Podkarpackie: lotnisko w Jasionce zaprezentuje się na Routes Europe

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka (fot. rzeszowairport.pl)

Lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce (woj. podkarpackie) po raz pierwszy weźmie udział w Routes Europe

Korea Płn. deklaruje gotowość ataku na amerykański lotniskowiec

Korea Północna zadeklarowała w niedzielę gotowość ataku na amerykański lotniskowiec atomowy USS Carl Vinson, który został skierowany przez prezydenta Donalda Trumpa na wody koreańskie w związku z groźbą nowego północnokoreańskiego testu nuklearnego.

Pierwszy fiński satelita w kosmosie

Finlandia oficjalnie rozpoczęła badanie kosmosu. W sobotę pierwszy fiński satelita dotarł do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS, skąd w maju ma zostać wprowadzony na docelową orbitę. Będzie badał niższą warstwę atmosfery.

Białoruś: protest wobec ambasadora Litwy z powodu incydentu z samolotem

MSZ Białorusi poinformowało w sobotę o wręczeniu noty protestu ambasadorowi Litwy w Mińsku w związku z incydentem powietrznym, który miał miejsce 19 kwietnia. Wg białoruskich władz litewski samolot naruszył przestrzeń powietrzną Białorusi.

Wypadek myśliwca z lotniskowca USA wysłanego na wody koreańskie

F/A-18E na lotniskowcu USS Carl Vinson (fot. US Navy)

Amerykański myśliwiec F/A-18E uległ wypadkowi podchodząc do lądowania na lotniskowcu USS Carl Vinson

Morawiecki: ani razu nie było dr. Berczyńskiego przy negocjacjach ws. caracali

Nazwisko dr. Wacława Berczyńskiego ani razu się nie pojawiło w trakcie całorocznych negocjacji dotyczących przetargu na caracale - powiedział w sobotę wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. "Ani razu nie było tego pana przy stole negocjacyjnym" - dodał.

Dr Berczyński nie jest już szefem rady nadzorczej Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1

Dr Wacław Berczyński, który w czwartek przestał być szefem podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej, nie jest także przewodniczącym rady nadzorczej Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1 w Łodzi, rezygnację złożył w czwartek - poinformowało w sobotę MON.

Urodzinowe zdjęcie z Kosmicznego Teleskopu Hubble'a

W poniedziałek 24 kwietnia przypada 27. rocznica wystrzelenia Kosmicznego Teleskopu Hubble'a. Z tej okazji NASA zaprezentowała urodzinowe zdjęcie wykonane tym instrumentem.

"Nasz Dziennik": na Caracalach Polska straciłaby kilka miliardów złotych

Śmigłowiec H225M Caracal (fot. airbushelicopters.com)

W przypadku zakupu wojskowych śmigłowców Caracal na warunkach wynegocjowanych przez rząd PO-PSL Polska straciłaby kilka miliardów złotych

Finalny przelot sondy Cassini koło Tytana

W najbliższą sobotę amerykańska sonda Cassini po raz ostatni zbliży się do Tytana, największego księżyca Saturna. Wkrótce sonda rozpocznie finalny etap swojej misji, aby we wrześniu ulec zniszczeniu w atmosferze planety.

Załoga statku Sojuz MS-04 już na ISS

Załoga rosyjskiego statku kosmicznego Sojuz MS-04, który wystartował w czwartek rano z kosmodromu Bajkonur, już po południu tego samego dnia znalazła się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) - poinformowało Centrum Kontroli Lotów (ros. CUP).

Wobec wzrostu napięcia Seul i Waszyngton prowadzą manewry lotnicze

W sytuacji utrzymującego się w regionie napięcia ponad sto samolotów amerykańskich i południowokoreańskich prowadzi wspólne manewry obronne - ogłosiło w czwartek dowództwo Sił Powietrznych Korei Południowej.

PP "Porty Lotnicze" chce zatrudniać więcej osób niepełnosprawnych

Siedziba PPL

Zwiększenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami oraz poprawienie dostępności lotniska dla takich osób – zakłada zawarte w czwartek porozumienie między Przedsiębiorstwem Państwowym "Porty Lotnicze" a PFRON

Polska firma uczestniczy w budowie systemu dokowania dla wahadłowców

W budowę systemu dokowania dla nowych wahadłowców, które mają dostarczać zaopatrzenie do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, będzie zaangażowana firma SENER Polska. Wahadłowce przygotowuje amerykańska firma Sierra Nevada Corporation, a system ma być gotowy w 2019 r.

Statek kosmiczny Sojuz MS-04 zmierza ku ISS

Rosyjski statek kosmiczny Sojuz MS-04 z Rosjaninem Fiodorem Jurczychinem i Amerykaninem Jackiem Fischerem wszedł w czwartek po starcie z kosmodromu Bajkonur na orbitę wokółziemską zmierzając ku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) - podała kontrola lotu.

Polski Kret poleci na Marsa

Polski robot Kret poleci na Marsa w ramach misji NASA InSight w 2018 roku - powiedział w środę na konferencji prasowej dr Jerzy Grygorczuk, wiceprezes firmy Astronika. "Kret" będzie pierwszym kompletnym systemem dostarczonym przez polski przemysł na tak istotną misję.

Kachaniak: od 2016 nowe zasady nadzoru resortu nad ULC

Od 2016 r. obowiązywało nowe zarządzenie ministra infrastruktury ws. trybu nadzoru nad Urzędem Lotnictwa Cywilnego, poprawiające niedociągnięcia poprzedniego - podkreślił przed komisją ds. Amber Gold Marek Kachaniak, b. dyrektor Departamentu Lotnictwa w resorcie infrastruktury.

Sąd: wymogi Aerofłotu dot. wagi stewardes to nie dyskryminacja

Sąd oddalił skargę o dyskryminację ze względu na wygląd, złożoną przez stewardesę, którą linie Aerofłot uznały za zbyt grubą. Przewoźnik przedstawił koszty transportu "dodatkowych kilogramów" pracownika - podała w środę telewizja Dożd.

Kapis przed komisją ds Amber Gold: nadzór nad ULC nie był taki, jak byśmy chcieli

OLT Express (samolot)

Nadzór resortu transportu nad Urzędem Lotnictwa Cywilnego był, ale nie w takim zakresie, jak byśmy chcieli – mówił przed komisją śledczą ds. Amber Gold Krzysztof Kapis, były dyrektor z tego resortu

Prezydent upamiętnił ofiary katastrofy wojskowej Casy w Mirosławcu

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął w środę wizytę na Pomorzu Zachodnim od złożenia wieńca pod pomnikiem poświęconym ofiarom katastrofy wojskowego transportowca Casa C-295 w Mirosławcu (Zachodniopomorskie).