34. Szybowcowe Mistrzostwa Świata (fot. sebastiankawa.pl)

34. Szybowcowe Mistrzostwa Świata – 3 dzień rywalizacji

W australijskiej miejscowości Benalla czwartego dnia zawodów rozegrana została trzecia konkurencja 34. Szybowcowych Mistrzostw Świata. Szybownicy od rana patrzyli w piękne błękitne niebo, suche jak pieprz, a co z tym się wiąże termika bezchmurna.

Podczas rozgrywania konkurencji pogoda podobna była do wczorajszej, lecz praktycznie bez wiatru, co pozwalało na formowanie się nieco bardziej regularnych noszeń.

Również dziś (12 stycznia) wszyscy piloci mogli wystartować. Konkurencje zostały przygotowane dla klas 15m, 18m oraz Open.

Najdłuższa trasa, bo 336,9 km, została przygotowana dla klasy 15m.

Task 3 - klasa 15m

W tej konkurencji zwycięzcą został Uys Jonker z Republiki Południowej Afryki, który pokonał zadaną trasę w czasie 3:23:27 i uzyskał maksymalną liczbę punktów 1000. Sebastian Kawa zajął dziś 5 miejsce, wykonując zadanie w czasie 3:29:15 i zdobywając 945 punktów. Łukasz Grabowski zajął 8 miesce z czasem 3:29:57 i 938 punktami, a Christoph  Matkowski 19 miejsce z czasem 3:36:50 i 877 punktami. Dzisiejsze pełne wyniki klasy 15m można zobaczyć tutaj.

W klasyfikacji generalnej Sebastian Kawa, pomimo dzisiejszej piątej pozycji, zachował prowadzenie z przewagą 50 punktów nad dzisiejszym zwycięzcą. Wyniki klasyfikacji generalnej można zobaczyć tutaj.

Task 3 - klasa 18m

Dla klasa 18m organizatorzy ułożyli dziś trasę o długości 318,3km, którą najszybciej pokonał Sean Fidler z USA w czasie 3:08:13 zdobywając maksymalną liczbę punktów 1000. Polscy szybownicy zajęli kolejno miejsca: 7 miejsce Tomasz Krok z czasem 3:18:30 – 917 punktów i 10 miejsce Paweł Wojciechowski z czasem 3:18:49 – 914 punktów. Dzisiejsze pełne wyniki klasy 18m można zobaczyć tutaj. Wyniki klasyfikacji generalnej można zobaczyć tutaj.

Task 3 - klasa Open

Najkrótsza trasa została dziś ułożona dla klasy Open 288,6 km. Na tej trasie dziś triumfował Oscar Goudriaan z Republiki Południowej Afryki, który pokonał trasę w czasie 2:08:30 zdobywając 657 pubktów. Polscy zawodnicy zajęli kolejno miejsca: 13 miejsce Łukasz Wójcik z czasem 2:16:11 – 585 punktów i 23 miejsce Adam Czeladzki z czasem 2:16:11 – 515 punktów. Dzisiejsze pełne wyniki klasy Open można zobaczyć tutaj. Wyniki klasyfikacji generalnej można zobaczyć tutaj.