Subskrybuj zawartość
Zaktualizowano: 49 min. 25 sek. temu

Polskie niebo nie ma niezbędnego nadzoru. Ogromne problemy kadrowe w ULC

31. grudzień 2019 - 8:28
Sprawdzający samoloty i operacje w powietrzu Urząd Lotnictwa Cywilnego ma ogromne problemy kadrowe i nie może wykonywać wszystkich kontroli. Pilnie potrzebne są zmiany finansowania instytucji
Kategorie: Lotnictwo

Lufthansa odwołuje 1300 lotów. Powód? Strajk

6. listopad 2019 - 15:45
Niemieckie linie lotnicze Lufthansa ogłosiły w środę informację o odwołaniu 1300 lotów w czwartek i piątek po nieudanej próbie zablokowania w sądzie 48-godzinnego strajku personelu pokładowego, który został ogłoszony przez związek zawodowy Ufo.
Kategorie: Lotnictwo

Niemcy: Personel kabinowy Lufthansy wezwał do strajku pod koniec tygodnia

4. listopad 2019 - 18:57
Związek zawodowy personelu kabinowego niemieckich linii lotniczych Lufthansa wezwał do 48-godzinnego strajku, który miałby rozpocząć się o północy ze środy na czwartek - poinformowało w poniedziałek kierownictwo związku UFO.
Kategorie: Lotnictwo

Nieświadomy lotniczy turysta. 83 proc. Europejczyków nie zna swoich praw

4. listopad 2019 - 13:44
83 proc. Europejczyków korzystających z podróży lotniczych nie zna swoich praw - wynika z badania firmy specjalizującej się w prawach pasażerów AirHelp. Niemal co szósty podróżny w Europie przyznał, że zaakceptował vouchery lub bezpłatny posiłek, zamiast przysługującej mu rekompensaty pieniężnej.
Kategorie: Lotnictwo

Piętnasty dreamliner LOT-u wylądował na Okęciu. Będzie latał do Ameryki Północnej i Azji

1. listopad 2019 - 10:40
Boeing 787-9 Dreamliner wylądował w piątek na warszawskim Lotnisku Chopina. To piętnasta tego typu maszyna w barwach PLL LOT. Przewoźnik zapowiedział, że nowy samolot w swój pierwszy rejs uda się do Toronto w Kanadzie.
Kategorie: Lotnictwo

Pierwsze loty z Radomia pod koniec 2021? To możliwe

30. październik 2019 - 22:18
Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze przewiduje zakończenie budowy lotniska w Radomiu w czwartym kwartale 2021 r. Według PPL w tym czasie możliwe też będzie uruchomienie pierwszych lotów z Radomia - poinformował w środę PPL.
Kategorie: Lotnictwo

Ryanair uruchomił bazę w Katowicach. Oto 12 nowych tras

30. październik 2019 - 9:09
Ryanair rozpoczął działanie bazy w Katowicach i zainaugurował trasy z Katowic do Bolonii, Brindisi, Cork, Dortmundu, Göteborga, Katanii, Kijowa, Kolonii, Manchesteru, Odessy, Oslo oraz Pafos.
Kategorie: Lotnictwo

Pierwsze loty z Radomia planowane na wiosnę 2022. Rok później, niż zakładano

29. październik 2019 - 17:44
Pierwsze samoloty z lotniska w Radomiu odlecą rok później niż zakładano, czyli wiosną 2022 roku - poinformowało we wtorek Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze". Wyjaśniono, że jest to związane z problemami dotyczącymi przetargu na budowę nowego terminala.
Kategorie: Lotnictwo

LOT rozszerzy zimową siatkę połączeń. 11 proc. więcej rejsów niż przed rokiem

27. październik 2019 - 9:12
Polskie Linie Lotnicze LOT w sezonie zimowym zaoferują ponad 54,5 tysiąca rejsów - poinformowała spółka. To o 11 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub.r. Polski przewoźnik zainauguruje dwa nowe połączenia dalekodystansowe - do Kolombo na Sri Lance i na lotnisko Pekin-Daxing.
Kategorie: Lotnictwo

Umowa na budowę pierwszego budynku Airport City Gdańsk podpisana. Jej wartość to 66 mln zł

24. październik 2019 - 14:56
Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy podpisał w czwartek umowę z wykonawcą na budowę pierwszego budynku, o nazwie Alpha, planowanego kompleksu siedmiu biurowców o nazwie Airport City Gdańsk. Budynek będzie kosztował blisko 66 mln zł netto.
Kategorie: Lotnictwo

Amerykańska armia ratuje wyniki Boeinga. Ale droga do wyjścia z kłopotów jeszcze daleka

24. październik 2019 - 7:28
Boeing zarobił w III kwartale ponad 1 mld dol. Zyski te nie pochodzą jednak ze sprzedaży samolotów pasażerskich
Kategorie: Lotnictwo

Lotnisko w Radomiu. Budowa nowego terminalu może się opóźnić

23. październik 2019 - 17:27
Do 7 listopada przedłużono termin składania ofert w przetargu na budowę terminalu lotniska w Radomiu – poinformował w środę rzecznik Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze (PPL) Piotr Rudzki. Jak dodał, PPL wydłużył także termin realizacji tego zamówienia z 10 do 16 miesięcy.
Kategorie: Lotnictwo

Dokąd najchętniej latamy z Katowic? Oto pięć najpopularniejszych destynacji

21. październik 2019 - 18:06
Grecja, Turcja, Bułgaria, Hiszpania i Egipt były najpopularniejszymi kierunkami wylotów na wakacje z Katowice Airport w szczycie tegorocznego sezonu czarterowego, czyli od początku czerwca do końca września - podało zarządzające lotniskiem w Pyrzowicach Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze.
Kategorie: Lotnictwo

Strajk w Lufthansie, ok. 100 lotów odwołanych. "To był nie tylko błąd"

20. październik 2019 - 15:30
Około 100 lotów odwołano w niedzielę z powodu strajku ostrzegawczego, ogłoszonego przez personel kabinowy spółek zależnych Lufthansy - Eurowings, Germanwings, Lufthansa CityLine i SunExpress. Z powodu zaostrzenia sporu strajk przedłużono do północy.
Kategorie: Lotnictwo

20 godzin w samolocie? Walka z jet lagiem to nowy biznes warty miliardy dolarów

17. październik 2019 - 8:54
Testowy lot z Nowego Jorku do Sydney na pokładzie samolotu linii Qantas Airways trwa 20 godzin non-stop. Im dłuższe stają się loty, tym więcej jesteśmy w stanie płacić za wygodę. Walka z objawami jet lagu staje się przemysłem wartym miliardy dolarów.
Kategorie: Lotnictwo

Protesty klimatyczne: XR nie udało się sparaliżować pracy lotniska London City

10. październik 2019 - 19:33
Najmniejsze z londyńskich lotnisk - London City było w czwartek głównym celem protestów aktywistów z organizacji Extinction Rebellion (XR). Pomimo kilku incydentów nie udało im się sparaliżować pracy lotniska, jak zapowiadali.
Kategorie: Lotnictwo

Wild: Polska ma bardzo mocne karty ws. CPK [WYWIAD]

10. październik 2019 - 11:19
Tylko od nas zależy, czy będziemy umieli wykorzystać cały wachlarz możliwości, jaki mamy wokół Centralnego Portu Komunikacyjnego - mówi w wywiadzie Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK.
Kategorie: Lotnictwo

Holenderskie linie KLM ostrzegają: podczas lotów mogliśmy podawać skażone jedzenie

10. październik 2019 - 7:22
Holenderskie linie lotnicze KLM ostrzegły w środę, że mogły podawać na pokładach samolotów podczas lotów posiłki skażone bakteriami listerii. To pokłosie afery dotyczącej skażonej żywności, która wybuchła w Holandii, Belgii i Niemczech.
Kategorie: Lotnictwo

Wielka Brytania zaproponowała 100 mln funtów kredytu eksportowego na CPK

9. październik 2019 - 16:23
Rząd Wielkiej Brytanii zaproponował na realizację Centralnego Portu Komunikacyjnego kredyt eksportowy w wysokości 100 mln funtów – poinformował w środę w Katowicach wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. tej inwestycji Mikołaj Wild.
Kategorie: Lotnictwo

Prezes CPK: Linie lotnicze są zainteresowane naszym lotniskiem

9. październik 2019 - 16:10
- Branża lotnicza jest bardzo zainteresowana naszą częścią Europy i widzi duży potencjał regionu – mówi w rozmowie z DGP podczas kongresu Impact mobility rEVolution'19 Piotr Malepszak, prezes CPK.
Kategorie: Lotnictwo