LOT-em z pięciu polskich miast bezpośrednio do Tel Awiwu

Polskie Linie Lotnicze LOT od czerwca tego roku uruchomią bezpośrednie loty do Tel Awiwu w Izraelu z Lublina, Gdańska, Poznania i Wrocławia, a z Warszawy liczba rejsów do tego miasta wzrośnie do 13 tygodniowo z siedmiu - poinformowała we wtorek spółka.

PO: będziemy pytać premier o liczbę lotów CASĄ i ich koszty

Będziemy pytać premier Beatę Szydło o liczbę i łączne koszty lotów VIP-ów samolotami wojskowymi CASA - zapowiedzieli we wtorek posłowie PO. Według nich w sprawie lotów mogło dojść do marnotrawstwa środków publicznych i naruszenia procedur bezpieczeństwa.

Sonda Juno nie zmieni swojej orbity do końca misji

NASA poinformowała, iż jej sonda kosmiczna Juno pozostanie do końca misji na swojej obecnej orbicie wokół Jowisza. Tym samym zrezygnowano z planowanych wcześniej zmian przebiegu orbity.

NASA ma dowody na występowanie związków organicznych na Ceres

W ramach amerykańskiej misji kosmicznej Dawn na planecie karłowatej Ceres natrafiono na związki organiczne. Występują one m.in. w jednym z kraterów na powierzchni obiektu – podała NASA.

Australia: 5 osób zginęło w katastrofie małego samolotu

Samolot Beechcraft B200 King Air spadł na centrum handlowe na przedmieściu Melbourne (fot. domtomactu.com)

W katastrofie małego samolotu, który spadł we wtorek rano na centrum handlowe na przedmieściu Melbourne zginęło 5 osób – poinformowała policja

Szef MON: śmigłowce kupimy szybciej, taniej i lepiej spełniając wymagania wojska

Śmigłowiec S-70i Black Hawk (fot. PZL Mielec)

Kupimy śmigłowce szybciej, taniej i lepiej spełniając wymagania wojska – zapewniał w poniedziałek szef MON Antoni Macierewicz

Raport: europejskie lotniska w ub.r. obsłużyły 2 mld pasażerów

Europejskie porty lotnicze obsłużyły w 2016 roku rekordowe 2 mld pasażerów - wynika z najnowszego raportu Europejskiej Rady Lotnisk (ACI Europe). To o 5,1 proc. więcej niż w 2015 roku. Warszawskie Lotnisko Chopina odnotowało 14,5 proc. wzrost podróżnych.

Samolot systemu AWACS na Okęciu, narada komponentu w Warszawie

Strażnik nieba wschodniej flanki NATO w Warszawie (fot. Mirosław Cyryl Wójtowicz)

Natowski samolot systemu wczesnego ostrzegania AWACS wylądował w poniedziałek na warszawskim Okęciu

MON: producenci śmigłowców i samolotów dla VIP-ów zaproszeni do składania ofert

Inspektorat Uzbrojenia MON ogłosił rozpoczęcie negocjacji z trzema wykonawcami, którzy złożyli wstępne oferty na dostawę 16 śmigłowców dla wojska. W poniedziałek przekazano producentom zaproszenia do składania ofert - poinformowało MON.

Stewardessa: liczy się szczery uśmiech

Stewardessy linii Emirates (fot. emirates.com)

Bycie stewardessą w liniach lotniczych Emirates to dla wielu młodych kobiet praca marzeń

PO: na nasz wniosek będzie informacja rządu ws. przetargu na śmigłowce

W najbliższy czwartek, na wniosek PO, rząd przedstawi w Sejmie informację na temat przetargu na śmigłowce dla polskiej armii - poinformowali w poniedziałek politycy Platformy. PO chce też zwołania sejmowej komisji obrony narodowej w tej sprawie.

Szef klubu PO ws. przetargu na śmigłowce

Może się okazać, że ten przetarg wyłoni oferenta, który będzie miał znacznie gorszą ofertę - mówił w poniedziałek na antenie Polsat News szef klubu PO Sławomir Neumann, komentując zapowiedź ogłoszenia przetargu na śmigłowce dla polskiej armii.

Opioła: przetarg na śmigłowce przetnie spekulacje

Śmigłowiec H225M Caracal

Dobrze, że resort obrony narodowej zdecydował się ogłosić przetarg na śmigłowce – ocenił w poniedziałek przewodniczący sejmowej komisji ds. Służb Specjalnych Marek Opioła (PiS)

Udany start rakiety Falcon 9 z przylądka Canaveral

Rakieta Falcon 9 prywatnej amerykańskiej firmy SpaceX z powodzenia wystartowała w niedzielę z kosmodromu na przylądku Canaveral na Florydzie. Rakieta wyniosła na orbitę okołoziemską statek towarowy, który ma dotrzeć do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Kownacki: będzie kolejne postępowanie na śmigłowce, tym razem transportowe

W najbliższy poniedziałek ogłoszony ma zostać przetarg na zakup 16 śmigłowców dla wojsk specjalnych, ale Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowuje już kolejne postepowanie, tym razem na zakup śmigłowców stricte transportowych - poinformował w niedzielę wiceszef MON Bartosz Kownacki w audycji "Śniadanie w Radiu Zet".

USA: z powodu usterki technicznej start Falcon 9 odwołany na sekundy przed czasem

Start należącej do prywatnej amerykańskiej firmy SpaceX rakiety Falcon 9 z kosmodromu na przylądku Canaveral na Florydzie odwołano w sobotę zaledwie kilkanaście sekund przed wyznaczonym czasem z powodu usterki technicznej - poinformowała NASA.

Szef MON: w poniedziałek ogłoszenie przetargu na śmigłowce dla polskiej armii

Przetarg na śmigłowce dla polskiej armii zostanie ogłoszony w najbliższy poniedziałek - zapowiedział w sobotę w Monachium minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

USA: gwałtowny front burzowy zaatakował Kalifornię

Niezwykle gwałtowny front burzowy, który nadciągnął znad Pacyfiku, zaatakował w piątek południową Kalifornię. Wichura, której towarzyszyły intensywne ulewy, powalała drzewa, zrywała linie energetyczne i spowodowała chaos w komunikacji drogowej i lotniczej.

Hamas odrzucił ofertę Izraela dotyczącą budowy portu i lotniska w Gazie

Islamski Hamas, który sprawuje rządy w Strefie Gazy, odrzucił w piątek ofertę izraelskiego ministra obrony Awigdora Liebermana dotyczącą zbudowania tam portu i lotniska w zamian za uwolnienie trzech izraelskich obywateli i wydanie zwłok dwóch żołnierzy.

Rosja poinformowała o ataku lotniczym na Państwo Islamskie koło Rakki w Syrii

Rosyjskie bombowce dalekiego zasięgu Tu-95MS zaatakowały w piątek pociskami manewrującymi Ch-101 obiekty Państwa Islamskiego koło miasta Rakka na północy Syrii - poinformowało ministerstwo obrony Rosji.