Subskrybuj zawartość
Zaktualizowano: 55 min. 5 sek. temu

Potrzebna nowelizacja do specustawy o CPK. Umożliwi zakup gruntów pod inwestycję

31. grudzień 2020 - 10:57
Nowelizacja specustawy dotyczącej Centralnego Portu Komunikacyjnego ma umożliwić m.in. rozpoczęcie wykupu gruntów
Kategorie: Lotnictwo

Nowa trasa do USA. LOT od czerwca 2020 r. zacznie latać z Warszawy do Waszyngtonu

30. grudzień 2020 - 15:21
PLL LOT od czerwca 2020 r. uruchomi bezpośrednie połączenie z Warszawy do Waszyngtonu - poinformowała spółka. Będzie to 10. połączenie polskiego przewoźnika łączące Polską z USA. Do Waszyngtonu samoloty będą latać trzy razy w tygodniu Boeingami 787 Dreamliner.
Kategorie: Lotnictwo

Boeing 777X wystartował. Pierwszą seryjną maszynę dostaną linie Emirates

25. styczeń 2020 - 22:38
Amerykański samolot pasażerski Boeing 777X, będący najnowszym modelem dwusilnikowych szerokokadłubowych odrzutowców dalekiego zasięgu serii 777, wystartował w sobotę z fabrycznego lotniska w Seattle w stanie Waszyngton w USA do swego pierwszego lotu.
Kategorie: Lotnictwo

Prezes LOT: Przejęcie Condora dwukrotnie zwiększa skalę działalności Polskiej Grupy Lotniczej

25. styczeń 2020 - 9:42
Przejęcie przez Polską Grupę Lotniczą linii Condor oznacza dwukrotne zwiększenie skali działalności PGL, a dla LOT-u dostęp do nowych kierunków wakacyjnych, typów samolotów we flocie jak Airbus, atrakcyjne sloty i lepsze wykorzystanie zasobów ludzkich - mówi PAP prezes PGL i LOT Rafał Milczarski.
Kategorie: Lotnictwo

Rząd Niemiec: Kupno linii Condor przez LOT to "dobry sygnał"

24. styczeń 2020 - 14:12
Rząd Niemiec ocenia, że kupno linii lotniczych Condor przez LOT, to "dobry sygnał". W piątek na konferencji prasowej we Frankfurcie nad Menem oficjalnie potwierdzono, że oferta polskiego przedsiębiorstwa była najbardziej atrakcyjna.
Kategorie: Lotnictwo

LOT przejmie linie lotnicze Condor. Ma uratować niemiecką firmę przed upadkiem

24. styczeń 2020 - 12:48
Polska Grupa Lotnicza, do której należy LOT, przejmuje największą niemiecką wakacyjną linię lotniczą Condor - poinformował premier Mateusz Morawiecki na piątkowej konferencji prasowej.
Kategorie: Lotnictwo

Iran przyznaje, że wystrzelono dwie rakiety w kierunku ukraińskiego samolotu

21. styczeń 2020 - 11:53
Iran potwierdził we wtorek, że Gwardia Rewolucyjna wystrzeliła 8 stycznia dwie rakiety w kierunku samolotu ukraińskich linii lotniczych. Samolot rozbił się pod Teheranem; zginęło 176 osób, wszystkie znajdujące się na pokładzie - głównie Irańczycy i Kanadyjczycy.
Kategorie: Lotnictwo

LOT chce wozić Niemców na wczasy. Z przesiadką w Warszawie

20. styczeń 2020 - 8:41
Nasz narodowy przewoźnik ma ochotę na przejęcie niemieckich linii Condor. Eksperci przyznają, że polska firma musi mocno urosnąć, by móc mierzyć się z konkurencją.
Kategorie: Lotnictwo

Turbulencje Boeinga. Czy nowy prezes wyprowadzi koncern na prostą?

18. styczeń 2020 - 19:14
Ostatnie półtora roku było fatalne dla Boeinga: w dwóch katastrofach modelu 737 MAX zginęło 346 osób, wszystkie maszyny uziemiono, zaś koncern wstrzymał ich produkcję. Z fotelem pożegnał się stary prezes, a w tym tygodniu zastąpił go nowy. Czy wyprowadzi firmę na prostą?
Kategorie: Lotnictwo

Milczarski: LOT realizuje politykę ekspansji. Liczba połączeń wzrosła trzykrotnie

18. styczeń 2020 - 10:01
Dzięki nowemu podejściu rządu Zjednoczonej Prawicy, spółka PLL LOT skutecznie realizuje strategię rozwoju - mówi w weekendowej "Gazecie Polskiej Codziennie" prezes spółki Rafał Milczarski. W ciągu ostatnich trzech lat liczba połączeń wzrosła trzykrotnie - dodał.
Kategorie: Lotnictwo

