Subskrybuj zawartość
Zaktualizowano: 50 min. 26 sek. temu

Rząd nie zgadza się na rozbudowę portu w Modlinie. Kredyt uratuje lotnisko?

20. wrzesień 2018 - 6:55
Rząd niby nie chce zamykać podwarszawskiego lotniska, ale nie zgadza się na jego rozbudowę . Jego władze od jutra zaczynają wdrażać plan obejścia tego weta
Kategorie: Lotnictwo

Ryanair stopniowo przenosi się do Polski

18. wrzesień 2018 - 6:30
Przewoźnik chce realizować rozkładowe rejsy w ramach czarterowej spółki. W 2019 r. chce mieć ponad 20 samolotów.
Kategorie: Lotnictwo

Tak wygląda lotnisko przyszłości. Nie potrzebuje ludzi, by działać

17. wrzesień 2018 - 21:13
Wyobraź sobie, że lądujesz na gigantycznym lotnisku, a jedynym urzędnikiem - człowiekiem, którego spotkasz na swojej drodze przez terminal, jest celnik. Czy to wizja przyszłości? Nie, to już teraz jest możliwe w Singapurze.
Kategorie: Lotnictwo

Procedura sprzedaży lotniska w Radomiu zakończy się w ciągu miesiąca?

17. wrzesień 2018 - 15:46
W ciągu miesiąca, jeśli nie będzie sądowych odwołań, może dojść do sprzedaży Portu Lotniczego w Radomiu, którego upadłość sąd ogłosił w piątek - poinformował w poniedziałek rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu Arkadiusz Guza. Nabywcą lotniska będzie Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze.
Kategorie: Lotnictwo

Boeing stawia na Chiny. Wojna handlowa Trumpa może zniweczyć te plany

16. wrzesień 2018 - 20:58
Pomimo eskalacji  sporu między dwiema największymi gospodarkami świata, Boeing Co. podniósł prognozę zapotrzebowania na samoloty w Chinach i chce to wykorzystać. Czy optymistyczne założenia planistów amerykańskiego koncernu mają szansę na realizację w obliczu wojny handlowej wywołanej przez prezydenta Donalda Trumpa i chińskich działań odwetowych?
Kategorie: Lotnictwo

Dronowa rewolucja w Polsce. Powstaje poligon doświadczalny dla bezzałogowców

14. wrzesień 2018 - 15:51
Na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii powstanie poligon doświadczalny dla dronów. Porozumienie w tej sprawie podpisano podczas kongresu Impact mobility rEVolution'18. Co to oznacza dla Polski?
Kategorie: Lotnictwo

Bloomberg: Polska chce się stać lotniczą bramą do Azji. Kosztem Europy Zachodniej

14. wrzesień 2018 - 11:09
Polska chce wykorzystać gwałtownie rosnący ruch lotniczy (pasażerski i transportowy), aby przekształcić CPK w kluczową bramę Europy do Azji. Warszawa jest także otwarta na partnerów z Dalekiego Wschodu, którzy pomogliby jej sfinansować gigantyczne przedsięwzięcie.
Kategorie: Lotnictwo

Kolejny wielki strajk w Ryanairze? Personel z Belgii i Irlandii zagroził przewoźnikowi

13. wrzesień 2018 - 16:00
Personel niskobudżetowych linii lotniczych Ryanair z Belgii i Irlandii zagroził w czwartek zorganizowaniem 28 września strajku, który ma się też odbyć w Portugalii, Holandii i Hiszpanii. Związkowcy domagają się objęcia ich lokalnymi kontraktami pracowniczymi.
Kategorie: Lotnictwo

Alternatywą dla CPK byłoby burzenie osiedli na południu Warszawy

13. wrzesień 2018 - 13:38
Wybór jest tylko taki: Można zamknąć Okęcie i przenieść samoloty w inne miejsce dalej od miasta lub wywłaszczyć tereny i zlikwidować dużą część zabudowy na południu Warszawy – mówi Mariusz Rutz, szef biura JSK Architekci, które projektowało m.in. Stadion Narodowy a potem wiele terminali lotniczych w Polsce i całej Europie.
Kategorie: Lotnictwo

Jacek Bartosiak został prezesem spółki odpowiedzialnej za CPK

12. wrzesień 2018 - 16:51
Jacek Bartosiak będzie prezesem spółki odpowiedzialnej za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) – poinformował w środę w Katowicach wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. budowy CPK Mikołaj Wild.
Kategorie: Lotnictwo

CPK kontra lotnisko Chopina. Co dalej z Okęciem?

