Przejdź do treści
Straż Graniczna na lotnisku (fot. NwOSG)
Źródło artykułu

Nietrzeźwy pasażer nie poleciał do Londynu

Zamiast polecieć do Wielkiej Brytanii, pasażer trafił do izby wytrzeźwień – tak zakończyła się wtorkowa podróż 31-letniego obywatela RP. Mężczyzna nie został dopuszczony do lotu przez pracownika obsługi naziemnej z uwagi na jego stan wskazujący upojenie alkoholowe.

12 września br. około godz. 22.00, przed odlotem samolotu do Londynu – Stansted, funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki Warszawa-Modlin otrzymali informację o naruszeniu przepisów porządkowych w jednym z gate’ów na hali odlotów przez pasażera rejsu. Po wycofaniu z lotu mężczyzna nie wykonywał poleceń obsługi naziemnej lotniska, a także odmówił opuszczenia hali odlotów. Z uwagi na fakt, że przywoływanie mężczyzny do porządku nie przynosiło rezultatów, na miejsce wezwano funkcjonariuszy z Zespołu Interwencji Specjalnych PSG Warszawa-Modlin, którzy, na co dzień interweniują w tego typu sytuacjach. Niezdyscyplinowany pasażer został przez funkcjonariuszy pouczony o możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego w przypadku niepodporządkowania się poleceniom wydanym przez interweniujący zespół SG.

Mężczyzna nie wykonywał poleceń, wysuwał groźby karalne oraz znieważał funkcjonariuszy w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Stwarzał też w sposób oczywisty bezpośrednie zagrożenie dla swojego życia lub zdrowia a także innych osób w jego bezpośrednim otoczeniu. Dlatego funkcjonariusze musieli użyć wobec niego środków przymusu bezpośredniego. Po obezwładnieniu 31-latka założono mu kajdanki i doprowadzono do pomieszczeń służbowych gdzie poddano badaniu na obecność alkoholu. Wynik badania alkomatem wskazywał 1,14 mg/l w wydychanym powietrzu.

Na podstawie art. 40 ust.1 i 2 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi nietrzeźwy pasażer został doprowadzony do w celu wytrzeźwienia do PdOZ przy KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

Gdy mężczyzna wytrzeźwieje, złoży wyjaśnienia w sprawie. Za znieważenie funkcjonariusza publicznego podczas pełnienia obowiązków służbowych grozi mu kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony