Szybowcowe Mistrzostwa Świata

Udane loty polskich pilotów podczas Szybowcowych Mistrzostw Świata

31 lipca w węgierskim Szeged rozegrano trzecią konkurencję Szybowcowych Mistrzostw Świata w klasie 15 i 18 metrowej i czwartą w klasie otwartej. We wszystkich rozegranych zawodach wysokie pozycje zajęli Polacy.

W klasie 15 metrowej wygrał Tomasz Rubaj z Aeroklubu Gliwickiego, a drugie miejsce wywalczył Łukasz Wójcik z Aeroklubu Włocławskiego. Po trzech konkurencjach w klasyfikacji generalnej mistrzostw Wójcik awansował na 3, a Rubaj na 4 miejsce.

Łukasz Wójcik, fot. Jacek Dankowski

W klasie 18 metrowej Zbigniew Nieradka z Aeroklubu Częstochowskiego wywalczył drugie miejsce, a Karol Staryszak z Aeroklubu Mieleckiego był trzeci. W klasyfikacji generalnej po trzech konkurencjach Staryszak umocnił się na pierwszym miejscu, a Zbigniew Nieradka na drugim.

Karol Staryszak, fot. Jacek Dankowski

W klasie otwartej Christoph Matkowski uplasował się na 8 pozycji i awansował na 9 miejsce w klasyfikacji generalnej.

2459

Szybowiec Janusza Centki nie spełnia naszych oczekiwań zwłaszcza w warunkach, które występowały w ostatnich trzech konkurencjach. Prognozy na następne dni są pomyślne. Być może sytuacja Janusza ulegnie poprawie.

Strona internetowa ekipy polskiej: skn.szybowce.pl dział – Szybowcowe mistrzostwa świata – Szeged 2010 - aktualności