Samolot LOT-u bezpiecznie wylądował na Lotnisku Chopina, ale w trybie emergency

Samolot PLL LOT w trybie emergency lądował w czwartek na warszawskim Lotnisku Chopina, gdyż załoga wcześniej zgłosiła problemy z podwoziem samolotu - poinformował PAP dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT Adrian Kubicki. Maszyna wylądowała bezpiecznie - dodał.

W.Brytania: misie czekają na swoich właścicieli w "Misioporcie"

Pluszowe misie i inne przytulanki, które trafiły do biura rzeczy znalezionych na lotnisku w Glasgow, czekają na odbiór w "Misioporcie". Poinformowało o tym w czwartek lotnisko, które jako pierwsze wprowadza też system identyfikacji pluszaków.

Szydło o Centralnym Porcie Komunikacyjnym: duże, ważne w regionie państwo musi takie lotnisko mieć

Jesteśmy największym państwem w tej części regionu i powinniśmy mieć port komunikacyjny odpowiadający wyzwaniom cywilizacyjnym - tak premier Beata Szydło wyjaśniła konieczność budowy nowego portu lotniczego. Jak dodała, lotnisko będzie łączył Europę ze Wschodem, z Azją.

Szmit: myślimy nad zmianą umowy spółki lotniska w Modlinie

Resort infrastruktury rozważa możliwość zmiany umowy spółki lotniska w Modlinie, aby ważne decyzje udziałowców zapadały zwykłą większością głosów i nie byłaby konieczna jednomyślność - poinformował w czwartek PAP wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Porozumienie o ściganiu winnych zestrzelenia samolotu nad Donbasem

Szefowie MSZ Ukrainy, Australii, Belgii, Holandii i Malezji podpisali memorandum w sprawie ścigania i ukarania winnych zestrzelenia nad wschodnią Ukrainą w lipcu 2014 roku samolotu linii Malaysia Airlines, w katastrofie którego zginęło 298 osób.

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zawarło umowę z Polską Radą Resuscytacji

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe stało się ośrodkiem akredytowanym przez Europejską Radę Resuscytacji i będzie mogło kształcić swoje kadry zgodnie z najwyższymi standardami zaawansowanych zabiegów ratujących życie. W środę LPR podpisało umowę o współpracy z Polską Radą Resuscytacji.

Ryanair: jeszcze w środę rozpoczniemy wypłatę odszkodowań pasażerom

Irlandzka linia lotnicza Ryanair jeszcze w środę rozpocznie wypłatę pierwszych 63 tys. odszkodowań pasażerom, którym odwołała loty. Firma zapowiedziała, że dziś też zarezerwuje loty zastępcze we własnych samolotach 175 tys. podróżnym.

BiełTA: rosyjskie samoloty wrócą do baz w ciągu dwóch dni

Rosyjskie samoloty, które uczestniczyły w manewrach Zapad-2017, w ciągu dwóch dni powrócą do baz w Rosji - informuje w środę białoruska państwowa agencja BiełTA, powołując się na rosyjskie ministerstwo obrony.

Urząd Lotnictwa Cywilnego zaniepokojony odwołaniem lotów przez Ryanaira

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego w piśmie do irlandzkich linii lotniczych Ryanair wyraził "duże zaniepokojenie" w związku z odwołaniem przez tego przewoźnika rejsów do Polski - poinformowała w środę PAP rzeczniczka ULC Karina Lisowska.

Nowa wieża kontroli lotów na lotnisku Kraków-Balice wkrótce zacznie pracę

Nowa wieża kontroli lotów na lotnisku Kraków-Balice (fot. PAŻP)

Zakończyła się budowa nowej wieży kontroli ruchu lotniczego w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków-Balice

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zawarło umowę z Polską Radą Resuscytacji

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe stało się ośrodkiem akredytowanym przez Europejską Radę Resuscytacji i będzie mogło kształcić swoje kadry zgodnie z najwyższymi standardami zaawansowanych zabiegów ratujących życie. W środę LPR podpisało umowę o współpracy z Polską Radą Resuscytacji.

Krakowska baza LPR ma być przeniesiona, jedną z rozpatrywanych lokalizacji Brzegi

Krakowska baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (fot. lpr.com.pl)

Baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Krakowie-Balicach do 2019 roku ma być przeniesiona w inne miejsce

Senacki wniosek do włoskiego rządu o interwencję w sprawie linii Ryanair

Sprawa tanich irlandzkich linii lotniczych Ryanair trafiła w środę do Senatu Włoch w związku z odwołaniem ponad 700 lotów w tym kraju. 25 senatorów Partii Demokratycznej w pilnej interpelacji do rządu zwróciło się o interwencję w obronie tysięcy pasażerów.

W Nowej Zelandii kłopoty z paliwem lotniczym na kilka dni przed wyborami

Port Lotniczy Auckland w Nowej Zelandii - widok na płytę (fot. radionz.co.nz)

Pęknięcie rurociągu dostarczającego paliwo lotnicze na lotnisko w Auckland spowodowało zakłócenia w ruchu lotniczym

Szef MON Antoni Macierewicz udaje się z oficjalną wizytą do USA

Minister obrony Antoni Macierewicz rozpoczyna w czwartek oficjalną wizytę w USA, podczas której spotka się z sekretarzem obrony Jamesem Mattisem – poinformowała w środę rzeczniczka prasowa MON ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz.

Wild: Stanisławów to idealna lokalizacja dla CPK

W miejscowości Stanisławów w gminie Baranów międzykontynentalny ruch lotniczy zostanie w pełni zintegrowany z krajowym systemem transportu kolejowego - mówi PAP pełnomocnik ds. CPK Mikołaj Wild. Dodaje, że to przeważyło przy wyznaczaniu miejsca dla Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Włochy: urząd Lotnictwa Cywilnego wezwał przedstawicieli linii Ryanair

Włoski Urząd Lotnictwa Cywilnego wezwał w trybie pilnym przedstawicieli linii Ryanair w związku z odwołaniem przez nią w tym kraju 700 lotów. Włoskie media podają, że urząd uświadomi przewoźnikowi w czwartek powagę sytuacji, w jakiej znaleźli się pasażerowie.

Rząd przyjął koncepcję budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego

Rząd przyjął koncepcję budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) - powiedziała we wtorek premier Beata Szydło. Pełnomocnik ds. CPK Mikołaj Wild przekazał, że nowy port ma powstać w miejscowości Stanisławów w gminie Baranów.

Szpikowski: opracowaliśmy program zwiększający przepustowość Lotniska Chopina

Lotnisko Chopina - samoloty (fot. Lotnisko Chopina)

Opracowaliśmy kompleksowy program rozbudowy warszawskiego Lotniska Chopina, który zwiększy jego przepustowość – powiedział PAP jego dyrektor Mariusz Szpikowski

Rząd przyjął koncepcję budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego

Rada Ministrów przyjęła koncepcję budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego; w przyszłym tygodniu zostanie przedstawiona uchwała, doczycząca lokalizacji portu - powiedziała we wtorek na konferencji po posiedzeniu rządu premier Beata Szydło.