Przejdź do treści
Qatar Airways (personel pokładowy)
Źródło artykułu

Qatar Airways rekrutuje personel pokładowy

Wstępna selekcja, otwarta dla kandydatów z Estonii, Łotwy, Litwy i Polski, odbędzie się w dniach 9-10 lutego w Wilnie, na Litwie. Dodatkowe spotkanie, dla kandydatów z Białorusi, którzy muszą uzyskać wizy, odbędzie się 24 lutego. Do drugiego etapu rekrutacji zostanie wytypowane sto osób. W dniach 24-25 lutego, również w Wilnie, spotkają się one z przedstawicielami przewoźnika. Osoby, które pomyślnie przejdą ten etap rekrutacji otrzymają ofertę podpisania trzyletniego kontaktu na stanowisko członka personelu pokładowego Qatar Airway, z bazą w Doha, stolicy Kataru.

To już druga akcja rekrutacyjna linii Qatar Airways w krajach bałtyckich oraz w Polsce, prowadzona przez Baltic Aviation Academy. W październiku 2012 r. litewskie centrum szkolenia personelu lotniczego oceniło ponad 500 aplikacji i wytypowało 83 osoby do spotkania z przedstawicielami przewoźnika. Ponad 10 osób otrzymało oferty pracy w Qatar Airways.
Personel pokładowy linii Qatar Airways, nieprzerwanie od 2009 r., zdobywa tytuł „Najlepszego na Bliskim Wschodzie“. Skytrax przez ostatnie dwa lata przyznawał temu przewoźnikowi tytuł „Linii lotniczej roku“ oraz od 2004 r. utrzymuje ocenę pięciu gwiazdek. W 2011 linia Qatar Airways została uhonorowana przez Business Traveler USA tytułem Najlepszej Linii Lotniczej. Obecnie w siatce połączeń przewoźnika są destynacje w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, rejonie Azji i Pacyfiku, na subkontynencie indyjskim oraz w Ameryce. Obsługuje je nowoczesną flotą złożoną z Airbusów i Boeingów.

- Cieszymy się, że możliwość podróżowania i uniknięcia nudnej, rutynowej pracy na ziemi przyciągnęła tak wiele osób na spotkanie rekrutacyjne, organizowane minionej jesieni przez Baltic Aviation Academy dla Qatar Airways. Wśród kandydatów byli zarówno młodzi prawnicy i pielęgniarki, a także 50-latkowie. Każda z tych osób chciała spełnić swoje wielkie marzenie o lataniu i pracy na pokładzie samolotu. Niestety z powodu relatywnie małego rynku lotniczego, w krajach bałtyckich jest bardzo małe zapotrzebowanie na personel pokładowy. Tym bardziej jest nam miło ogłosić, że rekrutacja dla Qatar Airways będzie kontynuowana. W Baltic Aviation Academy mamy nadzieję, że podczas trwania pięcioletniej umowy z tym przewoźnikiem, będziemy mieli okazję jeszcze nie raz organizować takie akcje w całym regionie - komentuje Egle Vaitkeviciute, Dyrektor Generalna Baltic Aviation Academy.

- W samolocie może być kilkaset pasażerów. Jeden może mieć problemy po zbyt wczesnej pobudce, inny denerwować się przed zbliżającym się spotkaniem biznesowy, a jeszcze inny bać się latać. Praca w charakterze członka personelu pokładowego nie polega tylko na parzeniu kawy, uśmiechaniu się i podróżowaniu i atrakcyjnym wyglądzie, ale także na pomaganiu pasażerom -  od powiedzenia właściwego słowa, które spowoduje, że dzień stanie się lepszy do pomocy w sytuacjach kryzysowych. Pozytywne nastawienie, empatia, komunikatywność, szybkie reagowanie, inteligencja, zdolność do szybkiego przyswajania wiedzy, także technicznej to czynniki decydujące o sukcesie w tej pracy - komentuje Jurgita Baleviciene, była szefowa pokładu, a obecnie Quality Manager oraz Instruktor Personelu Pokładowego w Baltic Aviation Academy.

Kandydaci do pracy w Qatar Airways na stanowisku członka personelu pokładowego są proszeni o przesłanie mailem na adres: cv@balticaa.com CV w języku angielskim (z zaznaczoną datą urodzenia), fotografii całej sylwetki oraz zdjęcia paszportowego. Aplikacje są przyjmowane do 8 lutego 2013 r. Wstępna selekcja kandydatów odbędzie się w dniach 9-10 lutego br. w Wilnie, w siedzibie Baltic Aviation Academy (przy ul. Dariusa i Girenasa 21). Wymagania stawiane kandydatom to: minimum wykształcenie średnie i komunikatywna znajomość języka angielskiego oraz skoncentrowanie na obsłudze klienta. Doświadczenie w pracy w liniach lotniczych, obsłudze klienta, pielęgniarstwie lub szpitalu będzie dodatkowym atutem. Więcej informacji o rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej: www.balticaa.com/cabincrew.

Z badań przeprowadzonych przez Baltic Aviation Academy w 2011 r. wynika, że najpopularniejsze powody wyboru pracy w charakterze członka personelu pokładowego to: możliwość podróżowania, brak rutyny oraz możliwość kontaktu z interesującymi osobami, m.in. znanymi piłkarzami lub prezydentem. Według szacunków Baltic Aviationa Academy, osoby, które utrzymają się w tym zawodzie przez rok zwykle na dłużej wiążą swoją karierę z lotnictwem. Około 70% osób, które przepracują rok, przez ponad 5 lat pracuje w powietrzu. 7 do 10 lat to górna granica, powyżej której większą uwagę zaczyna się przykładać do czasu poświęcanego rodzinie i regularnych godzin pracy.

Według raportu Boeinga „Current Market Outlook“ z 2011 r., warty 4 biliony dolarów rynek samolotów pasażerskich w ciągu najbliższych 20 lat znacząco wzrośnie. Analizy producenta pokazują, że na rynku lotniczym, w latach 2011-2030, pojawi się ponad 33 tys. nowych samolotów pasażerskich i transportowych. Prognozy pokazują też wzrost popytu na nowych pracowników. Do obsługi jednego samolotu jest potrzebna załoga licząca od 3 do 10 członków personelu pokładowego.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony