Subskrybuj zawartość
Zaktualizowano: 4 min. 26 sek. temu

Ryanair: 600 lotów odwołanych z powodu strajku personelu. Zobacz daty i trasy

18. lipiec 2018 - 19:29
Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair ogłosiły w środę, że odwołują 600 lotów w Europie przewidzianych na koniec lipca ze względu na zapowiadane wcześniej strajki personelu kabinowego w Hiszpanii, Portugalii i Belgii.
Kategorie: Lotnictwo

Niespełnione nadzieje radomskiego lotniska widmo

16. lipiec 2018 - 7:39
Pierwsze loty z portu w Radomiu mogą opóźnić się nawet o pół roku – wynika z ustaleń DGP. Tym bardziej że teren wokół niego to potencjalna bomba ekologiczna. Okazję zamierza wykorzystać Modlin.
Kategorie: Lotnictwo

Chorwacki kierunek polskiego przewoźnika. Czy LOT przejmie linie Croatia Airlines?

11. lipiec 2018 - 8:21
Chorwacki rząd zaprasza PLL LOT do rozmów na temat przejęcia części bądź całości linii Croatia Airlines.
Kategorie: Lotnictwo

Luxtorpeda 2.0 włączona w komponent kolejowy CPK

10. lipiec 2018 - 12:07
Program Luxtorpeda 2.0, którego celem jest stworzenie innowacyjnych pojazdów szynowych, został włączony w komponent kolejowy Centralnego Portu Komunikacyjnego - poinformował we wtorek PAP wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.
Kategorie: Lotnictwo

Lot premiera Morawieckiego z Czech wstrzymany. Powodem usterka techniczna samolotu

6. lipiec 2018 - 18:22
W piątek przed godz. 19 usunięto usterkę techniczną w samolocie, którym premier Mateusz Morawiecki miał wrócić z wizyty w Karlowych Warach do Warszawy. Lot po opóźnieniu zostanie wznowiony.
Kategorie: Lotnictwo

Pracownicy Ryanaira zapowiadają strajki w wakacje

5. lipiec 2018 - 15:27
Związki zawodowe reprezentujące personel kabinowy tanich linii lotniczych Ryanair we Włoszech, w Portugalii, Hiszpanii i Belgii zapowiedziały w czwartek akcję strajkową w końcu lipca, domagając się poprawy warunków zatrudnienia.
Kategorie: Lotnictwo

Modlin potrzebny centralnej Polsce. Audyt: Lotnisko może odciążyć CPK i port Chopina w Warszawie

4. lipiec 2018 - 9:26
Port lotniczy w Nowym Dworze Mazowieckim może odciążyć CPK i lotnisko Chopina w Warszawie – wynika z audytu firmy Polconsult. Problem w tym, że na niezbędne inwestycje brakuje pieniędzy oraz woli politycznej.
Kategorie: Lotnictwo

Silniki dreamlinerów do pilnej wymiany. Ilu maszyn dotyczy problem i co to oznacza dla pasażerów LOT-u?

4. lipiec 2018 - 8:37
Problem wadliwych silników dotyczyć może ponad 700 samolotów Boeing 787. Już uziemiono dwie maszyny należące do LOT-u. Ale grozi to większości maszyn tego typu w jego dyspozycji. Sprawdzamy krok po kroku, które z kłopotów polskiego przewoźnika lotniczego mogą realnie wpłynąć na bezpieczeństwo pasażerów.
Kategorie: Lotnictwo

LOT kontra "Fakt". Przewoźnik prostuje informacje na temat lotu z Cancun do Warszawy

3. lipiec 2018 - 15:51
W artykule "Faktu" na temat marcowego rejsu dreamlinera LOT-u z Cancun do Warszawy znajduje się wiele nieprawdziwych informacji, a także takich, które są źle zinterpretowane i wyciągnięte z kontekstu - oświadczył we wtorek dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT Adrian Kubicki.
Kategorie: Lotnictwo

Samoloty LOT-u uziemione przez silniki Rolls-Royce'a?

