Przejdź do treści
FLY RAJD (fot. KAGERO Publishing)
Źródło artykułu

„Fly Rajd” czyli zlot samolotów GA w Świdniku

Nie da się ukryć, że sezon  2017 dla General Aviation powoli zmierza ku końcowi. Dla tych, którzy tego lata mają niedosyt i nie nacieszyli się jeszcze lataniem mamy ciekawą propozycję.

Otwarcie nowej szkoły lotniczej stało się okazją do zorganizowania FLY RAJD, czyli zlotu samolotów General Aviation w Świdniku, w dniach 8-10.09.2017 r. Dodatkową atrakcją bogatego w wydarzenia programu będą wycieczki: lotnicza „Skrzydła nad Kazimierzem”, dzięki której uczestnicy zlotu będą mieli okazję podziwiać z lotu ptaka Płaskowyż Nałęczowski, a po  powrocie na lotnisko  autokarowa - do Kazimierza. Organizatorem zlotu jest szkoła lotnicza Navcom Systems Fly przy współpracy z KAGERO Publishing.

Zlot rozpocznie się 8 września o 15:00 na zarządzanym przez Navcom trawiastym lądowisku. Leży ono w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska komunikacyjnego w Świdniku. Dzięki temu ma dostęp do pełnej infrastruktury lotniskowej jak systemy ILS, VOR, czy oświetlenie nocne. Organizatorzy proszą, aby załogi samolotów zabrały ze sobą grajcary. Wieczorem goście FLY RAJD będą zaś mieli okazję do spotkań, nawiązania bądź odnowienia znajomości, a wszystko to  przy smacznej kolacji grillowej.

W sobotę 9 września na miłośników latania i samolotów będą czekały jeszcze większe atrakcje. Rozpocznie się przelotem ze Świdnika do Kazimierza, Janowca, Nałęczowa i Puław. Podczas podniebnej podróży uczestnicy będą mogli podziwiać wstęgę Wisły, panoramę miasteczek oraz malownicze wąwozy. W planach jest również zwiedzanie tego miasta, w tym przechadzka Bulwarem Nadwiślańskim, w czasie której będzie można poczuć klimat kazimierskiej bohemy, obejrzeć urokliwe zakątki i piękną starówkę, której historia sięga średniowiecza. Dodatkowo 9 września w Kazimierzu odbywa się cykliczna impreza „Skrzydła nad Kazimierzem”. W programie m.in. koncert zespołu Nalepa Band oraz premiera „Lotniczej kantaty” Władysława Komendarka, której towarzyszył będzie pokaz laserów. Więcej o imprezie „Skrzydła nad Kazimierzem” można znaleźć TUTAJ.

W Lublinie do największych atrakcji można dojść piechotą bez pośpiechu podziwiając architekturę i życie miasta. Organizatorzy proponują spacer po Starym Mieście począwszy od zamku, przez Bramę Grodzką i rynek z trybunałem, aż do Bramy Krakowskiej – symbolu Lublina. Zlot zakończy wspólny obiad.
Navcom Systems Fly gwarantuje:
• zwolnienie z opłat za start i lądowanie na lotnisku trawiastym w Świdniku,
• wyżywienie (obiad – sobota, obiado-kolacja – piątek),
• transport autokarowy,
• wycieczki do Kazimierza i Lublina,
• ochronę samolotów pozostawionych na lotnisku,
• rezerwację pokoi (nocleg + śniadanie opłacają piloci),
• dostęp do paliwa AVGAS, dostęp do paliwa samochodowego (po uprzednim zgłoszeniu zapotrzebowania i   opłaceniu).

Aby wziąć udział w Zlocie Navcom Systems Fly należy dokonać zgłoszenia elektronicznie na formularzu (LINK) lub telefonicznie pod nr telefonu 505 040 878. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 5.09.2017 r.

Ważne informacje dot. lądowiska EPSW dla pilotów:
• Szerokość geograficzna: 51°13’55,13”N,
• Długość geograficzna: 022°41’25,17”E
• częstotliwość EPLB 136,425 MHz
• częstotliwość lądowiska 122,600 MHz
• cała komunikacja odbywa się przez EPLB
W razie pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 501 225 095

W przypadku złych warunków atmosferycznych Zlot będzie odwołany.

Program Fly Rajdu:

8.09.2017 r. (piątek)
od godz. 15:00 – lądowanie uczestników Zlotu na zarządzanym przez Navcom Systems Fly lądowisku (w korespondencji z wieżą EPLB używamy określenia „lotnisko trawiaste” dla odróżnienia od pasa Portu Lotniczego Lublin).
18:00 – grill party

9.09.2017 r. (sobota)
9:45-11:45 – przygotowanie do trasy Świdnik-Kazimierz-Puławy-Świdnik
12:00  – start samolotów
14:00 – obiad
15:00 – Wyjazd autokarowy do Kazimierza. W programie zwiedzanie miasta, przejażdżka po Kazimierzu i okolicach
23:00 – powrót z Kazimierza

10.09.2017 r. (niedziela)
12:00 – zwiedzanie lubelskiej starówki
16:00 – pożegnanie uczestników Zlotu

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony