie jest to jednak tylko praca naukowa, ale książka napisana przyjaznym językiem, również dla osób którzy z tematem lotnictwa mają do czynienia jedynie podczas wakacyjnej podróży lub poprzez środki masowego przekazu.

Pośród wielu wniosków płynących z książki jest jeden zasadniczy, który dowodzi, że wraz ze wzrostem zainteresowania bezpieczeństwem lotniczym na przełomie kilkudziesięciu lat, uległo ono znacznej poprawie i istnieją wszelkie przesłanki aby sądzić, że będzie jeszcze lepiej.

Książka została napisana przy współpracy Płk pil. dr Jerzego Szczygła - wieloletniego pilota myśliwskiego absolwenta i wykładowcy Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie.


* Książka pt. "Bezpieczeństwo lotów w transporcie lotniczym" Edmunda Klicha nie jest dostępna w sprzedaży. Można ją znaleźć w wybranych bibliotekach wyższych uczelni.

Portal dlapilota.pl z siedzibą na lotnisku Warszawa Babice, przy ulicy Księżycowej 3 oświadcza, że nie przekaże w jakiejkolwiek formie, danych osobowych autorów nadesłanych opowiadań do żadnej państwowej i pozarządowej organizacji w Polsce i zagranicą.

 

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanej aplikacji dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rejestracji zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. Nr 133 pozycja 883.