Subskrybuj zawartość
Zaktualizowano: 6 min. 53 sek. temu

Potrzebna nowelizacja do specustawy o CPK. Umożliwi zakup gruntów pod inwestycję

31. grudzień 2020 - 10:57
Nowelizacja specustawy dotyczącej Centralnego Portu Komunikacyjnego ma umożliwić m.in. rozpoczęcie wykupu gruntów
Kategorie: Lotnictwo

Nowa trasa do USA. LOT od czerwca 2020 r. zacznie latać z Warszawy do Waszyngtonu

30. grudzień 2020 - 15:21
PLL LOT od czerwca 2020 r. uruchomi bezpośrednie połączenie z Warszawy do Waszyngtonu - poinformowała spółka. Będzie to 10. połączenie polskiego przewoźnika łączące Polską z USA. Do Waszyngtonu samoloty będą latać trzy razy w tygodniu Boeingami 787 Dreamliner.
Kategorie: Lotnictwo

Lufthansa liczy na 9 mld euro dofinansowania. Niebawem uruchomi loty w 20 kierunkach

24. maj 2020 - 12:26
Lufthansa, która rozmawia z niemieckim rządem o dofinansowaniu w wysokości 9 miliardów euro, od połowy czerwca ponownie uruchomi połączenia w 20 kierunkach, głównie do ciepłych krajów - zapowiedziała w niedzielę rzeczniczka tych niemieckich linii lotniczych.
Kategorie: Lotnictwo

Loty krajowe wrócą już od 1 czerwca. Kiedy polecimy za granicę? Będą trzy fazy

23. maj 2020 - 14:19
Przywracanie połączeń lotniczych pasażerskich będzie się odbywało w trzech fazach: najpierw loty krajowe od 1 czerwca, a następnie europejskie i na koniec międzykontynentalne, ale tylko tam, gdzie sytuacja epidemiczna jest pod kontrolą - zapowiedział wiceminister infrastruktury Marcin Horała.
Kategorie: Lotnictwo

Cięcia w LOT. Przewoźnik planuje obniżyć wymiar etatu dla pracowników o 50 proc.

22. maj 2020 - 20:19
PLL LOT poinformowały związki zawodowe, reprezentujące pilotów i stewardessy, o uruchomieniu procesu konsultacji wypowiedzeń zmieniających, obniżających wymiar etatu dla pracowników personelu latającego i pokładowego o 50 proc. - poinformował w piątek LOT.
Kategorie: Lotnictwo

Wizz Air zawiesza wszystkie loty w polskiej siatce do 6 czerwca

22. maj 2020 - 17:28
Węgierska niskokosztowa linia lotnicza Wizz Air w związku z przedłużeniem restrykcji dotyczących lotów międzynarodowych zawiesza wszystkie loty w polskiej siatce połączeń do 6 czerwca - poinformował w piątek przewoźnik.
Kategorie: Lotnictwo

Dotację z tarczy antykryzysowej otrzyma 14 lotnisk w Polsce. To 142 mln zł

22. maj 2020 - 13:31
Przygotowaliśmy projekt rozporządzenia zapewniający dodatkowe wsparcie dla portów lotniczych w ramach rozwiązań tarczy antykryzysowej; zgodnie z nim 14 lotnisk otrzyma dotację; łącznie na ten rok przewidziane jest ok. 142 mln zł - poinformował wiceminister infrastruktury Marcin Horała.
Kategorie: Lotnictwo

Zakaz ruchu lotniczego na obszarze Polski będzie przedłużony. Jest projekt rozporządzenia

22. maj 2020 - 8:05
Resort infrastruktury przygotował projekt rozporządzenia przedłużający zakaz w międzynarodowym ruchu lotniczym do 6 czerwca, a w odniesieniu do lotów krajowych do 31 maja.
Kategorie: Lotnictwo

LOT: Nowe stawki świadczeń dla personelu latającego pracującego na umowach cywilno-prawnych

21. maj 2020 - 11:02
Stewardessy i piloci świadczący dla LOT usługi na podstawie umów cywilno-prawnych otrzymają gwarantowane świadczenie od 2500 zł do 7200 zł miesięcznie - poinformował PLL LOT. Dodano, że rozwiązanie wprowadzone jest ze względu na załamanie rynku lotniczego spowodowane pandemią koronawirusa.
Kategorie: Lotnictwo

Epidemia przyspiesza wycofanie Airbusów A380 z eksploatacji

21. maj 2020 - 7:22
Francusko-holenderska grupa Air France-KLM poinformowała w środę, że epidemia koronawirusa przyspieszyła decyzję o całkowitym wycofaniu z eksploatacji największego pasażerskiego samolotu na świecie, dwupokładowego Airbusa A380. Samolot wycofywany jest z powodu zbyt wysokich kosztów eksploatacji.
Kategorie: Lotnictwo

Legendarny Rolls-Royce zwolni 9 tys. pracowników. Część z nich pracowała w przemyśle lotniczym

20. maj 2020 - 12:49
Brytyjski koncern Rolls-Royce produkujący m.in. silniki lotnicze ogłosił w środę, że zamierza zwolnić co najmniej 9 tys. z 52 tys. pracowników i być może zamknie niektóre fabryki ze względu na kryzys w branży wywołany pandemią koronawirusa.
Kategorie: Lotnictwo

Reuters: Za atakiem hakerskim na linię easyJet mogli stać hakerzy z Chin

19. maj 2020 - 19:51
Za atakiem hakerskim na linię lotniczą easyJet mogli stać hakerzy z Chin - podaje Reuters, powołując się na źródła znające ustalenia śledztwa w tej sprawie. Włamywacze uzyskali dostęp do danych 9 mln klientów brytyjskiego przewoźnika.
Kategorie: Lotnictwo

Strach przed lataniem, czyli jak podróżować samolotem w czasie pandemii

19. maj 2020 - 17:20
Zbliżający się sezon letni zachęca do przygotowywania wakacyjnych planów. Czy w tym roku będziemy mogli bezpiecznie podróżować samolotami?
Kategorie: Lotnictwo

Od kiedy i na jakich zasadach będzie można latać samolotem?

19. maj 2020 - 15:52
W sobotę poinformujemy o etapach odmrażania połączeń lotniczych; pierwsza faza obejmie przywrócenie rejsów krajowych, bez międzynarodowych - powiedział PAP wiceminister infrastruktury Marcin Horała. Kolejne etapy będą uzależnione m.in. od rozwoju epidemii - dodał.
Kategorie: Lotnictwo

Cyberatak na easyJet. Hakerzy uzyskali dostęp do danych milionów klientów firmy

19. maj 2020 - 14:30
Brytyjska niskobudżetowa linia lotnicza easyJet poinformowała we wtorek, że padła ofiarą cyberataku. Hakerzy mieli uzyskać dostęp do informacji na temat adresów e-mail i szczegółów podróży ok. 9 mln pasażerów oraz kart kredytowych 2,2 tys. osób.
Kategorie: Lotnictwo

LOT przywraca część połączeń krajowych. Obowiązkowa będzie specjalna procedura

19. maj 2020 - 9:03
Polskie Linie Lotnicze LOT wznowią od 1 czerwca część krajowych lotów pasażerskich. Przez pierwsze dwa tygodnie realizowane będą połączenia w ramach ośmiu krajowych portów lotniczych.
Kategorie: Lotnictwo

LOT przedłuża zawieszenie lotów międzynarodowych do 14 czerwca

19. maj 2020 - 8:28
Polskie Linie Lotnicze LOT przedłużają zawieszenie lotów międzynarodowych do 14 czerwca tego roku - poinformował polski przewoźnik we wtorek na Twitterze.
Kategorie: Lotnictwo

LOT: Pasażerowie będą zobowiązani podróżować w maseczkach przez cały rejs

19. maj 2020 - 7:00
Załogi LOT obsługujące pasażerów podczas lotu zostaną wyposażone w maseczki i rękawiczki; także pasażerowie będą zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego rejsu - poinformował w poniedziałek PAP narodowy przewoźnik. Napoje i przekąski będą serwowane w opakowaniach.
Kategorie: Lotnictwo

PLL LOT wznawia od 1 czerwca krajowe loty pasażerskie do 8 miast

18. maj 2020 - 19:31
Od 1 czerwca br. Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają loty pasażerskie - na razie niektóre krajowe - poinformował w poniedziałek przewoźnik. Podróżni będą mogli polecieć m.in. z Warszawy do Gdańsk, Krakowa i Poznania.
Kategorie: Lotnictwo

Fatalne wyniki finansowe Ryanaira. Strata dwa razy wyższa od oczekiwań

18. maj 2020 - 17:29
Będące największym europejskim tanim przewoźnikiem lotniczym irlandzkie towarzystwo Ryanair poinformowało w poniedziałek, że z powodu kryzysu koronawirusowego spodziewa się w II kwartale br. straty 200 mln euro, czyli dwukrotnie większej niż prognozowano wcześniej.
Kategorie: Lotnictwo