Włochy: rozbił się śmigłowiec pogotowia, zginęło 6 osób

Sześć osób zginęło we wtorek w katastrofie śmigłowca włoskiego pogotowia ratunkowego, który rozbił się w pobliżu terenów narciarskich w Abruzji - podała telewizja RAI. Nie przeżył nikt, kto był na pokładzie.

Rekrutacja pracowników do fabryki serwisowania silników lotniczych w Środzie Śląskiej

Xeos, spółka joint venture zawiązana przez GE Aviation i Lufthansa Technik, rozpoczęła rekrutację pracowników do fabryki serwisowania silników lotniczych, która powstanie w Środzie Śląskiej. Firma zamierza otworzyć również centrum szkoleń dla pracowników.

Reuters: Niemcy rozważają wymianę systemu obrony przeciwlotniczej

Niemcy są coraz bliższe decyzji w sprawie wymiany swego starzejącego się systemu obrony przeciwlotniczej bliskiego zasięgu - informuje we wtorek Reuters, powołując się na źródła zaznajomione z tą sprawą.

Premier: przetarg na działkę w Łodzi prawdopodobnie podjęty będzie jeszcze raz

Przetarg na sprzedaż działki w Łodzi pod terminal przeładunkowy na szlaku kolejowym z Chin do Europy prawdopodobnie zostanie podjęty jeszcze raz - poinformowała we wtorek premier Beata Szydło. My nie wycofujemy się z tych decyzji, chcemy realizować z chińskimi partnerami wspólne projekty - dodała.

MR: CBA dostanie wszelkie dokumenty nt. negocjacji offsetu z Airbus Helicopters

Na wniosek Prokuratury Regionalnej w Szczecinie Centralne Biuro Antykorupcyjne otrzyma wszelką dokumentację dotyczącą negocjacji umowy offsetowej z Airbus Helicopters za okres od 30 września 2015 r. do 4 października 2016 r. - poinformowało we wtorek Ministerstwo Rozwoju.

CBA bada dokumenty ws. przetargu na śmigłowce dla wojska

Centralne Biuro Antykorupcyjne – dokumenty (fot. cba.gov.pl)

Funkcjonariusze CBA zabezpieczają w Ministerstwie Rozwoju oraz PZL Mielec i PZL Świdnik dokumenty w sprawie przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla wojska

Premier: nadal intensywnie będziemy domagać się zwrotu wraku Tupolewa

Przez cały ubiegły rok trwały zabiegi dyplomatyczne ws. odzyskania wraku Tu-154 M i dalej będziemy intensywnie się domagać się jego zwrotu - oświadczyła we wtorek na konferencji prasowej po przeglądzie resortu spraw zagranicznych premier Beata Szydło.

Japonia: umieszczono na orbicie pierwszego wojskowego satelitę

Pierwszy telekomunikacyjny satelita japońskiego ministerstwa obrony został we wtorek umieszczony na orbicie Ziemi - poinformował resort obrony Japonii. Urządzenie ma zwiększyć możliwości sieci komunikacyjnej japońskich sił samoobrony.

Lubuskie: na lotnisku w Babimoście powstanie ośrodek szkolenia pilotów

Utworzenie ośrodka szkolenia lotniczego – to pomysł spółki Westwings, która we współpracy z samorządem woj. lubuskiego i Przedsiębiorstwem Porty Lotnicze chce zająć się szkoleniem pilotów na terenie Portu Lotniczego w Babimoście.

Śląskie: po zgłoszeniu awarii samolot bezpiecznie wylądował w Pyrzowicach

Samolot czarterowy, którego pilot przed lądowaniem zgłosił podejrzenie awarii klap samolotu, w poniedziałek wieczorem bezpiecznie wylądował - w asyście służb ratowniczych - na lotnisku Katowice w Pyrzowicach. Klapy zadziałały prawidłowo, nie było potrzeby interwencji służb.

Rosja: wspólny nalot w Syrii z siłami międzynarodowej koalicji

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało w poniedziałek o przeprowadzeniu wspólnego nalotu z siłami międzynarodowej koalicji pod dowództwem USA na cele Państwa Islamskiego (IS) w Syrii. Koalicja szybko zdementowała rosyjskie doniesienia.

Brytyjski minister obrony: mam pełne zaufanie do systemu Trident

Brytyjski minister obrony Michael Fallon odmówił w poniedziałek odpowiedzi na pytania o szczegóły "zakończonego sukcesem" ubiegłorocznego testu systemu odstraszania nuklearnego Trident. "Jego zdolność i skuteczność nie ulegają wątpliwości" - podkreślił.

Wniosek o pozwolenie na budowę pasa startowego lotniska w Suwałkach

Władze Suwałk (Podlaskie) wystąpiły do wojewody z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę pasa startowego lokalnego lotniska. Według założeń ma być oddane do użytku w 2018 r.

Qumak ma kontrakty na budowę dwóch heliportów

Qumak podpisał umowy, na mocy których wybuduje dwa lądowiska dla helikopterów ratunkowych przy szpitalach w Wołominie i w Działdowie. Łączna wartość kontraktów to ponad 1,6 mln zł netto - podała spółka w komunikacie prasowym.

Szef MON: polska armia nie zapomni o tragedii w Mirosławcu

O tragedii w Mirosławcu polska armia nigdy nie zapomni - powiedział w poniedziałek minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w miejscu katastrofy w Mirosławcu (Zachodniopomorskie) podczas uroczystości upamiętniających jej ofiary.

LOT będzie obsługiwał połączenie lotnicze Babimost–Warszawa

Spółka LOT wygrała przetarg na połączenia lotnicze z portu Zielona Góra/Babimost do Warszawy i z powrotem. Nowy przewoźnik rozpocznie pracę z początkiem marca br. - poinformował w poniedziałek Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Z powodu mgły na Heathrow odwołano ok. 100 lotów

Mgła na Heathrow (fot. NPAS London/Twitter)

Około 100 lotów odwołano na londyńskim lotnisku Heathrow z powodu gęstej mgły

Kamerun: dowódca sił zbrojnych zginął w katastrofie śmigłowca

Dowódca sił zbrojnych Kamerunu, gen. Jacob Kodji, zginął w niedzielę wieczorem w katastrofie śmigłowca w pobliżu granicy z Nigerią. W katastrofie zginęło też trzech innych wysokich rangą oficerów oraz dwóch członków załogi - poinformowały władze.

Premier: konsekwentnie zabiegamy o zwrot wraku Tupolewa

Polska zabiega o zwrot wraku Tuplewa i konsekwentnie będzie to robić; to nie tylko bardzo ważny dowód w sprawie katastrofy smoleńskiej, ale także własność Polski – powiedziała w niedzielę premier Beata Szydło.

Port lotniczy w Szymanach będzie mógł świadczyć usługi meteo

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury (fot. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury)

Port lotniczy Olsztyn-Mazury będzie mógł świadczyć usługi meteo dla lotniska w Szymanach, ale też dla innych zainteresowanych