34. Szybowcowe Mistrzostwa Świata (fot. sebastiankawa.pl)

34. Szybowcowe Mistrzostwa Świata – 2 dzień rywalizacji

W miejscowości Benalla w Australii do rywalizacji w 34. Szybowcowych Mistrzostwach Świata stanęło 116 zawodników z 27 krajów.

Pierwszego dnia (9 stycznia) pogoda uniemożliwiła rozegranie konkurencji.

W drugim dniu zawodów (10 stycznia) organizator zdecydował, że w pierwszej konkurencji "obszarówce" wystartją tylko piloci w klasie Open. Dla klasy 18m i 15m konkurencja została odwołana. Wczorajszym zwycięzcą został Niemiec Michael Sommer, który pokonał trasę długości 282,2 km w czasie 2:11:18 uzyskując 675 punktów. Polscy zawodnicy uzyskali tego dnia następujące rezultaty: Łukasz Wójcik – 17 miejsce, 250,3 km w czasie 2:14:35 zdobył 504 punkty, Adam Czeladzki – 28 miejsce, 229,2 km w czasie 2:17:28 zdobył 390 punktów.

Dziś (11 stycznia) nareszcie wszyscy piloci mogli wystartować. Konkurencje zostały rozegrane w klasach 15m, 18m oraz Open.

Task 2 - klasa 15 m

Zawodnicy startujący w klasie 15 m mieli do pokonania trasę o długości 206,3 km. Najlepszym w swojej klasie okazał się Sebastian Kawa, który ten dystans pokonał w czasie 2:06:49 i zdobył 645 punktów. Łukasz grabowski zajął tego dnia 10 miejsce z czasem 2:23:23 zdobywając 509 punktów, a Christoph Matkowski zajłą 27 miejsce z czasem 2:36:56 zdobywając 418 punktów. Dzisiejsze pełne wyniki klasy 15m można zobaczyć tutaj.

Task 2 - klasa 18 m

Piloci klasy 18 m mieli do pokonania dystans 282 km. Tę konkurencję wygrał Francuz Killian  Walbrou pokonując tarsę w czasie 2:57:18 i zdobywając 982 punkty. Pozscy zawodnicy zajęli następujące miejsca: 33 miejsce Tomasz Krok z czasem 3:39:08 – 661 punktów i 34 miejsce Paweł Wojciechowski z czasem 3:44:41 – 627 punktów. Dzisiejsze pełne wyniki klasy 18m można zobaczyć tutaj.

Task 2 - klasa Open

Dla pilotów startujących w klasie Open to była już druga konkurencja w czasie mistrzostw. Oirganizatorzy przygotowali dla nich trasę o długości 256,5 km. Pierwszy na mecie zameldował się Włoch Riccardo Brigliadori, który zadaną trasę pokonał w czasie 2:23:44 zdobywając 758 punktów. Polscy piloci zajęli dziś następujące pozycje: 7 miejsce Łukasz Wójcik z czasem 2:27:48 – 720 punktów i 14 miejsce Adam Czeladzki z czasem 2:32:34 – 678 punktów. Dzisiejsze pełne wyniki klasy Open można zobaczyć tutaj.

Trzymamy kciuki za polskich zawodników. Gratulujemy Sebastianowi Kawie dzisiejszej wygranej !