Szansa na wcześniejsze obserwacje kolejnego celu misji New Horizons

1 stycznia 2019 r. sonda kosmiczna New Horizons przeleci obok obiektu z pasa Kuipera o nazwie 2014 MU69. Ale naukowcy mają obecnie szansę na dużo wcześniejsze przeprowadzenie ciekawych obserwacji tego ciała - informuje NASA.

Protest Korei Płn. przeciwko przelotowi amerykańskich bombowców

Władze Korei Płn. oskarżyły we wtorek USA o zorganizowanie przelotu pary bombowców strategicznych B-1B w pobliżu swojego terytorium i o balansowanie na krawędzi wojny nuklearnej.

British Airways: wtorkowe loty zgodnie z rozkładem

Brytyjskie linie lotnicze British Airways (BA) poinformowały w poniedziałek, że systemy komputerowe, których awaria spowodowała opóźnienia lotów dla tysięcy pasażerów działają już normalnie. Przewoźnik planuje we wtorek funkcjonować zgodnie z rozkładem.

PLL LOT uruchamiają połączenie z Kazachstanem

PLL LOT we wtorek zainaugurują pierwsze w swojej historii bezpośrednie połączenie z Warszawy do Astany w Kazachstanie - powiedział w poniedziałek PAP prezes spółki Rafał Milczarski. Dodał, że Astana to siódmy kierunek LOT-u uruchomiony w tym roku i pierwszy w Azji Centralnej.

"Izwiestija": Rosja proponuje nową strukturę do badania wypadków lotniczych

Ministerstwo Transportu Rosji zaproponowało partnerom z Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej (EaUG) powołanie nowej struktury międzypaństwowej do badania katastrof lotniczych; funkcję tę obecnie pełni Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) - podały "Izwiestija".

Korea Płn. wystrzeliła rakietę krótkiego zasięgu

Południowokoreańska armia poinformowała, że wystrzelony przez Koreę Północną w poniedziałek rano czasu lokalnego pocisk to rakieta krótkiego zasięgu typu Scud.

Niemiecki rząd: Turcja ma 14 dni na rozwiązanie sporu o dostęp do bazy Incirlik

Rząd Niemiec domaga się od władz Turcji rozwiązania w ciągu dwóch tygodni sporu o dostęp niemieckich deputowanych do bazy lotniczej Incirlik. W przeciwnym razie władze w Berlinie zapowiadają przeniesienie stacjonujących tam wojsk niemieckich do innego kraju.

Kelly: być może we wszystkich samolotach do USA laptopy będą tylko w luku bagażowym

Minister bezpieczeństwa narodowego USA John Kelly powiedział w niedzielę, że możliwe jest rozszerzenie zakazu wnoszenia laptopów i innego sprzętu elektronicznego przez pasażerów w bagażu podręcznym na pokład wszystkich samolotów lecących do USA.

W Chile rozpoczęto budowę 39-metrowego teleskopu ELT

Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) rozpoczęło budowę gigantycznego teleskopu optycznego ELT. Powstanie on na szczycie Cerro Armazones w Chile. W piątek odbyła się uroczystość z okazji wmurowania kamienia węgielnego, co oznacza oficjalne rozpoczęcie budowy.

British Airways wznawia rozkładowe loty z Londynu

Brytyjskie linie lotnicze British Airways (BA) powiadomiły w niedzielę, że wznowiły "prawie normalny rozkład" lotów z Gatwick i "większość połączeń" z Heathrow po tym, jak w sobotę na obu londyńskich lotniskach nastąpiła awaria systemów komputerowych przewoźnika.

NASA przyspiesza misję do planetoidy Psyche

Start misji kosmicznej Psyche, która ma zbadać unikatową asteroidę krążącą pomiędzy orbitami Marsa a Jowisza, nastąpi w 2022 r., czyli o rok wcześniej niż planowano - zdecydowała amerykańska agencja kosmiczna NASA.

Włochy: z powodu strajku odwołano 200 lotów Alitalii

Dwieście lotów Alitalii odwołano w niedzielę z powodu strajku pracowników tych włoskich linii, pogrążonych w kryzysie finansowym i objętych zarządem komisarycznym. Strajk ogłosiły dwa związki zawodowe domagające się gwarancji dla zatrudnionych.

British Airways odwołują wszystkie loty do końca dnia

Co najmniej do końca dnia odwołano w sobotę wszystkie loty brytyjskich linii lotniczych British Airways (BA) z portów Heathrow i Gatwick w Londynie po awarii systemu komputerowego, która sparaliżowała działania przewoźnika; tysiące osób utknęło na lotniskach.

British Airways: brak dowodów, że powodem awarii był cyberatak

Linie lotnicze British Airways oświadczyły w sobotę, że nie ma dowodów na to, iż globalna awaria ich systemów informatycznych to skutek cyberataku. Z powodu awarii brytyjski przewoźnik odwołał wszystkie loty do godz. 18 z Heathrow i Gatwick.

Umowę licencyjną na bezzałogowce DragonFly podpisały WITU i WZL nr 2

Dragonfly

Umowę licencyjną dotyczącą produkcji systemu bezzałogowych statków powietrznych DragonFly

British Airways odwołuje loty z Londynu w wyniku awarii systemów IT

Flota samolotów należąca do British Airways

Brytyjskie linie lotnicze British Airways (BA) odwołały w sobotę wszystkie loty z dwóch londyńskich lotnisk Heathrow

Konsorcjum trzech firm do przetargu na bezzałogowce

Polska Grupa Zbrojeniowa, PIT-Radwar, Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 zawarły w piątek w Bydgoszczy umowę konsorcjum, dotyczącą udziału w przetargu na dostawę systemów bezzałogowych statków powietrznych klasy taktycznej krótkiego zasięgu pod kryptonimem "Orlik".

Chińskie myśliwce kolejny raz przechwyciły amerykański samolot

Chińskie myśliwce przechwyciły w środę amerykański samolot zwiadowczy nad M. Południowochińskim - poinformowała w sobotę agencja Reutera. Obserwatorzy mówią o pokazie siły przed zbliżającym się szczytem Shangri-La Dialogue poświęconym bezpieczeństwu w regionie.

Dmowski, Paderewski, Piłsudski, J.Poniatowski i Pułaski patronami samolotów dla VIP-ów

Boeing 737 dla VIP-ów (fot. The Boeing Company)

Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Józef Piłsudski, Józef Poniatowski i Kazimierz Pułaski zostali wybrani na patronów pięciu samolotów Gulfstream G550 i Boeing 737 do przewozu najważniejszych osób w państwie

Prezydent: organizacja lotu do Brukseli na szczyt NATO - zgodna z instrukcją HEAD

Organizacja lotu do Brukseli na szczyt NATO była zgodna z instrukcją HEAD, która została przygotowana jeszcze przez poprzednio rządzących - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda.