Subskrybuj zawartość
Zaktualizowano: 1 godzina 31 min. temu

CPK będzie połączony z kolejami dużych prędkości? PKP: 250 km/h to realny do wykonania system

4 godziny 22 min. temu
Polskie Koleje Państwowe (PKP) oceniają, że planowany Centralny Port Komunikacyjny (CPK) powinien mieć możliwość dojazdu koleją o parametrach wyższych niż dotychczas działająca w Polsce, poinformował prezes Krzysztof Mamiński. Według niego, koleje o prędkości do 250 km/h to optymalny i realny do wykonania system komunikacyjny dla CPK i Polski.
Kategorie: Lotnictwo

Gdynia wygrała z KE przed sądem Unii Europejskiej. Lotnisko w Kosakowie zacznie działać?

17. listopad 2017 - 15:04
Sąd UE przyznał rację Gdyni i stwierdził nieważność decyzji KE, która zahamowała przekształcenie lotniska z wojskowego w wojskowo-cywilne – podał urząd miasta.
Kategorie: Lotnictwo

Airbus z rekordową umową. Odwieczny rywal pozostaje daleko w tyle

15. listopad 2017 - 13:17
Airbus ogłosił właśnie największą w swojej historii umowę na sprzedaż 430 pasażerskich wąskokadłubowych samolotów typu A320neo o wartości 50 mld dol.
Kategorie: Lotnictwo

LOT w końcu da posurfować w samolocie. Na pokładzie udostępni wi-fi

15. listopad 2017 - 8:58
LOT dołączy do linii, które oferują na pokładzie samolotu internet. Ma być dostępny w najnowszych boeingach 737 MAX 8 i dreamlinerach.
Kategorie: Lotnictwo

Zarzuty dla byłego prezesa 4You Airlines

13. listopad 2017 - 18:10
Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła zarzuty byłemu prezesowi spółki 4You Airlines - poinformował w poniedziałek PAP prokurator Łukasz Łapczyński. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie podejmowania przez niego działań mających na celu udaremnienie zaspokojenia wierzycieli.
Kategorie: Lotnictwo

Amerykańskie linie wstrzymały loty do Delhi z powodu tamtejszego smogu

12. listopad 2017 - 12:32
Amerykańskie linie United Airlines tymczasowo odwołały loty do Delhi z powodu toksycznego smogu, który od blisko tygodnia spowija indyjską aglomerację - poinformował "Washington Post". Połączenia zostaną przywrócone, gdy jakość powietrza w mieście poprawi się.
Kategorie: Lotnictwo

Chiny zamówią u Boeinga 300 samolotów za 37 mld dolarów

10. listopad 2017 - 12:56
Chińczycy zamówią u amerykańskiego producenta samolotów Boeing 300 maszyn o łącznej wartości 37 mld dolarów, licząc po cenach katalogowych – wynika z jednej z umów zawartych w czwartek w Pekinie przy okazji wizyty w Chinach prezydenta USA Donalda Trumpa.
Kategorie: Lotnictwo

Jest ustawa o koncepcji CPK. Wokół Portu Solidarność powstanie nowe miasto?

8. listopad 2017 - 22:22
Rząd przyjął uchwałę w sprawie przyjęcia "Koncepcji przygotowania i realizacji inwestycji Port Solidarność – Centralny Port Komunikacyjny dla Rzeczypospolitej Polskiej". Do końca 2019 r. mają trwać prace przygotowawcze, a port ma być budowany przez kolejnych 8 lat.
Kategorie: Lotnictwo

Prezes LOT: CPK to "projekt cywilizacyjny dla całego kraju"

8. listopad 2017 - 22:20
Decyzja rządu ws. Centralnego Portu Komunikacyjnego była długo oczekiwana - ocenił w rozmowie z PAP prezes PLL LOT Rafał Milczarski. Jak dodał, CPK to "projekt cywilizacyjny" dla Polski.
Kategorie: Lotnictwo

MON wkrótce odbierze pierwszego z zamówionych dla VIP Boeingów

8. listopad 2017 - 17:52
MON zaczyna odbiór pierwszego z trzech Boeingów 737 - średniej wielkości samolotów dla VIP; maszyna wkrótce trafi do 1. Bazy Lotnictwa Transportowego – napisał w środę na Twitterze wiceszef MON Bartosz Kownacki.
Kategorie: Lotnictwo

