Przejdź do treści
Lekki śmigłowiec
Źródło artykułu

Czy lekki helikopter może zastąpić samochód?

Większość z nas zna problemy komunikacyjne: znów cały dzień na dojazd, korki, zdążę? W biznesie podjęcie decyzji wymaga zazwyczaj bezpośrednich rozmów. Przemieszczanie się lekkim, dwumiejscowym helikopterem to dzisiaj szansa dla tych, którzy muszą być w kilku miejscach, w krótkim czasie. Jest stworzony do szybkiego i bezpiecznego podróżowania. To, że są helikoptery zasilane benzyną samochodową E-95 zwiększa jeszcze mobilność w terenie. Przewożenie na lawecie jest już standardem.

Lotnictwo powinno być użyteczne, więc czemu nie rozważyć takiego sposobu podróżowania? Wybieram miejsce gdzie mogę bezpiecznie wylądować pamiętając, że lądowanie wymaga zgody właściciela ternu. Zostawiam pod opieką helikopter. Zamawiam podczas lotu taksówkę na lądowisko i jestem na miejscu. Załatwiam jedną sprawę i lecę dalej.

Dzisiaj warunki otoczenia dają szansę na takie (bardziej optymalne) rozwiązania. Możliwość lądowania w terenie helikopterem znakomicie ułatwia życie w biznesie, a dostępność przestrzeni powietrznej lotów swobodnych jest znacznie lepsza niż 20 lat temu.


Szkolenie do licencji pilota helikoptera PPL(H) nie jest już obwarowane koniecznością posiadania zdrowia kosmonauty. Koszt szkolenia jest inwestycją we własną firmę. Obecnie, jest nawet dostępne dofinansowanie do szkoleń dla potrzeb firmy i pracowników.

Koszt takiego helikoptera to porównywalny koszt dwóch dobrych samochodów jakich wiele jeździ po naszych drogach. Nic dziwnego, że taka idea spotyka się z uznaniem biznesu. W Polsce jest już firma, której przedstawiciele handlowi, poruszają się po kraju małymi samolotami. Samolot potrzebuje jednak lotniska lub lądowiska z pasem. Helikopter nie ma takich ograniczeń i to warto rozważyć.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony