Subskrybuj zawartość
Zaktualizowano: 52 min. 44 sek. temu

Polskie niebo nie ma niezbędnego nadzoru. Ogromne problemy kadrowe w ULC

31. grudzień 2019 - 8:28
Sprawdzający samoloty i operacje w powietrzu Urząd Lotnictwa Cywilnego ma ogromne problemy kadrowe i nie może wykonywać wszystkich kontroli. Pilnie potrzebne są zmiany finansowania instytucji
Kategorie: Lotnictwo

Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę lotniska w Radomiu. Koszt to 146,7 mln zł

21. maj 2019 - 10:07
Spółka Max Boegl Polska wygrała przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i przebudowę oraz wydłużenie drogi startowej na lotnisku w Radomiu – poinformowało we wtorek Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. Koszt inwestycji to 146,7 mln zł.
Kategorie: Lotnictwo

MON kupiło śmigłowce zbyt drogo? Od 2020 r. rozpocznie się proces pozyskiwania nowych

16. maj 2019 - 17:33
Proces pozyskiwania śmigłowców uderzeniowych rozpocznie się w 2020 r. - poinformował w czwartek w Sejmie wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. Jak dodał, śmigłowce transportowe, które armia obecnie posiada, mają zapewnić realizację zadań do 2026 r.
Kategorie: Lotnictwo

Kupujemy samoloty piątej generacji: Pierwsza eskadra F-35 do 2026 r.

16. maj 2019 - 16:08
Pierwsza eskadra samolotów F-35 będzie zakupiona w tej perspektywie planistycznej, do 2026 r.; druga eskadra zostanie kupiona po 2026 r. - poinformował w czwartek w Sejmie wiceszef obrony narodowej Wojciech Skurkewicz.
Kategorie: Lotnictwo

Centrum kontroli lotów w Brukseli jest zamknięte. Loty odwoływane i opóźniane

16. maj 2019 - 9:08
Centrum kontroli lotów w Brukseli jest w czwartek zamknięte do godz. 13 z powodu akcji protestacyjnej - poinformowało tamtejsze lotnisko. Loty są odwoływane i opóźniane.
Kategorie: Lotnictwo

USA zawieszają komunikację lotniczą z Wenezuelą

15. maj 2019 - 20:27
Resort transportu USA polecił w środę zawieszenie wszystkich lotów pasażerskich i towarowych między Stanami Zjednoczonymi a Wenezuelą, wskazując na doniesienia o niepokojach i aktach przemocy wokół wenezuelskich portów lotniczych.
Kategorie: Lotnictwo

Wiadomo już, jak może wyglądać CPK. Ale przygotowania do budowy się przeciągają

14. maj 2019 - 13:29
Teraz spółka przygotowująca Centralny Port Komunikacyjny czeka na dokapitalizowanie.
Kategorie: Lotnictwo

Eksperci: Budowa CPK wpłynie dobrze na gospodarkę. "To powinien być projekt apolityczny"

13. maj 2019 - 18:42
Budowa CPK ma głębokie rynkowe uzasadnienie i pozytywnie wpłynie na polska gospodarkę – mówiła w poniedziałek podczas EKG mec. Marta Fredrych z kancelarii Baker McKenzie. Polska nie ma jednak żadnych doświadczeń w budowaniu tak dużych inwestycji infrastrukturalnych.
Kategorie: Lotnictwo

Milczarski: LOT mógłby partycypować w kosztach budowy CPK

13. maj 2019 - 16:19
LOT mógłby partycypować w kosztach budowy CPK, bo to się zwyczajnie opłaca – powiedział w poniedziałek w Katowicach prezes PLL LOT Rafał Milczarski.
Kategorie: Lotnictwo

Rządowym boeingiem 737-800 NG mogą już latać prezydent i premier

13. maj 2019 - 11:23
Samolot jest gotowy do wykonywania lotów o statusie HEAD, czyli m.in. z głową państwa czy marszałkami Sejmu. Pierwszy raz w historii polskie VIP-y mają do dyspozycji aż trzy nowe maszyny.
Kategorie: Lotnictwo