12. wrzesień 2018 - 16:39
Decyzje na temat zakresu dalszego funkcjonowania lotniska na Okęciu powinny być podejmowane w oderwaniu od emocji, w oparciu o fakty, a nie o przeczucia i lęki – mówi w Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK.
Kategorie: Lotnictwo

Ta spółka będzie budować CPK. Jakie ma zadania? Wywiad z Mikołajem Wildem

12. wrzesień 2018 - 15:49
Nowym prezesem spółki, która będzie budowała CPK został Jacek Bartosiak – ogłoszono dziś oficjalnie podczas kongresu Impact mobility rEVolution’18. O tym jakie zadania będzie mieć nowa spółka i jakie przeszkody może napotkać w ich realizacji, rozmawiamy z Mikołajem Wildem, wiceministrem infrastruktury i pełnomocnikiem rządu ds. CPK.
Kategorie: Lotnictwo

Milczarski: Dzięki CPK LOT stanie się graczem globalnym

12. wrzesień 2018 - 15:25
Centralny Port Komunikacyjny będzie miejscem, które umożliwi nam zostanie graczem globalnym i realizowanie połączeń do wszystkich kluczowych hubów świata - powiedział Rafał Milczarski, prezes PLL LOT, w czasie kongresu Impact mobility rEVolution'18.
Kategorie: Lotnictwo

Linie lotnicze z całego świata potrzebują 500 tys. pilotów

12. wrzesień 2018 - 9:17
Na ogłoszenie LOT-u odpowiedziało tysiąc kandydatów z całego świata, m.in. z USA, Ekwadoru i Nowej Zelandii. Spośród nich spółka wybierze 150 najlepszych.
Kategorie: Lotnictwo

W Niemczech trwa strajk pilotów i personelu pokładowego Ryanaira

12. wrzesień 2018 - 8:56
Od godziny 3 nad ranem w środę trwa w Niemczech strajk pilotów i personelu pokładowego niskobudżetowych linii lotniczych Ryanair. W związku z 24-godzina akcją strajkową odwołano 150 z 400 lotów z Niemiec i do Niemiec.
Kategorie: Lotnictwo

Ryanair odwołuje w środę 150 lotów z i do Niemiec z powodu strajku

11. wrzesień 2018 - 15:25
Tanie linie lotnicze Ryanair poinformowały we wtorek po południu o odwołaniu w środę 150 z 400 lotów z Niemiec i do Niemiec w związku z zapowiadanym na ten dzień strajkiem pilotów i personelu pokładowego.
Kategorie: Lotnictwo

Strajk pracowników Ryanaira sparaliżuje przeloty w Niemczech

11. wrzesień 2018 - 11:54
Zapowiedziany na środę strajk pilotów i personelu pokładowego Ryanaira w Niemczech sprawi, że niskokosztowemu przewoźnikowi tego dnia "trudno będzie realizować loty z Niemiec" - ocenił we wtorek szef jednego ze związków zawodowych biorących udział w akcji.
Kategorie: Lotnictwo

Żalek z okazji kampanii wyborczej wraca do tematu budowy lotniska w Białymstoku

10. wrzesień 2018 - 15:09
Do tematu budowy w Podlaskiem lotniska regionalnego wrócił w swojej kampanii wyborczej kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Białegostoku Jacek Żalek. Zadeklarował, że jeśli wygra, to miasto dołoży do tej inwestycji z własnego budżetu przynajmniej jedną czwartą potrzebnej kwoty.
Kategorie: Lotnictwo

Super wyniki Lotniska Chopina. Wzrost liczby pasażerów o 14 proc.

7. wrzesień 2018 - 20:38
Warszawskie Lotnisko Chopina od stycznia do końca sierpnia br. obsłużyło blisko 12 mln pasażerów - poinformował w piątek port. To o 14 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresem ub.r. Prawie 11 mln osób skorzystało z połączeń międzynarodowych.
Kategorie: Lotnictwo

Wild: pożyczka Ryanaira dla lotniska w Modlinie nie uratuje go

7. wrzesień 2018 - 18:04
Pożyczka Ryanaira na rozwój lotniska w Modlinie byłaby "betonowymi skarpetami" dla spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin - mówi PAP wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild. Dodał, że oznaczałoby to trwałą nierentowność lotniska.
Kategorie: Lotnictwo