Uziemiony boeing poleciał z Warszawy do Izraela. Powód? Nasz klimat mu nie służy

17. styczeń 2020 - 14:26
Jeden z uziemionych boeingów 737 MAX poleciał z Warszawy do Izraela. Jak tłumaczy przewoźnik, polski, wilgotny klimat nie służy samolotom, które bezczynnie stoją od miesięcy na płycie lotniska.
Kategorie: Lotnictwo

Rozstrzygnięcie przetargu na budowę terminala na lotnisku w Radomiu opóźnione

15. styczeń 2020 - 11:25
Przedłuża się rozstrzygnięcie przetargu na budowę terminala na lotnisku w Radomiu. Firmy, które brały udział w aukcjach elektronicznych, złożyły odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej; dwa z nich zostały oddalone, a jedno czeka na rozpatrzenie.
Kategorie: Lotnictwo

LOT zainauguruje rejsy do Pekinu-Daxing - jednego z największych lotnisk świata

15. styczeń 2020 - 8:50
PLL LOT uruchomią w środę bezpośrednie rejsy z Warszawy do jednego z największych lotnisk świata - Pekinu-Daxing w Chinach. To drugi port w Pekinie, do którego będą latały maszyny polskiego przewoźnika. Oznacza to, że LOT będzie latał do Chin codziennie, siedem razy w tygodniu.
Kategorie: Lotnictwo

Szef kanadyjskiego koncernu zarzucił USA spowodowanie swymi działaniami śmierci pasażerów UIA

14. styczeń 2020 - 8:47
Szef kanadyjskiego koncernu Maple Leaf Foods zarzucił władzom USA spowodowanie swoimi działaniami śmierci pasażerów samolotu pasażerskiego ukraińskich linii lotniczych UIA w Teheranie. Premier Kanady Justin Trudeau przyznał, że w kraju widoczne są wielkie emocje.
Kategorie: Lotnictwo

Zełenski: Ukraina domaga się od Iranu ukarania winnych i odszkodowania

11. styczeń 2020 - 9:11
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski domaga się ukarania winnych i wypłacenia odszkodowania od Iranu, który przyznał w sobotę do "nieintencjonalnego" zestrzelenia samolotu ukraińskich linii lotniczych, w wyniku czego zginęło 176 osób znajdujących się na pokładzie.
Kategorie: Lotnictwo

Szwecja cofa liniom Iran Air zezwolenie na działalność

10. styczeń 2020 - 18:49
Szwedzkie władze cofnęły w piątek zezwolenie na działalność irańskim państwowym liniom lotniczym Iran Air. Powodem jest "troska o bezpieczeństwo" oraz "niejasne okoliczności" katastrofy ukraińskiego samolotu w Teheranie.
Kategorie: Lotnictwo

Lufthansa odwołuje loty do i z Teheranu z powodu "niejasnej sytuacji bezpieczeństwa"

10. styczeń 2020 - 14:29
Największe niemieckie linie lotnicze Lufthansa poinformowały w piątek, że odwołują loty do i z Teheranu do 20 stycznia włącznie. Powodem są względy bezpieczeństwa. W środę w irańskiej stolicy rozbił się ukraiński samolot. Mógł on zostać zestrzelony.
Kategorie: Lotnictwo

Ryanair urośnie o milion. Ruch w Katowicach wzrośnie o 50 proc. pasażerów

10. styczeń 2020 - 8:09
W ubiegłym roku przewoźnik miał w Polsce 13,2 mln pasażerów, w tym planuje 14,2 mln. W Katowicach przybędzie ich aż 50 proc.
Kategorie: Lotnictwo

Uziemienie boeingów 737 MAX mocno uderza w LOT. To setki milionów strat

9. styczeń 2020 - 8:44
Kolejni przewoźnicy dogadują się z producentem w sprawie rekompensat za wadliwe MAX-y. LOT mogło to kosztować 500 mln zł.
Kategorie: Lotnictwo

Linie lotnicze zmieniają trasy przelotów. Będą omijać przestrzeń powietrzną Iranu

8. styczeń 2020 - 11:38
Wiele linii lotniczych w środę postanowiło zmienić trasy swoich lotów w regionie Bliskiego Wschodu w związku z nocnymi atakami Iranu na cele USA w Iraku i związanymi z tym obawami przed dalszym zaostrzeniem się sytuacji.
Kategorie: Lotnictwo