Superfinał Paralotniowego Pucharu Świata - podium kobiet (fot. Goran Dimiskovski)

Klaudia Bułgakow zajmuje piąte miejsce w Superfinale Paralotniowego Pucharu Świata 2016

W Governador Valadares w Brazylii zakończył się Superfinał Paralotniowego Pucharu Świata, w którym piloci rywalizowali od 18 stycznia. Jedyna reprezentantka Polski Klaudia Bułgakow zajęła ostatecznie 5. miejsce wśród kobiet.

Podczas trwania zawodów panowały niewyobrażalnie dobre warunki pogodowe, pozwalające rozegrać rekordową ilość dziesięciu konkurencji w ciągu jedenastu dni. Piloci podczas zawodów przelecieli 938.9 km.

Aadon Durogati z Włoch jest nowym Mistrzem Świata Pucharu Świata. Nową mistrzynią jest Seiko Fukuoka Nevile, która obroniła tytuł z zeszłego roku.

Zwycięzcy Superfinał Paralotniowego Pucharu Świata: 1 miejsce Aadon Durogati, 2 miejsce Adrian Hachen i 3 miejsce Charles Cazaux (fot. Goran Dimiskovski)

Podczas trwania zawodów Klaudia wygrała w klasyfikacji kobiecej cztery konkurencje. Zajmowała też bardzo wysokie pozycje w klasyfikacji generalnej. Niestety kilka raz nie dopisało jej szczęście i w rezultacie zajęła piąte miejsce wśród kobiet.