LOT rozbudowuje flotę. Spółka otrzyma sześć nowych embraerów

8. listopad 2017 - 8:31
W przyszłym roku PLL LOT ma otrzymać sześć nowych Embraerów 195, każdy z nich może zabrać na pokład 112 pasażerów - powiedział PAP prezes spółki Rafał Milczarski.
Kategorie: Lotnictwo

44 mln zł za pas startowy na lotnisku Krywlany. Białystok rozstrzygnął przetarg

6. listopad 2017 - 16:56
Miasto Białystok rozstrzygnęło w poniedziałek przetarg na budowę utwardzonego pasa startowego na lotnisku Krywlany. Było to możliwe dzięki wsparciu przez samorząd województwa, który dołoży miastu brakujące 16,1 mln zł.
Kategorie: Lotnictwo

Wild: Żadna z form finansowania CPK nie jest wykluczona

6. listopad 2017 - 13:34
Żadna z form finansowania Centralnego Portu Komunikacyjnego nie jest wykluczona - powiedział w Łodzi pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild. Dodał, że w grę wchodzi zarówno finansowanie budżetowe, jak i partnerstwo z podmiotami prywatnymi, w tym z zagranicznym akcjonariatem.
Kategorie: Lotnictwo

Wild: Rząd zajmie się jutro Centralnym Portem Komunikacyjnym

6. listopad 2017 - 11:48
Rząd zajmie się wtorek projektem uchwały Rady Ministrów ws. przyjęcia Koncepcji przygotowania i realizacji inwestycji Centralny Port Komunikacyjny i być może zostanie przyjęta - powiedział w poniedziałek PAP pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild.
Kategorie: Lotnictwo

Ryanair odleci z Modlina? To oznacza koniec lotniska

6. listopad 2017 - 8:51
Podwarszawskiemu lotnisku, zajmującemu piąte miejsce wśród wszystkich portów lotniczych w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów, grozi zamknięcie.
Kategorie: Lotnictwo

Miesztalski: Sprawy zmierzają ku temu, by wyrzucić Ryanaira z Polski

6. listopad 2017 - 8:45
Marek Miesztalski, skarbnik województwa mazowieckiego: Państwowa spółka Polskie Porty Lotnicze zażądała zwołania nadzwyczajnego zgromadzenia akcjonariuszy Modlina. Jeden z punktów ma dotyczyć potencjalnego rozwiązania umowy lotniska z tanią linią oraz skutków takiego działania.
Kategorie: Lotnictwo

Materiał chroniący samoloty rażone piorunem coraz bliżej komercjalizacji [WIDEO]

5. listopad 2017 - 12:33
Każdy rejsowy samolot statystycznie 1-2 w roku jest trafiony piorunem i choć obecne rozwiązania odgromowe chronią pasażerów niemal całkowicie, naukowcy pracują nad nowym materiałem dla zewnętrznych elementów poszycia samolotu – lżejszym, tańszym, wytrzymałym i przewodzącym prąd.
Kategorie: Lotnictwo

Ryanair uruchomił 15 nowych połączeń z Krakowa. Zobacz dostępne kierunki

3. listopad 2017 - 17:29
Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair uruchomiły od piątku 15 nowych połączeń z Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice. Przewoźnik ten wprowadził najwięcej nowości w zimowym rozkładzie lotów Kraków Airport, który obowiązuje od 30 października.
Kategorie: Lotnictwo

Rząd we wtorek zajmie się Centralnym Portem Komunikacyjnym. Koszt budowy wyniesie ok. 35 mld zł

3. listopad 2017 - 14:08
Rada Ministrów we wtorek ma zająć się Centralnym Portem Komunikacyjnym - wynika z porządku obrad rządu. Chodzi o projekt uchwały Rady Ministrów ws. przyjęcia Koncepcji przygotowania i realizacji inwestycji Port Solidarność – CPK.
Kategorie: Lotnictwo

Wizz Air zmienia politykę. Pozwoli klientom na zwiększenie bagażu podręcznego

30. październik 2017 - 16:29
Pasażerowie podróżujący węgierskim przewoźnikiem Wizz Air mogą zabrać ze sobą na pokład jeden bagaż podręczny o wymiarach 55x40x23 cm i maksymalnej wadze 10 kg - poinformowała linia w poniedziałek ogłaszając wprowadzenie nowej polityki bagażowej.
Kategorie: Lotnictwo