You must login to view this form.

Ankieta: Jak awiatorzy dbają o swoje zdrowie? Do wygrania pakiet startowy w Mistrzostwach Pilotów i Personelu Pokładowego

6. Mistrzostwa Pilotów i Personelu Pokładowego

Powszechnie wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Nawet minimalna aktywność wykraczająca poza rutynę codziennego dnia powoduje, że czujemy się lepiej, myślimy szybciej, reagujemy sprawniej i w ogóle jest lepiej.

Ale, statystyki dotyczące nadwagi i otyłości obnażają nasze predyspozycje, zachowania a czasami nawet lenistwo.

Skala problemu nadwagi i otyłości w Polsce
Częstość występowania nadwagi i otyłości* w państwach rozwiniętych, w tym w Polsce, stale wzrasta i jest obecnie jednym z najpowszechniej występujących, związanych ze stylem życia, problemów zdrowotnych. Monitoring nadmiernej masy ciała umożliwia wskaźnik masy ciała BMI, który jest ilorazem masy cia ła podanej w kilogramach i kwadratu wysokości podanej w me trach. Zgodnie z przyjętymi przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) standardami nadwaga występuje, gdy BMI jest równe lub większe od 25, otyłość zaś, gdy wynosi 30 i więcej. Według wyników Europejskiego Ankietowego Badania Zdrowia (EHIS) w 2014 r.2 osoby z nadwagą i osoby otyłe w Polsce stanowiły odpowiednio 36,6% i 16,7% populacji osób w wieku 15 lat i więcej, czyli łącznie 53,3%. Było to powyżej średniej dla 28 krajów Unii Europejskiej wynoszącej 34,8% osób z nadwagą oraz 15,4% otyłych.

Wiosna, a z wiosną nowe postanowienia
Wystarczy spacer, rower, basen, o bieganiu czy innej aktywniejszej działalności nie wspominamy, aby poczuć się lepiej i zdrowiej. Jesteśmy przekonani, że decyzje lotnicze podejmowane w aktywnym ciele, będą właściwsze ;-)

Dlatego, wspólnie z pilotem, kapitanem Jerzym Stypą, głównym organizatorem Mistrzostw Polski Pilotów i Personelu Pokładowego, zapraszamy do wypełnienia JEDNOMINUTOWEJ ANKIETY (poniżej), w której do wygrania będzie pakiet startowy na VI edycję Mistrzostw, które odbędą się w Milanówku 10 czerwca. Dystans to 10km w trzech pętlach.

Oczywiście zapraszamy wszystkich Pilotów, Pilotki oraz Personel Pokładowy do udziału w biegu STO-nogi w Milanówku. Redakcyjnie, bierzemy udział w Mistrzostwach od lat. Zapewniamy wyśmienitą organizację, zabawę i mile spędzony czas.

Link do rejestracji w Mistrzostwach Polski Pilotów i Personelu Pokładowego

Wśród osób które wypełnią ankietę i podadzą jakiekolwiek swoje dane kontaktowe (email, telefon, nick na FB, ...) wylosujemy pakiet startowy lub koszulkę okolicznościową RAA** (Run Around Airports).

Ankieta zamknięta. Na początku czerwca podzielimy się z Wami, jej wynikami.

* Źródło: Wojciech Stefan Zgliczyński Nadwaga i otyłość w Polsce

** Szczegóły inicjatywy RAA (Run Around Airports) opublikujemy niebawem

comments powered by Disqus