Czy uda się przekonać pasażerów do Boeinga 737 MAX? To będzie wyzwanie

13. maj 2019 - 11:16
Samoloty Boeing 737 MAX mogą powrócić do użytku komercyjnego latem, ale przekonanie pasażerów, że są one bezpieczne, będzie jednym z najtrudniejszych wyzwań stojących przed branżą lotniczą od dziesięcioleci - pisze w poniedziałek "The Wall Street Journal".
Kategorie: Lotnictwo

CPK powstanie za pieniądze z Azji? Eksperci zalecają zamknięcie Lotniska Chopina

13. maj 2019 - 9:31
Budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego sfinansuje jeden z operatorów lotnisk w Singapurze, Korei Południowej, Japonii czy na Tajwanie – wynika z najnowszego raportu dotyczącego inwestycji.
Kategorie: Lotnictwo

Tomasz Arabski nie czytał instrukcji HEAD, czyli kropka nad „i” w pojęciu tupolewizm [OPINIA]

8. maj 2019 - 7:33
Nie znałem instrukcji HEAD przed 10 kwietnia – mówi na nagraniu osoba, która organizowała i odpowiadała za loty rządowymi samolotami najważniejszych osób w państwie.
Kategorie: Lotnictwo

Pociągi z Łodzi na lotnisko Chopina będą wozić powietrze?

8. maj 2019 - 6:51
Połączenie dalekobieżne z Łodzi na Lotnisko Chopina ominie główne dworce w Warszawie. – To nietrafiony pomysł – podsumowują eksperci
Kategorie: Lotnictwo

Budowa Lotniska Radom rozpoczęta. Premier: "Będzie portem zapasowym dla Lotniska Chopina i dla CPK"

7. maj 2019 - 16:22
Lotnisko w Radomiu będzie portem zapasowym dla Lotniska Chopina na Okęciu i dla Centralnego Portu Komunikacyjnego - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, inwestycja w radomski port ma m.in. uzasadnienie lokalizacyjne i biznesowe.
Kategorie: Lotnictwo

Awaryjne lądowanie samolotu Aerofłotu w Moskwie: 41 ofiar śmiertelnych

6. maj 2019 - 6:17
37 osób z 78, które znajdowały się na pokładzie, przeżyło awaryjne lądowanie samolotu Suchoj Superjet 100 na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo - poinformował w niedzielę Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej. Oznaczałoby to, że zginęło 41 osób. Wszczęto śledztwo w celu ustalenia przyczyn katastrofy.
Kategorie: Lotnictwo

PLL LOT uruchamia loty z Wilna do Londynu

30. kwiecień 2019 - 17:00
Polskie Linie Lotnicze LOT od 1 maja uruchomiają nowe połączenie lotnicze z Wilna do Londynu-City. Minister transportu Litwy Rokas Masiulis zaznaczył we wtorek, że nowy kierunek jest bardzo ważny dla dalszego rozwoju gospodarczego i społecznego kraju.
Kategorie: Lotnictwo

Będzie i lotnisko, i 1600 km nowych linii kolejowych, a do tego pociągi staną się szybsze

30. kwiecień 2019 - 10:03
Centralny Port Komunikacyjny (CPK) może stać się centrum biznesowym i komunikacyjnym Polski - podkreślił w poniedziałek w Łodzi premier Mateusz Morawiecki. W ramach tej inwestycji powstanie 1600 km nowych linii kolejowych, zapewniających szybki dojazd do portu i do Warszawy.
Kategorie: Lotnictwo

Błaszczak: Więcej wojsk USA w Polsce. Jesteśmy blisko kupna F-35

29. kwiecień 2019 - 20:33
Jesteśmy na dobrej drodze, żeby zakończyć jeszcze w tym roku z sukcesem negocjacje dotyczące zwiększenia obecności wojsk USA w Polsce. Nie jest też daleko do transakcji zakupu od Amerykanów samolotów piątej generacji F-35 - powiedział w poniedziałek szef MON Mariusz Błaszczak.
Kategorie: Lotnictwo

Linie kolejowe o znaczeniu państwowym. Ich wykaz został przyjęty przez rząd

29. kwiecień 2019 - 10:51
Rząd przyjął w poniedziałek wykaz linii kolejowych o znaczeniu państwowym. Opracowanie to ma umożliwić m.in. sprawniejszą realizację inwestycji kolejowych w ramach planowanej budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Kategorie: Lotnictwo