Subskrybuj zawartość
Zaktualizowano: 1 godzina 26 min. temu

Polskie niebo nie ma niezbędnego nadzoru. Ogromne problemy kadrowe w ULC

31. grudzień 2019 - 8:28
Sprawdzający samoloty i operacje w powietrzu Urząd Lotnictwa Cywilnego ma ogromne problemy kadrowe i nie może wykonywać wszystkich kontroli. Pilnie potrzebne są zmiany finansowania instytucji
Kategorie: Lotnictwo

Radom: Rozbiórka terminalu lotniska potrwa do 4 tygodni. Jest nowy wykonawca

16. lipiec 2019 - 16:13
Nowy wykonawca - firma Tom-Bud – dokończy rozbiórkę starego terminala na lotnisku w Radomiu – poinformowało we wtorek biuro prasowe PPL. Umowa z poprzednim wykonawcą została rozwiązana ze względu na przekroczenie ustalonych terminów.
Kategorie: Lotnictwo

USA: Rozkład United Airlines bez Boeingów 737 Max do 3 listopada

12. lipiec 2019 - 20:58
Firma United Airlines Holdings, która jest m.in. operatorem linii United Airlines, poinformowała w piątek, że do 3 listopada w rozkładach lotów nie będzie uwzględniać samolotów Boeing 737 Max.
Kategorie: Lotnictwo

Obecny szef LOT-u chce startować w kolejnym konkursie na prezesa spółki

12. lipiec 2019 - 14:46
Szef PLL LOT Rafał Milczarski chce wziąć udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym na prezesa spółki, ogłoszonym przez jej radę nadzorczą - poinformowało PAP biuro prasowe przewoźnika. Rada poszukuje również członka zarządu ds. korporacyjnych.
Kategorie: Lotnictwo

Kosztowne katastrofy. Boeing pikuje w dół, Airbus liderem rynku

11. lipiec 2019 - 14:42
W I połowie 2019 r. Boeing odnotował 37-proc. spadek w realizacji zamówień w związku z koniecznością uziemienia swych popularnych maszyn po 2 katastrofach z ich udziałem; na czoło wyścigu potęg lotniczych wysunął się Airbus, którego dostawy wzrosły o 28 proc. - podała w czwartek agencja AP.
Kategorie: Lotnictwo

Pół miliarda euro w rozbudowę lotniska w Wiedniu. "Nasz port lotniczy będzie wielkim placem budowy"

11. lipiec 2019 - 11:26
Wiedeński port lotniczy poinformował w czwartek, że zainwestuje 500 milionów euro w rozbudowę i modernizację terminali. Do 2023 r. znacznie ma się zwiększyć m.in. powierzchnia przeznaczona dla lokali gastronomicznych i sklepów oraz salonik dla VIP-ów.
Kategorie: Lotnictwo

Lotnisko Chopina w czerwcu obsłużyło 1,78 mln pasażerów

10. lipiec 2019 - 10:35
1,78 mln podróżnych skorzystało w czerwcu br. z Lotniska Chopina w Warszawie, co daje prawie 2,4-proc. wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. - poinformował w środę port. Od początku roku lotnisko obsłużyło ponad 8,59 mln osób.
Kategorie: Lotnictwo

W pierwszym półroczu wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 1,6 mln pasażerów

9. lipiec 2019 - 13:43
Port Lotniczy Wrocław zanotował w pierwszym półroczu tego roku rekordowy wynik jeśli chodzi o liczbę obsłużonych pasażerów. Przez wrocławskie lotnisko przewinęło się ponad 1,6 mln pasażerów, to o 10 proc. więcej niż w analogicznym okresie przedniego roku.
Kategorie: Lotnictwo

Do 18 euro dodatkowo za każdy bilet. Francja wprowadzi ekopodatek na loty z kraju

9. lipiec 2019 - 13:00
Rząd Francji od 2020 roku obłoży podatkiem ekologicznym połączenia lotnicze z kraju, dzięki czemu do budżetu wpłynie ok. 180 mln euro - zapowiedziała we wtorek minister transportu Elisabeth Borne. Podatek w wysokości od 1,5 do 18 euro zostanie dodany do każdego biletu.
Kategorie: Lotnictwo

Radom: Podpisano umowę na wydłużenie drogi startowej na lotnisku za 146,7 mln zł

8. lipiec 2019 - 13:22
Spółka Max Bögl, która wygrała przetarg na wydłużenie drogi startowej na lotnisku w Radomiu, podpisała w poniedziałek umowę na realizację z zarządzającym lotniskiem Przedsiębiorstwem Państwowym "Porty Lotnicze". Koszt inwestycji to 146,7 mln zł.
Kategorie: Lotnictwo

Rekordowa grzywna za wyciek danych. British Airways zapłaci 183 mln funtów

8. lipiec 2019 - 10:17
Linie lotnicze British Airways zostały ukarane rekordową grzywną w wysokości 183 mln funtów za wyciek danych z 2018 r. Cyberprzestępcy podszywający się pod firmową stronę wyłudzili wówczas dane ok. 500 tys. pasażerów - podał w poniedziałek serwis BBC.
Kategorie: Lotnictwo

Z Rosji do Gruzji nie polecisz. Wszedł w życie zakaz lotów

8. lipiec 2019 - 9:32
W Rosji wszedł w poniedziałek w życie zakaz połączeń lotniczych z Gruzją. Decyzję o zawieszeniu lotów na czas nieokreślony władze podjęły po demonstracjach w Tbilisi wywołanych wystąpieniem w parlamencie Gruzji rosyjskiego deputowanego Siergieja Gawriłowa.
Kategorie: Lotnictwo

Przeczytaj, zanim spakujesz się na wakacje. Wymiary i waga bagażu podręcznego i rejestrowanego 2019

7. lipiec 2019 - 8:24
Jak duży i ciężki bagaż podręczny można zabrać? Ile może ważyć bagaż rejestrowany? Sprawdzamy aktualne oferty poszczególnych linii lotniczych i przypominamy, co można, a czego nie można przewozić na pokładzie samolotu.
Kategorie: Lotnictwo

Rosyjski myśliwiec przechwycił samolot rozpoznawczy USA

5. lipiec 2019 - 6:12
Rosyjski myśliwski samolot przechwytujący Su-27 zmusił do odwrotu operujący w pobliżu południowych granic Rosji amerykański morski samolot rozpoznawczy i patrolowy bazowania lądowego - P-8 Poseidon, przeznaczony do wykrywania okrętów podwodnych - podał TASS.
Kategorie: Lotnictwo

Boeing przeznaczy 100 mln dol. na pomoc ofiarom ostatnich katastrof

3. lipiec 2019 - 18:21
Amerykański koncern lotniczy Boeing Company poinformował w środę, że przeznaczy 100 milionów dolarów na pomoc rodzinom ofiar dwóch ostatnich katastrof samolotów tej firmy typu MAX 737.
Kategorie: Lotnictwo

LOT będzie oferować loty bezpośrednio z Tallina

1. lipiec 2019 - 13:35
Polskie Linie Lotnicze LOT i Nordica podpisały porozumienie o kontynuacji współpracy w zakresie oferowania bezpośrednich połączeń lotniczych z Tallinna, podał przewoźnik.
Kategorie: Lotnictwo

Dokapitalizowanie spółki Centralny Port Komunikacyjny. Wild: Na dniach decyzja KPRM

27. czerwiec 2019 - 12:10
Wniosek o dokapitalizowanie spółki Centralny Port Komunikacyjny ocenia Kancelaria Prezesa Rady Ministrów; mamy duże szanse - powiedział PAP pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild. Dodał, że decyzja może zapaść w najbliższych dniach. Chodzi o 300 mln zł dofinansowania spółki.
Kategorie: Lotnictwo

CPK dostanie miliony od rządu. PPL blokuje pieniądze dla Modlina od Mazowsza

27. czerwiec 2019 - 9:19
Spółka Centralny Port Komunikacyjny została dokapitalizowana przez rząd kwotą 300 mln zł i na dobre może zacząć przygotowania do inwestycji
Kategorie: Lotnictwo

Centralny Port Komunikacyjny według wizji światowych architektów. Odlotowe projekty terminala

26. czerwiec 2019 - 12:04
Terminal przykryty wielką przezroczystą kopułą, z dachem w kształcie litery „X”, czy też cały tonący w zieleni. To koncepcje, które Centralnemu Portowi Komunikacyjnemu zaproponowały znane biura architektoniczne m.in. Foster and Partners czy Zaha Hadid Architects. Mają być inspiracją do dalszego projektowania lotniska.
Kategorie: Lotnictwo

Wild: Każda złotówka zainwestowana w Modlin może być uznana za niedozwoloną pomoc publiczną

26. czerwiec 2019 - 7:23
Raport EY ws. lotniska w Modlinie wykazał, że każda złotówka zainwestowana w port z publicznych pieniędzy może być uznana za niedozwoloną pomoc publiczną - mówił PAP wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild. Jak dodał, byłoby to realnym zagrożeniem dla lotniska.
Kategorie: Lotnictwo