3. lipiec 2018 - 8:49
Narodowy przewoźnik musiał chwilowo wyleasingować samolot od innej linii lotniczej.
Kategorie: Lotnictwo

Chiny negocjują z Francją. Mogą kupić airbusy i wznowić import wołowiny

25. czerwiec 2018 - 14:58
Chiny będą negocjować z Francją w sprawie zakupu samolotów koncernu Airbus i po 17 latach embarga wznowią import francuskiej wołowiny – ustalili premierzy ChRL i Francji, Li Keqiang i Edouard Philippe, którzy spotkali się w poniedziałek w Pekinie.
Kategorie: Lotnictwo

LOT będzie zatrudniać. Przewoźnik potrzebuje 300 nowych pilotów

22. czerwiec 2018 - 14:15
PLL LOT do końca przyszłego roku chcą zatrudnić 300 nowych pilotów - zapowiedział prezes spółki Rafał Milczarski. Przewoźnik właśnie ogłosił nabór, szuka pilotów głównie z Europy Środkowo-Wschodniej do swoich baz operacyjnych w Warszawie i w Budapeszcie.
Kategorie: Lotnictwo

Airbus rozważa ograniczenie inwestycji po brexicie

22. czerwiec 2018 - 11:12
Europejski lider branży lotniczej Airbus rozważa wycofanie się z planów produkcji skrzydeł do nowych samolotów w brytyjskich fabrykach ze względu na niestabilność związaną z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - poinformował w piątek "The Times".
Kategorie: Lotnictwo

Lot rozwija się w Budapeszcie. Poleci do London City

21. czerwiec 2018 - 16:52
Narodowy przewoźnik umacnia swoją pozycję w stolicy Węgier. Zimą uruchomi połączenie z Budapesztu na położone blisko centrum stolicy Wielkiej Brytanii lotnisko London City.
Kategorie: Lotnictwo

Wild: W najbliższym miesiącu powstanie spółka do budowy szlaków kolejowych zw. z CPK

21. czerwiec 2018 - 10:05
Budowa nowych szlaków kolejowych w ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) będzie koordynowana przez spółkę powołaną w najbliższym miesiącu - mówił w czwartek pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild. Dodał, że jeżeli będzie taka potrzeba, to zostanie też powołana spółka do realizacji budowy.
Kategorie: Lotnictwo

Lotnisko Chopina będzie miało nową wieżę kontroli ruchu [WYWIAD Z PREZESEM PAŻP]

20. czerwiec 2018 - 10:17
Do czasu wybudowania Centralnego Portu Komunikacyjnego, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej musi wybudować nową wieżę kontroli lotów obsługującą warszawskie Lotnisko Chopina - poinformował PAP prezes PAŻP Janusz Niedziela. Dodał, że to konieczne do bezpiecznego nadzorowania wzrastającego ruchu.
Kategorie: Lotnictwo

Wild: Przyszłość Lotniska Chopina rozstrzygnie się po powstaniu ekspertyzy

19. czerwiec 2018 - 9:42
Nie jest jeszcze przesądzone, że Lotnisko Chopina w Warszawie zostanie zlikwidowane po powstaniu Centralnego Portu Komunikacyjnego, decyzja zapadnie po przygotowaniu ekspertyzy w tej sprawie - powiedział we wtorek w Radiu dla Ciebie pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild.
Kategorie: Lotnictwo

Wild: Nie jesteśmy zaskoczeni wynikami referendum ws. CPK

18. czerwiec 2018 - 8:08
Nie jesteśmy zaskoczeni wynikami referendum w gminie Baranów i z pokorą do nich podchodzimy - poinformował w poniedziałek PAP pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild. Zdajemy sobie sprawę z poziomu emocji wśród mieszkańców - dodał.
Kategorie: Lotnictwo

Mieszkańcy gminy Baranów zagłosowali przeciwko megalotnisku

18. czerwiec 2018 - 6:36
Mieszkańcy gminy Baranów w pow. grodziskim w niedzielnym referendum zagłosowali przeciw budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Na pytanie: "Czy chce Pan/Pani budowy CPK w gminie Baranów?", 84 proc. uczestników głosowania odpowiedziało "nie".
Kategorie: Lotnictwo

Trwa referendum w Baranowie. Mieszkańcy gminy wypowiedzą się ws. budowy CPK

17. czerwiec 2018 - 8:17
W gminie Baranów w niedzielę rozpoczęło się referendum, w którym mieszkańcy zdecydują, czy chcą budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, którego lokalizacja jest wskazywana w tej gminie. Swój głos obywatele będą mogli oddać do godz. 21. w jednej z czterech siedzib obwodowej komisji ds. referendum.
Kategorie: Lotnictwo