Lotniska regionalne z ponad 14 proc. wzrostu w pierwszym półroczu

W pierwszym półroczu br. 14 polskich portów regionalnych obsłużyło prawie 11,4 mln pasażerów, czyli o 1,4 mln więcej (14,4 proc.) w porównaniu do analogicznego okresu 2016 r. - wynika z danych Związku Regionalnych Portów Lotniczych.

Brytyjski książę William kończy służbę w lotniczym pogotowiu

Brytyjski książę William odbędzie w czwartek w nocy ostatni dyżur w lotniczym pogotowiu ratunkowym we wschodniej Anglii. Po dwóch latach w tej pracy przyszły król Wielkiej Brytanii poświęci się w pełni obowiązkom reprezentacyjnym.

Airbus ograniczy produkcję swego największego samolotu A380

Europejski koncern aerokosmiczny Airbus poinformował w czwartek, że z powodu niedostatecznych zamówień ograniczy produkcję największego w świecie samolotu pasażerskiego A380.

W przyszłym roku w Gorzowie Wielkopolskim powstanie baza LPR

Do końca przyszłego roku w Gorzowie Wielkopolskim powstanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Prace projektowe związane z jej budową mają ruszyć we wrześniu.

Prokuratura: przesłuchanie Tuska dot. sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej

Przesłuchanie Donalda Tuska zaplanowane na 3 sierpnia dot. postępowania ws. niedopełnienia w kwietniu 2010 r. obowiązku przez funkcjonariuszy publicznych, polegającego na tym, że nie uczestniczyli oni w Rosji w sekcjach ofiar katastrofy smoleńskiej - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Mali: rozbił się niemiecki śmigłowiec bojowy, załoga zginęła

Śmigłowiec bojowy niemieckich sił zbrojnych Eurocopter Tiger rozbił się w środę w Mali, a obaj członkowie jego załogi zginęli - poinformowała na briefingu prasowym w Berlinie minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen.

Na prowadzenie działalności kosmicznej trzeba będzie uzyskać zezwolenie

Aby prowadzić działalność kosmiczną, czyli wysyłać obiekty w przestrzeń kosmiczną, trzeba będzie uzyskać zezwolenie prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej - wynika z projektu ustawy o działalności kosmicznej oraz Krajowym Rejestrze Obiektów Kosmicznych.

Trybunał unijny zablokował umowę UE-Kanada dotyczącą danych pasażerów

Umowa pomiędzy UE a Kanadą o przekazywaniu i przetwarzaniu danych dotyczących przelotu pasażera (PNR) nie może wejść w życie w obecnej postaci. Niektóre jej zapisy są sprzeczne z podstawowymi prawami UE - orzekł w środę Trybunał Sprawiedliwości UE.

Erdogan: Turcja i Rosja podpisały dokumenty o dostawie systemów S-400

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan poinformował we wtorek o podpisaniu z Rosją dokumentów ws. dostaw rosyjskich systemów rakietowych S-400. Erdogan nie uściślił, kiedy i jakie dokumenty podpisano; Kreml odmówił skomentowania informacji. .

Laboratorium w Jasionce oferuje firmom konkurencyjne ceny badań

W Laboratorium Materiałoznawstwa i Prototypowania Aeropolis w Jasionce k. Rzeszowa przedsiębiorcy z takich branż jak lotnictwo czy automotive mogą wykonać specjalistyczne badania nawet o połowę taniej. Możliwe jest to dzięki pomocy de minimis, wynoszącej od 30 proc. do 50 proc.

A.Saudyjska: zakaz laptopów w kabinie zniesiony dla lotów z Rijadu

Urządzenia elektroniczne na pokładzie samolotu

Stany Zjednoczone zniosły zakaz przewożenia w kabinie samolotu laptopów i innych większych sprzętów elektronicznych podczas bezpośrednich lotów ze stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadu, do USA

USA: samolot rozpoznawczy przechwycony przez myśliwce chińskie

Samolot rozpoznania elektronicznego marynarki wojennej USA został przechwycony w niedzielę nad Morzem Wschodniochińskim przez dwa chińskie myśliwce - dowiedział się w poniedziałek Reuter od dwóch zastrzegających sobie anonimowość przedstawicieli władz USA.

Ryanair złożył niewiążącą ofertę przejęcia linii lotniczych Alitalia

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair "złożyły niewiążącą" ofertę przejęcia deficytowego narodowego przewoźnika włoskiego Alitalia - podał w poniedziałek serwis BBC, powołując się na informację Ryanair.

Rumunia: 12 żołnierzy USA poszkodowanych przy zrzucie spadochronowym

11 spośród 12 żołnierzy USA, poszkodowanych przy nocnym zrzucie spadochronowym w Rumunii, opuściło w niedzielę wojskowy szpital w Klużu - poinformowała rzeczniczka tej placówki.

Astri Polska: w branży kosmicznej liczy się specjalizacja

Astri Polska realizuje projekty dla Europejskiej Agencji Kosmicznej o wartości ok. 30 mln zł, odpowiada mi.in. za systemy wsparcia naziemnego dla satelitów - powiedział PAP szef Astri Polska. Dodał, że w tej branży trzeba wypracować specjalizację i konsekwentnie trzymać się strategii.

USA: Trump uczestniczył w inauguracji służby nowego lotniskowca

Prezydent USA Donald Trump uczestniczył w sobotę w porcie wojennym Norfolk w stanie Wirginia w uroczystości wprowadzenia do służby najnowszego amerykańskiego lotniskowca atomowego USS Gerald R. Ford.

Zachodniopomorskie: odnaleziono szczątki myśliwca Airacobra z II wojny światowej

Akcja Eksploracyjno-Historyczna „Jezioro Tajemnic”.

W Chełmie Dolnym (Zachodniopomorskie) odnaleziono szczątki amerykańskiego myśliwca Bell P39 Airacobra

Marsjańska panorama z łazika Opportunity

NASA zaprezentowała nową panoramę powierzchni Marsa uzyskaną w lipcu br. przez łazik Opportunity. Łazik spędzi w tym rejonie kilkanaście dni bez poruszania się. Powodem jest niekorzystne położenie Marsa względem obserwatorów na Ziemi (zbyt blisko tarczy słonecznej).

Kępno: ponad 2 mln zł unijnych środków na budowę lądowiska dla śmigłowców LPR

Śmigłowiec EC 135 należący do LPR (fot. lpr.com.pl)

Ruszyła budowa lądowiska dla śmigłowców ratowniczych na dachu szpitala w Kępnie

Suwałki złożyły wniosek ws. pozwolenia na budowę lotniska

Lotnisko w Suwałkach

Władze Suwałk (Podlaskie) złożyły wniosek do wojewody podlaskiego ws. pozwolenia na budowę lokalnego lotniska, które miasto chce wybudować za ok. 15 mln zł